Що таке ІТ-консалтинг   повний огляд поняття і покрокова інструкція з отримання послуг IT-консалтингу + 4 простих ради як вибрати хорошого айті-консультанта

Для чого проводиться комп'ютерне обслуговування та аудит інформаційних систем? Які компанії пропонують якісні послуги айті-консалтинг? Як вибрати хорошого it-консультанта?

Здравствуйте, шановні читачі інтернет-порталу «BigEnergy». Нова стаття нашого журналу відповість на одвічне питання — «що робити?» Відповідати буду я, один з постійних авторів проекту Віктор Голіков.

Отже, що робити, якщо у вас не вистачає знань, часу і досвіду з усунення несправності програмно-технічного комплексу вашого підприємства? Далеко не у кожної компанії є штатний програміст, а якщо і є, такі фахівці не завжди універсальні.

А чому не спантеличити професійного IT консультанта? Це його хліб і сіль. Це його спеціалізація. У нього за пазухою не камінь, а набір інструкцій щодо виправлення того, що вас вганяє в ступор!

Ви просите ради, і в цьому немає нічого поганого. Нехай кожен буде професіоналом в своїй області!

Про те, як не продешевити і укласти договір з розумної фірмою, яка надасть для вас грамотний IT консалтинг, читаємо далі.

ІТ-консалтинг

Зміст
 1. Що таке ІТ-консалтинг і навіщо він потрібен?
 2. Які послуги включає в себе айті-консалтинг — 5 основних послуг
 3. Як замовити послуги ІТ-консалтингу   покрокова інструкція для новачків
 4. Де замовити послуги IT-консалтингу   огляд ТОП-3 консалтингових компаній
 5. Як правильно вибрати it-консультанта — 4 простих ради
 6. Висновок

1. Що таке ІТ-консалтинг і навіщо він потрібен?

З проникненням комп'ютерних технологій майже у всі аспекти життя сучасної людини все частіше і частіше потрібно звертатися до електронних богам з благаннями про допомогу. І чим більше ускладнюються пристрою і все більш спрощується програмне забезпечення для користувачів, тим складніше полагодити перші і пояснити що-то другим.

Простіше взяти і зробити! IT консалтинг якраз цим і займається! А також консультаціями та рекомендаціями. Вам елементарно пояснюють, що потрібно зробити для усунення проблеми і як працювати, щоб більше нічого не ламалося. І все ж фахівцям набагато простіше вирішити завдання самим, чим витрачати час на пояснення.

та й самі користувачі перейшли на новий рівень взаємодії з сучасною технікою. Їм вигідніше доручити справність інструментів виробництва стороннім фахівцям, щоб витрачати більше енергії та коштів на отримання прибутків!

Крихітка син до батька прийшов і запитав підступне:

  В ноутбуці скайп йде, а в планшеті погано!

Тато зробив добре і малюк задоволений,

Консультанта запросив — він йому задасть!

Консалтинг ІТ існує як міра підвищення ефективності та вдосконалення робочих процесів. Консультаційні послуги необхідні компаніям, які не мають своїх штатних комп'ютерників. З їх допомогою вирішуються всі проблеми технічного спектру.

IT-фахівці займаються:

 • діагностикою і профілактикою проблем (збір даних, моніторинг та підтримка робочого стану обладнання та програмного забезпечення);
 • розробкою рішень (вибір прийнятних засобів, вибір найбільш відповідного рішення, подання та координацію нововведень);
 • впровадженням інновацій (розробка, управління, супровід та оцінка процесів ІТ).

В окремих випадках, навіть коли на підприємстві функціонують свої айтішники, деякі процеси краще передати на обслуговування консалтинговим компаніям.

Ефективно делегувати повноваження в ситуаціях, коли:

 • потрібні вузькоспеціальні знання;
 • процес залежить від часу і якості виконання;
 • свої працівники відволікаються від виконання профільних робіт.

Більше інформації про консалтингових послугах ви знайдете в спеціальній статті нашого журналу.

2. Які послуги включає в себе айті-консалтинг — 5 основних послуг

Давайте вивчимо вихідні дані для надання консультаційних послуг в інформаційно-технологічній сфері діяльності підприємств.

На ділі таких послуг набагато більше, але ми розглянемо найбільш затребувані.

