Страхування квартири — 5 способів як застрахувати квартиру недорого + огляд ТОП-5 компаній-страховиків з вигідними умовами

Що таке страхування титулу при купівлі квартири по іпотеці? Скільки коштує страхування квартири від пожежі? Як правильно застрахувати квартиру від затоплення сусідами?

Здрастуйте, дорогі друзі! Вас вітає інтернет-журнал і експерт по страхуванню Денис Кудерин.

Сьогодні ми поговоримо про страхування нерухомості. Стаття продовжує тему страхового захисту майна, життя і здоров'я громадян.

Публікація буде цікавою як нинішнім, так і майбутнім власникам квартир. Завжди корисно знати, як убезпечити особисте майно від можливих ризиків.

Отже, почнемо!

Страхування квартири

Зміст
 1. Для чого страхувати квартиру?
 2. ТОП-5 основних видів страхування квартири
 3. Як застрахувати квартиру – 5 простих кроків
 4. Де застрахувати квартиру на вигідних умовах – ТОП-5 компаній з найкращими пропозиціями
 5. Як заощадити на страхуванні квартири – 5 перевірених способів
 6. Висновок

1. Для чого страхувати квартиру?

Захистити нерухомість від псування і втрати прагне кожна розумна людина.

Певну користь приносять замки, металеві двері та охоронні сигналізації. Проте такий захист не врятує квартиру від пожежі, затоплення та інших побутових неприємностей. Я вже не кажу про стихійні лиха.

Крім того, будь-запор можна зламати, а сигналізацію – відключити. Є більш ефективний спосіб убезпечити своє житло? Є, і цей спосіб називається – страхування.

Добровільне страхування квартири – це захист житла від будь-яких видів збитку. Процедура не скасовує сам факт шкоди, але забезпечує його повноцінну компенсацію.

Громадяни і суміжних держав традиційно недооцінюють важливість страхування нерухомості. І якщо здоров'я і засоби пересування більш-менш захищені обов'язковими страховками, то наші будинки залишаються повністю уразливими перед ворожими стихіями та іншими несприятливими чинниками.

На заході страхування житла – повсюдна практика. В Європі і США майже кожна квартира застрахована від будь-яких можливих ризиків, тому життєві неприємності для громадян цих країн не мають настільки катастрофічних наслідків.

Мешканці РФ поки ще не можуть позбутися стійкого суспільного стереотипу, згідно з яким будь страхування – «обман трудящих», «здирництво» і нав'язана потреба.

насправді витрати на страхові комісії нікчемні в порівнянні з вартістю ремонту після серйозної протікання або ціною повного відновлення житла у разі пожежі.

По суті, у пересічного громадянина трохи базових потреб. Одна з них – наявність даху над головою. І якщо, наприклад, нову роботу після звільнення знайти цілком можливо, то втрачене в результаті надзвичайної події житло відновити набагато складніше.

За статистикою, в лише 5% власників квартир мають страховки. Добре ще, що при покупці житла в іпотеку оформлення поліса – обов'язкова процедура. Це дозволяє забезпечити хоча б невеликий сегмент житлової нерухомості в країні.

кілька слів про причини такого недалекоглядного ставлення наших громадян до страхування нерухомості. Люди сприймають квартиру (особливо якщо живуть в ній все життя) як щось незмінне і монолітне, що відноситься до «вічних цінностей», над якою не владні жодні стихії.

Між тим, житло – це всього лише матеріальний об'єкт, який може постраждати від природних факторів, злого умислу, недбалість сусідів і самих власників.

Майже всі, чия нерухомість серйозно постраждала, шкодують, що не оформили у свій час страховий поліс. Чому б не позбавити себе від можливих збитків і розчарувань заздалегідь? Тим більше, що при страховці самого житла кожен має право застрахувати рухоме майно, яке в ньому знаходиться.

Перерахуємо основні ризики, від яких захищають різні види страхування нерухомості:

 • пожежі – лиха, від яких щорічно страждають більше 50 000 одиниць житлових і нежитлових будівель;
 • вибухи газопроводу, газових балонів, котлів;
 • затоплення – цей ризик особливо великий у старих квартирах, яких у середньостатистичних російських містах більшість;
 • пограбування;
 • механічні пошкодження – навіть новобудови іноді дають усадку, після якої утворюються тріщини в стінах і страждають несучі конструкції;
 • падіння будівельних кранів, стовпів, дерев;
 • заподіяння шкоди третім особам – навіть самі акуратні господарі іноді «топлять» своїх сусідів;
 • стихійні лиха – повені, урагани, смерчі, землетруси;
 • протиправні дії – хуліганські акти, вандалізм, тероризм.

