Суд з ПриватБанком по кредитній карті: що робити, якщо банк подав у суд, можна засудити ПриватБанк

Суд з ПриватБанком по кредитній карті: що робити, і як можливо виграти

Суд з ПриватБанком по кредитної карті – досить поширене в останні роки явище. Почастішали випадки судових розборок між банком і клієнтом пов'язані з кількома чинниками. Перш за все, це економічна криза в країні і зростання мережі «ПриватБанк». На цей, самий великий в Україні банк, сьогодні працюють кваліфіковані юристи, тому, як правило, Приват виграє левову частку справ за кредитами клієнтів.

На сьогодні виграти суд у Приватбанку дуже складно, перш за все, і тому, що саме з вини клієнтів у більшості випадків починаються судові розборки. Банк ніколи не подає в суд на клієнта без видимих для того підстав. Це пояснюється тим, що адміністрація Приватбанку переслідує мету повернути дані в кредит кошти. Тому навіть в самих критичних ситуаціях у клієнта завжди є шанс уникнути судового процесу.

В яких випадках ПриватБанк може подати в суд на клієнта

Тим не менше, бувають випадки, коли судовий процес все ж неминучий. Практика показує, що в більшості випадків в 2016 році ПриватБанк подавав в суд тільки за фактом прострочення виплати кредит більш ніж на три місяці з крайнього терміну. В юридичній практиці вкрай рідкісні випадки, коли Приват починає судовий процес з-за прострочення на дві-три тижні.

При кредитної картки між банком і клієнтом оформляється договір по кредиту. В залежності від типу карти на неї може бути встановлений , який може збільшуватися з часом. Договір передбачає, що клієнт зобов'язується вчасно погасити заборгованість перед банком. В разі недотримання цих правил банк має повне право вживати заходів щодо недобросовісного позичальника.

Потрібно мати на увазі, що основним документом в судовому процесі між банком і клієнтом завжди виступає договір по кредиту. Клієнт повинен ретельно вивчити цей документ ще на стадії оформлення кредитки або кредиту.

Зазвичай в цьому договорі прописуються всі основні моменти надання банком кредитних коштів. В документі повинні бути прописані крайні терміни погашення заборгованості і терміни, коли закінчується так звана «позовна давність» — важливий момент, який може стати вагомим аргументом на користь клієнта у разі, якщо справа все-таки дійшла до суду.

Позовна давність, як аргумент не сплачувати заборгованість за кредитом

Що ж таке «позовна давність» і як вона може допомогти клієнтові Приватбанку в суді? Позовна давність – юридичне поняття, яке означає певний термін дії правового позову. Іншими словами, якщо в певному випадку позовна давність минула, то особа, проти якої було подано позов, просто звільняється від відповідальності.

В даному випадку, ПриватБанк і клієнт формально обумовлюють строки позовної давності. Ця інформація також міститься в кредитному договорі. На практиці ж клієнти майже ніколи не звертають уваги на інформацію при оформленні договору.

Звичайно, стандартний термін позовної давності – три роки. Тобто якщо, наприклад, клієнт і банк уклали договір про кредит, клієнт перестав виплачувати позичені кошти, а банк не подав позов протягом трьох років, клієнт звільняється від відповідальності.

У випадку з ПриватБанком ситуація інакша. У переважній більшості випадків позовна давність – це строк, який діє в період дії кредитної картки. Термін дії кожної карти формально обмежений. Ця інформація зазначається і в договорі, і навіть на самій картці. Однак ПриватБанк продовжує термін дії картки по її закінченню, змінюючи її на іншу. Таким чином, автоматично продовжується і строк позовної давності.

У цих випадках кращим варіантом буде звернутися до висококваліфікованого юриста. В іншому випадку шанс виграти суд з ПриватБанком практично завжди дорівнює нулю.

Як виграти суд у Приватбанку

На практиці виграти суд у Приватбанку майже неможливо. Трапляються поодинокі випадки, коли клієнти все ж добивалися результату в свою користь, але вони дуже рідкісні. У відкритих джерелах інформацію про те, що ПриватБанк програв суд по кредитній карті, знайти дуже складно. Це цілком легко пояснюється. ПриватБанк – найбільший і авторитетний банк України, який має базу висококваліфікованих юристів. Банк ніколи (за винятком помилок і непорозумінь) не подає в суд без вагомих підстав.

Крім того, Приват і зовсім не зацікавлений в судових тяжбах з клієнтом. Для банку головне – повернути гроші, повернути їх з відсотками. Судові розбірки – це додаткові витрати і час. Крім усього цього, ПриватБанк не зацікавлений у поширенні інформації про програних ним судах. Адміністрація зробить все, щоб схилити клієнта мирно заплатити борги і не вступати в суд з Приватом.

Перший і головний раду у випадку, якщо суду уникнути все ж не вдалося – звірити всю інформацію. Основна база – це кредитний договір. Навіть при оформленні найпростішою кредитки такий договір обов'язково оформляється. Вам необхідно звірити суму, провести потрібні підрахунки, проаналізувати всі положення кредитування, зібрати аргументи, які потенційно можуть зіграти на вашу користь у суді.

Важливим кроком буде виявити обставини, які могли б перешкодити виплатити кредит. Такою обставиною може бути, наприклад, серйозна хвороба, позбавлення місця роботи та інше. Від боргу це вас не звільнить, але дасть перевагу на суді. Крім того, варто пам'ятати, що банк завжди пропонує підключити . Якщо така програма була підключена, шанси на успішний суд підвищуються в рази.

У будь-якому випадку, в екстрених випадках завжди краще звернутися до досвідченого юриста. Навіть якщо ПриватБанк і виграє суд, допомога кваліфікованого адвоката допоможе клієнту мінімізувати збитки.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Суд з ПриватБанком по кредитній карті: що робити, якщо банк подав у суд, можна засудити ПриватБанк