Послуга 1. Організація роботи ІТ-служби компанії

Фахівці IT служби не ведуть основну діяльність підприємства, а лише дають інструменти виробництва і стежать за їх працездатністю.

Якщо комп'ютерний відділ тільки вводиться, реорганізується або не передбачений в структурі компанії, розумно буде звернутися в консалтингову фірму.

У разі вашої зацікавленості в аудиті та підвищення ефективності технологічної інфраструктури вашого підприємства, обов'язково розділяйте роботу запрошених консультантів і своїх співробітників! Добром їх близькі контакти не закінчаться, в результаті ви отримаєте змову. Перевірка чи буде проведена формально або просто перетвориться на фарс.

Свою мишу в чужий комп'ютер не підключають.

Формуєте свій відділ? Є сенс додатково провести кадровий консалтинг. Можливо, ви виграєте більше, ніж від простого тестування персоналу та обладнання.

Послуга 2. Визначення стратегії автоматизації

Неодмінна умова взаємодії. В першу чергу ви повинні віддавати собі звіт, для чого наймаєте працівників.

Чітко сформулювати мету консалтингу — ось ваша потреба.

Сформулюйте завдання для свого консультанта:

 • ефективне використання наявних потужностей;
 • перерозподіл ресурсів;
 • введення необхідних резервів.

Послуга 3. Підготовка проведення тендеру на створення корпоративної інформаційної системи

Вирішено: необхідна реорганізація. Ви розумієте   вам потрібна сучасна система зв'язку, яка відповідає бізнес-процесів, що діють усередині мережі вашого підприємства.

Що далі? Відповісти просто! Створюємо з нуля або модернізуємо власну інформаційну систему. Ви Будете задіяти компанії-аутсорсера або зробите це самостійно? Все залежить від ваших співробітників, наскільки вони одягнені в «білі рукавички».

Створення корпоративної інформаційної системи

Створення структурованої інформаційної системи   процес досить протяжний у часі, має кілька етапів побудови і зазвичай не має готових рішень. Проектування системи залежить від кінцевої мети. Потрібно професійно розбиратися у класичних компонентів і вузлів новинки інформаційного зв'язку.

Послуга проектування включає в себе:

 • розробку системи зв'язку;
 • формування компонентів;
 • підготовку вимог задіяних елементів;
 • супровід реалізації проекту.

Варто сказати, що така послуга включає розробку та не передбачає участь консалтингових компаній в прямій реалізації робіт.

Додаткову інформацію читайте на нашому сайті в статті «Бізнес-консалтинг».

Послуга 4. Управління проектом створення інформаційної системи

Створення IT інфраструктури багатоступінчастий процес, тому проектувальникам комфортно буде проводити контроль на кожному етапі.

Консультантам необхідно знаходиться в прямому контакті з виконавчим менеджером, щоб вчасно виправити недоліки або ввести поправки.

Приклад

Ніщо так не дратує монтажника, як переробка готового сегмента.

  Олександр, необхідно переналаштувати шлюз для відділу продажів, інакше ви не отримаєте зарплату, і я не отримаю, і ніхто не отримає, якщо вони нічого не зможуть продати!

— Так вчора ж налаштовували! Ви ж самі роботу приймали!

— Це так, але сьогодні Єгор Ілліч вніс поправки, потрібно розширити кількість робочих місць до 20 і залишити 5 в резерві.

— Але це ж все переробляти заново!

  Заново, наново, Олександр, до завтра встигнеш?

Зарплату не отримав ніхто...

Послуга 5. Аналіз, реінжиніринг та модернізація інформаційних систем

Аудит інфраструктури   початкове дію. З нього починається робота фахівців інформаційної консультації. Спочатку слід ознайомитися з тим, якими засобами можна оперувати. Що треба змінити, модернізувати, потрібно нове обладнання?

За результатами аналізу складається звіт по складовим компонентам системи. У нього обов'язково включається інформація про амортизацію обладнання. На основі звіту складається кошторис необхідних витрат.

Консалтингова фірма повинна надати:

 • резюме функцій проекту;
 • вимоги до суміжних продуктів;
 • пропозиції по апгрейду компонентів системи;
 • рекомендації по зберіганню системи і профілактики інфраструктури;
 • прогноз подальшого розвитку.