На практиці страхових ризиків значно більше – при бажанні можна застрахуватися від будь-яких видів можливої шкоди.

Додаткова інформація – у статтях «Що таке страхування» і «Страхування майна».

2. ТОП-5 основних видів страхування квартири

Як вже говорилося вище, застрахувати можна і саму квартиру, і те, що в ній знаходиться. Сучасні страховики пропонують клієнтам десятки різновидів страхових програм.

Власникам квартир залишається лише вибрати поліс в залежності від своїх особистих цілей і потреб.

1 Вид. Страхування конструктивних елементів квартири

Вартість несучих конструкцій квартири становить основну частину загальної вартості житла.

До конструктивних елементів відносяться:

 • стіни;
 • перегородки;
 • перекриття;
 • фундамент;
 • сходів;
 • даху;
 • балкони.

Оскільки ризик руйнування таких елементів мінімальний, то і тарифи на цей вид страхування відносно невисокі.

Суміжна тема детально розглянуто у статті «Страхування будинку».

Вигляд 2. Страхування внутрішньої обробки і інженерного обладнання

Обробка та комунікації – це перше, що страждає при побутових пожежах і затопленнях. По суті, це найголовніший вид страхування, для якого характерні найвищі ризики.

Страхування внутрішньої обробки

Майже кожен з нас хоча б раз у житті страждав від протікають труб і аварій водопровідних систем. Цей же вид страховки гарантує відшкодування збитків при замиканнях проводки та інших неполадки з електрикою.

Оформляючи такий поліс, слід об'єктивно оцінити вартість ремонтних і оздоблювальних робіт у вашій квартирі. Страхувати обробку доцільно тим, хто нещодавно зробив дорогий ремонт у новій квартирі.

Вигляд 3. Страхування домашнього майна

Така страховка допоможе компенсувати збитки в разі злому і крадіжки майна з вашої квартири. Захисту підлягають будь-які цінні речі – від великогабаритних меблів та електроніки до ювелірних прикрас і срібного начиння.

Вигляд 4. Страхування цивільної відповідальності

Актуальний вид страхування, що гарантує компенсацію витрат у разі заподіяння вами шкоди чужому майну.

Приклад

Поки ви відпочивали на дачі у вихідні, у вашій квартирі прорвало трубу. В результаті протікання постраждали ваші сусіди знизу. Поліс, у якому є страхування відповідальності, дозволить відшкодувати збитки на ремонт. Сусідам заплатите не ви, а ваша страхова компанія.

Такий вид захисту особливо актуальний, якщо під вашою квартирою зробили дорогий ремонт, а стан вашої власної сантехніки далеко від ідеального.

Читайте спеціальний матеріал «Страхування цивільної відповідальності».

Вигляд 5. Титульне страхування квартири при покупці

Страхування титулу практикується при купівлі-продажу житла та оформленні іпотечного кредиту. Предметом захисту виступає право власності на об'єкт нерухомості.

Учасники іпотечного договору і, в першу чергу, банки, намагаються убезпечити заставне майно. Титульна страховка діє в тому випадку, якщо раптом з'ясовується, що новий власник квартири не має повних прав на житло. Титульні страховки актуальні для вторинного ринку нерухомості.

Приклади

Уявіть, що ви купили квартиру, а через півроку з'ясувалося, що на неї претендує повернувся з тривалої подорожі син колишнього власника.

Або стало відомо, що на житло в свій час накладено арешт через неоплачених боргів. Або виявилося, що продавець – недієздатна особа, яка страждає психічним розладом.

Титульна страховка допоможе повернути гроші, витрачені в результаті угод, визнаних недійсними.

Більше інформації по цій темі в публікації «Іпотечне страхування».

3. Як застрахувати квартиру – 5 простих кроків

Застрахувати нерухомість простіше, ніж ви думаєте. Однак краще знати заздалегідь, які нюанси і особливості має цей процес.

Страхові компанії – не благодійні організації. Пропонуючи свої продукти, вони переслідують комерційні цілі. Ваше завдання – відстоювати свої інтереси і вигоди.

Важливе попереднє повідомлення: російські страховики практикують 2 види повного страхування житла – стандартний (експрес-варіант) і індивідуальний.

У першому випадку поліс видається без огляду вашого житла. Вартість розраховується у відсотках від ринкової ціни квартири.

Другий варіант передбачає участь агента – посередник виїжджає на об'єкт і проводить професійну оцінку нерухомого та рухомого майна.

Паралельно існує так зване «муніципальне» страхування – пільгова послуга, доступна для жителів Москви та деяких інших міст. Такий поліс покриває не тільки основні ризики та не відшкодовує збитків, завданих рухомого майна.

Тепер – покрокова інструкція.

