Юрист по трудових спорах — як вибрати адвоката за трудовим правом: 5 корисних порад + професійна юридична консультація по трудових спорах

Які послуги пропонує адвокат по трудовому праву? Де замовити юридичну консультацію по трудових спорах? В чому особливості правовідносин з вирішення трудових спорів?

Не кожен з нас готовий самостійно вступити в сутичку з керівництвом, щоб відстояти свої трудові права. У когось не вистачає знань, у кого-то сміливості. Не поспішайте зневірятися   на допомогу завжди прийде юрист по трудових спорах.

Про те, як він працює, я розповім вам, Валерій Чемакин – консультант з правових питань.

Якщо дочитаєте до кінця, то ознайомитеся з оглядом деяких відомих компаній, що надають такі послуги.

Юрист по трудових спорах

Зміст
 1. Хто такий юрист по трудових спорах?
 2. Які послуги надає юрист по трудових спорах — 5 основних послуг
 3. Як вибрати хорошого юриста по трудових спорах — 5 корисних порад
 4. Де замовити послуги юриста по трудових спорах – огляд ТОП-3 юридичних компаній
 5. Яким повинен бути сайт хорошого юриста — 4 головні ознаки
 6. Висновок

1. Хто такий юрист по трудових спорах?

Не обов'язково бути юристом, щоб знати, що правове регулювання трудових спорів ґрунтується на Трудовому кодексі. Цей закон покликаний охороняти інтереси всіх сторін, що вступають у відповідні відносини.

У процесі трудової діяльності іноді виникають конфлікти, які не вдається вирішити за допомогою переговорів. Їх прийнято називати трудовими спорами. Детальніше про це поняття читайте нашу спеціальну статтю.

Так як цей напрямок права затребуване серед працюючих громадян, особливо в період спадів в економіці, то не дивно, що консультація юриста по трудових спорах користується величезною популярністю. Незалежний юрист по трудових спорах володіє знаннями і досвідом не лише в цьому вузькому напрямі, але ще і в цивільному праві.

Хто такий юрист по трудових спорах

Так як ініціатором конфліктів буває будь-яка із сторін, юрист за рішенням трудових спорів корисний як працівнику, так і його начальнику. Однак найчастіше адвокат вирішує індивідуальні трудові спори.

У чому полягає допомога юриста при вирішенні трудових спорів:

 • консультування про способи і правовій основі захисту інтересів;
 • підготовка документації та її аналіз;
 • запит відомостей;
 • підготовка претензій, позовів і ведення переговорів;
 • представництво інтересів клієнта в комісіях і судах.

Наймаючи досвідченого адвоката для повного супроводу питання, ви створюєте фундамент для успішного вирішення спору в вашу користь. Найчастіше справа навіть не доходить до суду, так як юрист здатний донести до вашого керівництва всю безперспективність протидії. Сказане справедливо для випадків, коли правда і закон   на вашій стороні.

2. Які послуги надає юрист по трудових спорах — 5 основних послуг

Конфлікт з роботодавцем виникає, як правило, на ґрунті матеріального інтересу. Співробітники відчувають, що їх права порушені, а праці не сплачені справедливості. Питання стосуються заробітної плати, премій, відпускних. Сюди ж відноситься ігнорування керівництвом нашої переробки та інші фінансові конфлікти.

Є і нематеріальні претензії: ненормальні умови праці, накладення стягнень, несправедливе звільнення або відмова в прийомі на роботу.

Виходячи з причин конфліктів, народилися послуги, мають різну ціну, які найчастіше надають адвокати по трудових спорах.

Послуга 1. Відновлення на роботі після незаконного звільнення

Не секрет, що в багатьох компаніях керівник наділяє себе повноваженнями «всемогутнього правителя» і на власний розсуд звільняє співробітників, особливо не переймаючись дотриманням формальностей. Між тим, закон передбачає вичерпний перелік причин звільнення. Не завжди кадрова служба здатна правильно і грамотно підвести людини під ту чи іншу статтю.