3. Як замовити послуги ІТ-консалтингу   покрокова інструкція для новачків

Цей розділ буде корисний тим, хто ще не разу не користувався послугами ІТ-консультантів.

Читаємо, запам'ятовуємо і застосовуємо на практиці.

Крок 1. Вибираємо консалтингову компанію

Програмних продуктів і фахівців по їх впровадженню   хоч греблю гати. І кожна компанія спеціалізується на якомусь одному виді ІТ консультування. Це непогано. Неможливо бути професіоналом у всьому. Тому компанії наймають співробітників різних спеціалізацій.

Так чи інакше, інформаційні сектора перетинаються, доповнюють один одного, а часом взаємозалежні. Отже, по-перше, потрібно вибрати область, що найбільш відповідає вашим запитам. Це відсіє добру половину компаній.

Приклад

Телефонний дзвінок в ІТ-компанії.

  Добрий день, ви не змогли б мені допомогти розібратися з електронними рахунок-фактурами?

  Доброго дня, ми раді, що ви звернулися до нас, хвилину, зараз соединю з нашим фахівцем.

Через кілька хвилин очікування.

  Вибачте, в даний час консультанти цієї спеціалізації зайняті, ви не могли б залишити свій номер телефону...

Кладіть трубку! Тут більше робити нічого! Якщо вас не можуть проконсультувати хоча б попередньо не запитують причини труднощів і не пропонують зробити елементарні налаштування — це не ваша фірма!

Крок 2. Формуємо вимоги і стверджуємо технічне завдання

Так як же вибрати? Почніть з себе. Щоб дізнатися, хто вам потрібен, визначте, чого ви потребуєте!

Тому складаємо технічне завдання. По пунктах вказуйте, що вам необхідно і докладно розшифровуйте свої вимоги.

Стверджуємо технічне завдання

Тепер ми починаємо лякати консалтингові компанії своїм техзавданням. Вибирати будемо з тих, хто не злякався.

Крок 3. Контролюємо аналіз бізнес-процесів компанії

Разом з аудиторами розбираємо завали протікають процесів в вашому підприємстві. Виявляйте їх взаємозв'язок і вплив одне на одного. Необхідно буде надати консультантів можливість особистих контактів з керуючим складом вашого підприємства.

Зібрана інформація буде піддана аналізу і представлена у вигляді звіту, схеми або графіка, демонструє залежність діяльності підрозділів компанії від інформаційної мережі.

В результаті аналізу стануть зрозумілими:

 • структурні особливості підприємства;
 • взаємний вплив відділів;
 • залежність від підрозділів інформаційної системи;
 • ефективність побудови виробництва.

Крок 4. Стверджуємо пропозиції технічних рішень щодо існуючих проблем

Аналіз інфраструктури   важлива частина процесу. Часто всі недоліки самої системи списуються на техніку і «глючні» програми. Грамотне перерозподіл техніки не розглядається зовсім або ж розподіляється по класичної піраміди: директору   нове, менеджерам   гірше, роботягам від менеджерів і складу   мотлох.

Тут потрібен діалог консультанта, робітників і керівництва. Потрібно прийти до спільного знаменника. Якою мірою ви готові оснастити своє виробництво, вирішувати вам. Але в будь-якому випадку консультант для реалізації проекту запросить необхідний йому мінімум технічних засобів, інакше просто не зможе виконати свою роботу!

Поглянемо на приблизну таблицю рекомендацій з ПК для невеликого підприємства:

Найменування відділу Потреби Забезпеченість Рекомендації
1 Закупівля 4 робочих місця Достатня Профілактика
2 Логістика 4 робочих місця Критична Заміна
3 Виробництво 8 робочих місць Середня Модернізація
4 Збут 2 робочих місця Достатня Профілактика

Так ми зводимо воєдино найбільш технічно складну і найбільш витратну частину проекту, але це ще не все!

Крок 5. Контролюємо діагностику інформаційних систем підприємства

Перш за все виявляються проблемні компоненти і слабкі місця. Відстежуються резерви та існуючі елементи. Зіставляються наявні і заплановані варіанти системи інформації.