Крок 1. Вибираємо страхову компанію

Страховик страховику ворожнечу. Є компанії, для яких власний авторитет дорожчий за все – такі організації дійсно враховують інтереси клієнтів і при настанні страхового випадку покривають збитки точно в строк і в повному обсязі.

Є менш сумлінні фірми, які намагаються мінімізувати виплати або взагалі відмовити у них під різними приводами.

При виборі страхового партнера враховуйте наступні критерії:

 • досвід роботи компанії;
 • надійність і платоспроможність – не полінуйтеся, перевірте на офіційних сайтах, скільки страхових грошей організація виплатила за минулий рік;
 • рейтинг за версією авторитетних агентств;
 • наявність пільгових пропозицій;
 • кількість філій компанії.

Найменше варто покладатися на відгуки в мережі – краще розпитати друзів і знайомих, які мають реальний досвід страхування.

Таблиця дасть більш наочне уявлення про важливі параметри при виборі страховика:

Параметри Практичне застосування
1 Досвід роботи компанії Співпрацюйте з компаніями, що діють на ринку 5 років і більше
2 Платоспроможність Дізнайтеся, який загальний розмір страхових виплат за минулий або поточний рік
3 Кількість філій Чим більше офісів у компанії, тим солідніше фірма
4 Рейтинг Найбільш об'єктивну оцінку дає рейтингове агентство «Експерт»
5 Крок 2. Вибираємо перелік необхідних страхових ризиків

Не завжди доцільно вибирати повну страховку, куди включені всі існуючі ризики. Наприклад, якщо ви проживаєте в сейсмічно стабільній зоні, навіщо вам страхуватися від землетрусу?

Страхові ризики в договорі

В список рухомого майна теж не варто включати все підряд – виберіть найбільш цінні речі: електроніку, нещодавно куплену меблі, антикваріат (якщо він є).

Крок 3. Збираємо документи

Знадобляться оригінали або нотаріально завірені копії документів.

Ось список:

 • паспорт (з реєстрацією);
 • документи на квартиру;
 • папери, що підтверджують право власності;
 • акт експертної оцінки житла;
 • іпотечний договір (якщо житло куплено в кредит).

Деякі види страховок вимагають додаткових документів.

Крок 4. Ретельно вивчаємо умови договору

Коли агент вручить вам готовий договір, не поспішайте його підписувати. Бувалі страхувальники радять вивчити текст досконально, навіть якщо умови були заздалегідь обумовлені.

Хитрі страхові юристи нерідко вписують в документ всякого роду «додаткові умови» та пункти, багаторазово ускладнюють порядок підтвердження шкоди. Тому рекомендуємо вам перед підписання договору проконсультуватися з досвідченим юристом.

Буде прикро, якщо після настання страхової ситуації виявиться, що цей випадок не входить список оплачуваних страховиком витрат.

Крок 5. Підписуємо папери

Договір не викликає нарікань, страхові внески сплачені. Залишився останній пункт – підписання документа. В ідеалі, перед тим як залишити на папері свій автограф, треба дати прочитати текст незалежного юриста.

Скільки коштує страхування квартири?

Сума страховки завжди індивідуальна, оскільки об'єкти і вибрані ризики різні для кожного власника житла.

В цілому на вартість поліса впливають такі фактори:

 • статус квартири та її ринкова ціна;
 • кількість кімнат і площа;
 • кількість страхових ризиків;
 • термін страхування;
 • сума покриття (її можна вибрати самому).

Це тільки базові параметри, насправді їх буває в десятки разів більше. Середня вартість страховки входить в діапазон від 2 до 7 тисяч руб.

4. Де застрахувати квартиру на вигідних умовах – ТОП-5 компаній з найкращими пропозиціями

Пропонуємо п'ятірки найбільш надійних російських страховиків з вигідними умовами страхування.

1) Альфа-Страхування

Альфа страхуванняЛідер страхового ринку на пострадянському просторі. Має найвищий рейтинг від РА «Експерт»: «А++»   максимальна надійність і платоспроможність. Пропонує сотні доступних і корисних страхових продуктів – у тому числі кілька видів страхування житла.

Страхові програми:

 • «Альфаремонт» (вартість – від 1000 крб. на рік);
 • «Відповідальність перед сусідами» (від 750 руб.);
 • «Хоч Потоп» (страхування цінностей, внутрішньої обробки і цивільної відповідальності в одній програмі);
 • «Альфа-спокій».

У списку додаткових переваг фірми – швидкодія при страховому випадку, можливість оформлення полісів онлайн з доставкою додому.

2) Тінькофф Страхування

Тінькофф страхуванняКомпанія відносно молода (рік заснування – 2013), але має авторитет і вага на страховому ринку за рахунок розкрученого і популярного бренду. Пропонує клієнтам гідні продукти за доступною вартості.