Ось тут і не завадить допомога адвоката по трудових спорах. Він знайде всі помилки в документації і доведе в суді неправомірність звільнення. Адвокат допоможе, навіть якщо вас і було за що звільнити, але формальності дотримані не були.

Приклад

Аліна Корольова працювала секретаркою керівника компанії «Спецпроект». Обов'язки виконувала як годиться, і зауважень до неї з боку керівництва не було до тих пір, поки бос не помітив нову секретарку, яка була донькою одного з його партнерів. Він розпорядився звільнити Аліну та прийняти нову співробітницю.

Відділ кадрів не знайшов нічого кращого, як звільнити її за невідповідність займаній посаді. Для цього заднім числом прийняли нормативний акт, в якому одним з кваліфікаційних вимог для заміщення посади секретаря-референта стало наявність вищої юридичної освіти. У Аліни було економічне.

Судові тяжби тривали 6 місяців, але в підсумку її поновили на роботі і виплатили компенсацію за вимушений простій. Так як адвокат по трудових спорах взяв повну оплату після результату, а судові витрати компенсувала сторона, що програла, то Аліні це нічого не коштувало.

Послуга 2. Стягнення коштів, недоотриманих заробітної плати

Бувають випадки, коли помилково бухгалтерії або за прямим розпорядженням керівника працівникові неправильно нараховують заробітну плату. Зазвичай не враховують який-небудь коефіцієнт або надбавку. Коли співробітник виявляє це і звертається за роз'ясненням, то перерахунок роблять далеко не завжди. Такі справи легко вирішуються юристами по трудових спорах.

Послуга 3. Консультація по трудовому праву

Багато людей готові самі за себе постояти і добиватися справедливості в будь-яких органах. Для цього їм потрібні лише знання, додають упевненість і посилання на закони.

Ось тут-то і допоможе звичайна юридична консультація. Вона буває усній, яку деякі юристи по трудових спорах надають безкоштовно, а буває письмовій. За допомогою алгоритму, викладеного на папері, будь-яка освічена людина сама себе захистить.

Послуга 4. Оскарження дисциплінарного стягнення

Дисциплінарні стягнення не тільки служать підставою для позбавлення премії у багатьох організаціях, але й приводом для звільнення. Отримати догану простіше простого. Досить просто потрапити в немилість начальнику. Але за законом оголошення стягнення повинна передувати перевірка, яка найчастіше не проводиться.

Оскарження дисциплінарного стягнення

Такі стягнення і потрібно оскаржувати, а юрист допоможе вам зробити все правильно і навіть написати скаргу в трудову інспекцію, про яку йдеться в спеціальній статті.

Послуга 5. Захист прав роботодавця

Рідко, але все ж бувають випадки, коли свої інтереси відстоює роботодавець. У більшості випадків це стягнення матеріальної шкоди, заподіяної діями працівника. Захист прав роботодавця у трудових спорах теж обов'язок юриста. Великі компанії містять юридичні відділи, у сферу діяльності яких входить в числі іншого рішення і таких питань.

Про те, що собою представляють колективні трудові спори, читайте в окремій публікації.

3. Як вибрати хорошого юриста по трудових спорах — 5 корисних порад

Щоб не помилитися з вибором, потрібно знати декілька нюансів, в тому числі те, як хороший адвокат представляє інтереси трудових спорах.

Ось кілька порад.

Порада 1. Не співпрацюйте з юристами, що гарантують успіх

Кожна людина прагне піднести себе у вигідному світлі, особливо коли справа стосується бізнесу. Навчіться відокремлювати дешеву рекламу від дійсно корисної інформації. Якщо при першій же бесіді юрист вам гарантує успіх всього підприємства, навіть не розібравшись в суті питання, прощайтеся з ним і йдіть.

Хороший адвокат спочатку досконально вивчить суть питання і тільки після цього проінформує вас про перспективи справи. Якщо воно свідомо програшна, то він попередить вас про це. Ніхто не може заздалегідь гарантувати успіх.

Порада 2. Уважно вивчіть сайт юридичної компанії

Якщо ви шукайте юридичну компанію через інтернет, то при переході на сайт зверніть увагу на його зміст і оформлення.