Прослідкуйте, щоб інтереси ваших співробітників і фахівців консалтингової компанії не стикалися, а навпаки, збігалися. Проводите взаємовигідну політику побудови майбутньої інформаційної системи. Наприклад, звіт про комп'ютерних засобах нехай складається фахівцем консалтингової компанії спільно з вашим співробітником, їх експлуатують.

В результаті аналізу дії інформаційної системи робляться висновки:

 • про ефективність роботи;
 • про раціональності використання ресурсів;
 • про необхідність витрат;
 • про відповідність існуючого комплексу і затребуваних компонентів.

Крок 6. Оплачуємо послуги консалтингової компанії

Професіонали не розкидаються даремно своїми ресурсами, тому якщо ви зацікавили консалтингову компанію як клієнт, аналіз стану інформаційної системи проведуть безкоштовно. З прицілом на майбутній проект. Але найчастіше запроваджується поетапна система оплати, хоча деякі фірми і повертають гонорар за аудит при комплексному впровадженні проекту.

Ціна за повний проект стає очевидною після закінчення аудиту, тому якщо ви вирішили співпрацювати і далі, то має сенс зрізати кути і поговорити про знижку за комплекс робіт.

Пам'ятайте, що реалізовувати систему ви можете і самостійно, в такому випадку значно скоротяться витрати.

Підписуючи контракт, не забувайте включити пункт неустойки, по якому ви не повинні будете платити, якщо інформаційна система не буде відповідати вашим початковим запитам або проектним даним.

4. Де замовити послуги IT-консалтингу   огляд ТОП-3 консалтингових компаній

Розділ для тих, у кого немає часу шукати і вибирати виконавців.

Розглянемо кілька фірм, що пропонують аудит в сфері інформаційних технологій та супутнього обладнання.

1) Діона Холдинг

Діона ХолдингКомпанія має досвід роботи на ринку IT більше 20 років. Має бізнес-партнерів як всередині , так і за кордоном. Має статус офіційного партнера таких світових брендів як IBM, Lenovo, Fujitsu, Vision, VMware.

Співробітники компанії мають багаторічний досвід у розробці та впровадженні програмно-технічних комплексів. Значну частку роботи фахівців Діона Холдинг займає супровід, гарантійне та післягарантійне обслуговування своїх проектів.

Компанія спеціалізується на обслуговуванні банківських і державних структур. Робота ведеться за всіма напрямами ІТ інжинірингу з використанням сучасних продуктів світових брендів.

Діона Холдинг — це гнучкість і динаміка у проектуванні та експлуатації інформаційних систем!

2) БитПрофи

БитПрофиМосковська компанія пропонує комплекс послуг з розробки, супроводу та консультацій в галузі інформаційних структур і кібер-безпеки. Основна мета компанії   надати клієнтам найновіші розробки в IT індустрії.

Фірма має досвід більше 10 років у сфері консультацій та аутсорсингу ІТ. Клієнти компанії   російські та зарубіжні підприємства, які продовжують довгострокове співробітництво у сфері консультацій та проектування внутрішніх інформаційних систем.

Комплекс послуг компанії включає в себе:

 • розробку стратегії розвитку;
 • контроль і супровід реалізації проектів;
 • оптимізацію модулів і компонентів інформаційних систем.

БитПрофи синхронізує вас з прогресом!

3) АСАП Консалтинг

АСАП КонсалтингКомпанія заснована в 2004 році. Безперервно розвивається в сфері реалізації консультаційних послуг і програмних продуктів. Займається продажем ліцензій та супроводженням програмного забезпечення. Фахівцями компанії розроблена власна методологія проектування та реалізації інформаційних систем.

Поетапний запуск проектів дозволяє застосовувати сучасні та надійні компоненти, що складають інфраструктуру. Попереднє тестування та побудова прототипу дозволяють клієнтам наочно переконатися в ефективності наданого продукту.

Компанія має безліч російських і міжнародних сертифікатів у сфері консалтингу інформаційних продуктів та проектування інформаційних систем.

АСАП Консалтинг   настільки, наскільки це можливо!

5. Як правильно вибрати it-консультанта — 4 простих ради

Не всі консультанти однаково корисні. Вибирати їх теж треба з розумом.

Читайте поради, як знайти хорошого фахівця для швидкого і ефективного вирішення ваших завдань.