Застрахувати квартиру можна: за телефоном, самостійно на сайті, з допомогою консультанта в режимі онлайн, в офісах компанії. Оплата послуг будь-яким зручним способом – готівкою, переказом, у розстрочку без відсотків.

3) Росгосстрах

Росгосстрахнайдосвідченіший страховик в (правонаступник монополіста страхового ринку в СРСР – організації ДЕРЖСТРАХ). Тисячі офісів у містах РФ, тисячі професійних штатних агентів.

Захист нерухомості від максимальної кількості ризиків, включаючи удари блискавки, тайфуни, наїзд транспортних засобів, терористичні акти, підпали і вандалізм. Будь-які терміни страховки, будь-які поєднання об'єктів захисту.

4) Ингосстрах

ИнгосстрахДосвідчена фірма з великою мережею філій по всій країні. Володар безлічі престижних професійних нагород і премій. Пропонує стандартні поліси для захисту нерухомості і VIP-продукти, зокрема, страхування «Платинум» на термін від 3 місяців до року.

Інші програми – поліс «Відпускної» (короткострокове страхування), «Фрідом», «Експрес» (найбільш економний варіант захисту нерухомості).

5) РЕСО-Гарантія

Ресо гарантіяСтраховик з 25-річним досвідом роботи на ринку. Лауреат національних та міжнародних страхових премій. Має безліч офісів і оформляє страховки через інтернет. Захист квартир, таунхаусів, заміських будинків.

Пропонує базовий поліс «Домовик» і 4 варіанти програм на вибір – Преміум, Експрес, Економ та Пільговий. Страхує цивільну відповідальність і нерухомість, придбану за іпотечним кредитом.

З усіх питань пов'язаним зі страхування вашої квартири ви можете звертатися за консультацією до професійних юристів онлайн-сервісу Правознавець.ру. Це дозволить заощадити ваш час при оформленні документів і захистити від помилок при здійсненні процедури страхування квартири.

5. Як заощадити на страхуванні квартири – 5 перевірених способів

Експертні поради допоможуть уникнути зайвих витрат при оформленні страхових документів. Пам'ятайте, що головна мета страхування – захист особистих інтересів.

Спосіб 1. Користуйтеся індивідуальними програмами страхування

Такі програми, на відміну від стандартних, передбачають професійний огляд квартири. Тарифи – нижчі, так і оцінка вартості майна ближче до реальної. В пакет входить розширений список послуг, що дає більше простору для маневру.

Індивідуальна програма страхування

До того ж за умовами індивідуальних програм розмір компенсації при настанні страхового випадку буде на порядок вище.

Спосіб 2. Встановіть у квартирі охоронну сигналізацію

Страховики знижують тарифи для клієнтів, у чиїх квартирах встановлені сучасні способи захисту майна. Дорога сигналізація окупить страхові витрати в тому випадку, якщо договір укладається на тривалий термін.

Спосіб 3. Виключіть з пакету нераціональні ризики

Кожен власник має право страхувати тільки ті ризики, які представляються йому раціональними. Наприклад, якщо господар не боїться затопити сусідів (повністю змінив всю сантехніку в квартирі), страхувати цивільну відповідальність не обов'язково.

Спосіб 4. Користуйтеся франшизою

Якщо ви погодитеся взяти на себе оплату незначних видів збитку (у розмірах 5-10 тис. руб.), компанія обов'язково запропонує вам більш вигідні тарифи.

Спосіб 5. Страхуйте квартиру тільки на час тривалої відсутності

Не завжди доцільно страхувати квартиру на тривалий термін: використовуйте захист тоді, коли це дійсно необхідно. Наприклад, якщо ви їдете у відпустку або на короткочасні заробітки в інше місто, немає потреби купувати річний поліс.

Оформляйте договір тільки на період своєї відсутності, але не забудьте включити в список послуг страхування відповідальності перед сусідами.

Рекомендую подивитися цікавий відеоролик по темі статті.

6. Висновок

Підведемо підсумки.

Страхування житла – важливий і корисний захід, яке позбавить вас від великих і дрібних витрат, що неминуче супроводжують експлуатацію квартири.

Важливо оформляти поліс за всіма правилами і ніколи не забувати про власних фінансових і майнових інтересах.

Наш журнал бажає вам успіху і благополуччя! Якщо прочитаний матеріал здався вам корисним і потрібним, просимо оцінити статтю. Чекаємо коментарів і зауважень по темі публікації. До нових зустрічей!


» » » Страхування квартири — 5 способів як застрахувати квартиру недорого + огляд ТОП-5 компаній-страховиків з вигідними умовами