Що дивитися на сайті:

 • подивіться адресу сайту і визначте, на платному або безкоштовному хостингу він перебуває   краще перший варіант;
 • оформлення має бути приємним на вигляд, а навігація і функціонал   зручними;
 • обов'язково присутність розцінок на послуги і їх докладний опис;
 • знайдіть розділ, де опубліковані результати минулих справ, і ознайомтеся з ними.

Вибирайте тільки ті сайти, які знаходяться в перших 10 – 12 рядках пошукової системи. Про те, як правильно оцінити сайт, я в подробицях розповім в наступному розділі.

Порада 3. Ознайомтеся з відгуками клієнтів

Добре, якщо ви особисто знаєте кілька клієнтів компанії. Поговоріть з ними. Немає нічого краще відгуків реальних споживачів послуг.

Не зайвим буде відвідати тематичний форум і вивчити інформацію на ньому. Тільки будьте обережні, так як деякі компанії публікують там власні відгуки як позитивного, так і негативного плану.

Порада 4. Співпрацюйте з юристами вузького профілю

З усіх фахівців вибирайте тих, які мають великий досвід саме в цій категорії справ. Вони знають про всі підводні камені і мають напрацьовані зв'язки для успішного вирішення справи. Ціни на послуги такого адвоката по трудових спорах трохи вище, зате якість наданої послуги краще.

Порада 5. Зверніть увагу на рівень ораторської майстерності юриста

Хороший юрист уміє дуже красномовно і переконливо говорити. Ораторська майстерність дозволяє йому успішно доводити свою думку до суду. Тому такий адвокат з більшою ймовірністю виграє справу. Вже при першій зустрічі з ним зверніть увагу на манеру говорити. Якщо побачите, що у нього є проблеми у спілкуванні, то йдіть.

4. Де замовити послуги юриста по трудових спорах – огляд ТОП-3 юридичних компаній

Так як послуги трудових юристів користуються стабільною популярністю, і знайти їх в будь-якому місті нескладно.

Практично кожна юридична компанія надає допомогу у вирішенні трудових спорів. Юристи представляють інтереси клієнтів не тільки в суді, але і в трудовій інспекції, а також в комісії по трудових спорах.

Пропоную ознайомитися з огляд декількох подібних компаній.

1) Правознавець

Якщо ви хочете отримати безкоштовну онлайн консультацію юриста по трудових спорах, то вам сюди. Заходьте на сайт Правознавця і ставте своє запитання через форму зворотнього зв'язку. Загальну консультацію отримаєте дійсно безкоштовно. Однак для отримання дійсно стоять інструкцій потрібно заплатити невелику суму.

Так як в компанії працює кілька сотень юристів з усіх регіонів , то ви знайдете саме того, якого шукали. Головна умова – формулюйте своє запитання чітко і зрозуміло з зазначенням бажаного результату. Зверніть увагу, що на сайті є розібрані ситуації. Ознайомтеся з ними. Можливо там буде вирішено саме ваше запитання.

Хоча юристи Правознавця працюють віддалено, вони не тільки дають консультації, але і готують документи, проводять їх аналіз, надсилають запити і навіть представляють інтереси клієнтів в суді після особистої зустрічі. Зручність цього сервісу в тому, що жителю навіть самого віддаленого селища стають доступні послуги юристів професіоналів. Заходьте на сайт Правознавця і користуйтеся їх допомогою.

2) Князєв і партнери

Князєв і партнериЗа 12 років існування компанії її юристи успішно завершили близько 500 справ самого різного напрямку. Наприклад, одного разу їм вдалося стягнути моральну компенсацію в розмірі 500 тис. рублів за виробничу травму. Адвокати по трудових спорах безкоштовно проводять перший прийом, на якому обумовлюють всі умови подальшого співробітництва і дають елементарні рекомендації.