Порада 1. Зверніть увагу на консультативні та комунікативні навички фахівця

Професіонал без зайвих питань визначить необхідні технічні специфікації і самостійно збере потрібні дані. Експерт не полізе за словом у кишеню для прохання в доступі, не посоромиться визначити кваліфікацію працівника і не буде хвалити себе, навіть якщо на це будуть причини.

Запитайте у запрошеного фахівця між справою будь-яку дрібницю, пов'язану з комп'ютером, він повинен відповісти без запинки.

  Володя, у мене принтер не друкує, що робити?

— Так ви його увімкніть, Сан Санич.

І не забувайте про те, що цей Володя працює на вас, але не у вас! Свої пропозиції він представляє начальству і повинен робити це так, щоб його ясно розуміли. Консультанти ІТ пропонують свої проекти з усіма розрахунками, планами і результатами ефективності.

IT консалтинг — це угода, в якій ви платите за збільшення ефективності власного підприємства! Вам приносять бізнес-план, і ви повинні розуміти, як він працює, інакше, що ж це за план покращення?

Читайте на нашому сайті оглядову статтю « Що таке консалтинг»

Порада 2. Проаналізуйте технічні навички кандидата

На зустрічі з фахівцем відзначте, якою мовою він висловлюється. Купа незрозумілих технічних термінів і професійного сленгу — це не ваш кандидат! Він може бути геніальним комп'ютерником, але ви від цього нічого не виграєте. Він зможе зробити сам, але його завдання інше: пояснити, налагодити, скоординувати нову схему роботи!

Пояснити на прикладі показати, як це працює, продемонструвати ефективність своєї пропозиції — це робота вашого кандидата!

Аналіз технічних навичок кандидата

Для надійності візьміть з собою на зустріч «свого» технаря, нехай вони поговорять на своїй мові, а ви поки випийте чаю. А потім попросіть їх обох пояснити пропозицію запрошеного фахівця.

Якщо будуть присутні взаємні доповнення і пояснення, а вам все буде здаватися більш або менш зрозумілим   перед вами професіонал. Він зумів прихилити до себе і вас, і ваш технічний персонал, що ще потрібно?

Порада 3. Вивчіть відгуки клієнтів

Найбільш простий і дієвий спосіб дізнатися про консалтинговій фірмі   порівняти рекомендації та відгуки клієнтів компанії.

Насторожитеся, якщо ви бачите лише позитивні відгуки — це явна провокація і піар, на який покладатися не варто. Загальні вихваляння і розчулення, захоплення і схвалення   за цим, швидше за все, нічого немає!

Консалтингові підприємства, збільшили прибутковість, ефективність і структуру інших компаній, зазвичай мовчать. За них говорять їхні успіхи!

Будь-які фірми, зміцнили свої позиції за рахунок співпраці з успішними консультантами, дають свої рекомендації, підкреслюючи, які конкретні дії призвели до розвитку організації. І вони продовжують співпрацю, бо вже відчули результат.

Дивіться рекламне відео про те, як працюють зарубіжні IT консультанти.

Порада 4. Не женіться за економією

У професіоналів адекватна самооцінка. Вони знають, скільки коштують їхні послуги і не продають себе дешево.

Розглядайте запити кандидатів в порівнянні з очікуваною еволюцією свого бізнесу. Розвиток завжди дорого! Не стійте на місці, інакше прогрес поглине ваші зекономлені на ньому гроші.

Навіщо оплачувати застій, коли оновлення коштує стільки ж?

6. Висновок

Застосовуйте ІТ консалтинг як інструмент для підвищення ефективності свого бізнесу. Тут підійдуть як разові, так і довгострокові контракти.

Впроваджуйте нові технології з допомогою запрошених фахівців, адже час і бізнес ніколи не стоять на місці! Бізнес та технології   парочка, яка забезпечить стабільний дохід, а можливо і надприбуток!

Питання до читачів

А як ви вирішуєте проблеми з інформаційними системами у себе на підприємстві?

До нових зустрічей, шановні читачі! А ми чекаємо лайків у соціальних мережах і відгуків на тему статті!


» » » Що таке ІТ-консалтинг   повний огляд поняття і покрокова інструкція з отримання послуг IT-консалтингу + 4 простих ради як вибрати хорошого айті-консультанта