Крім того, надають наступні послуги:

Найменування послуги Опис
1 Консультування Пояснюють докладно всі аспекти трудового права
2 Відновлення на роботі Шляхом переговорів, звернення до трудової інспекції або в суд
3 Стягнення матеріальних засобів Розбираються в бухгалтерських документах і знаходять помилки, які стають підставою для задоволення позову
4 Допомагають декретницам Виявляють порушення при наданні декретних відпусток і виплати компенсацій
5 Стягнення шкоди Допомагають фірмі стягнути збитки з працівника за неправомірні дії або розголошення комерційної таємниці
6 Взаємодія з судовими приставами Контроль виконання рішень суду або комісії по трудових спорах

3) Кліфф

Компанія Кліфф успішно працює не тільки з фізичними, але і з юридичними особами. Юристи допомагають кадровим службам підприємств привести в порядок всю документацію, що влаштує будь-якого перевіряє і сприяє захисту інтересів у суді. Розробка грамотної правової позиції дозволяє вирішити конфлікт на стадії його зародження.

У компанії хороший досвід роботи з підприємствами, де присутня небезпечне виробництво, що збільшує ризик виникнення трудових спорів за умовами праці та кількість всіляких перевірок. Юристи нададуть кваліфіковану допомогу як керівників, так і рядових працівників таких підприємств.

5. Яким повинен бути сайт хорошого юриста — 4 головні ознаки

Повернемося до такого важливого критерію успішності юриста, як якість його сайту.

Так як сьогодні більшість населення не тільки отримує інформацію з інтернету, але і користується послугами в онлайн режимі, то сайти з простих візиток перетворюються в повністю функціональні портали.

Яким повинен бути сайт хорошого юриста

За якими ознаками визначити сайт професіонала, читайте нижче.

Ознака 1. Велика кількість статей, що дають практичні відповіді на питання

Хороший юрист не скупиться на інформацію, яку і так можна знайти в інтернеті. На сторінках сайту містяться статті, що описують реальні ситуації і дають загальні рекомендації щодо виходу з них. Чим більше такої інформації, тим краще. Прочитавши кілька статей, ви зрозумієте стиль роботи юриста, краще познайомитеся з його манерою підносити матеріал.

Ознака 2. велика Кількість корисної інформації

Якщо на порталі є безліч посилань на контакти правоохоронних органів і судів, це дуже зручно для користувача.

Наявність бланків документів та шаблонів дозволяє відвідувачу скачати і самостійно заповнити різні папери. Все це говорить про турботу юриста про своїх потенційних клієнтів.

Ознака 3. Активна рубрика запитань і відповідей з актуальними коментарями юриста

Чудово, якщо на сайті є розділ, в якому юрист регулярно відповідає на питання відвідувачів. Якусь елементарну інформацію можна отримати з цього чату. До того ж таке інтерактивне спілкування допоможе краще пізнати юриста. Важливо, щоб коментарі там були актуальні і як можна частіше оновлювалися.

Ознака 4. Сайт чітко дає зрозуміти, на яких справах спеціалізується юрист

При першому ж відвідуванні сайту юриста ви повинні розуміти, чим конкретно він займається. Якщо він спеціаліст у галузі трудового права, то й тематика ресурсу повинна бути відповідна. Там просто зобов'язані бути присутніми рішення по справах, які адвокат вів. Тоді ви зможете ознайомитись з його тактикою і стратегією захисту.

На закінчення пропоную подивитися тематичний відеоматеріал.

6. Висновок

Якщо необхідна кваліфікована допомога при вирішенні конфлікту на роботі, вам допоможе юрист по трудових спорах. Але вибирати фахівця треба з розумом, вивчивши попередньо рівень професіоналізму правозахисника.

Питання читачам

Що б ви зробили, якщо б проживали у віддаленому селі і намагалися вирішити трудовий спір? Додаткове умова   ваш начальник самодур і про трудовому законодавстві знати нічого не хоче.

Дякую за увагу, бажаю всього найкращого і пропоную оцінити цю статтю, а також залишити коментар до неї і лайкнути в соціальних мережах.


» » » Юрист по трудових спорах — як вибрати адвоката за трудовим правом: 5 корисних порад + професійна юридична консультація по трудових спорах