День шампанського: 15 цікавих фактів про улюбленому напої фінансистів

Сьогодні відзначається день народження улюбленого багатьма напою

champaign

яке ж свято без шампанського! А якщо свято у самого шампанського, то не згадати про нього було б як-то неправильно. Незвичайний пінний напій, вперше запропонований публіці саме 4 серпня у далекому 1668 році французьким ченцем, здобув популярність у всьому світі. Келих з шампанським найчастіше супроводжує знаменні та святкові події, досягнення і перемоги.

Успішні люди в різних куточках світу люблять шампанське. Наприклад, воно є одним із самих популярних напоїв фінансистів з Уолл-стріт і Сіті (лондонський аналог Уолл-стріт). Вони п'ють його на ділових зустрічах, під час відпочинку, після укладення успішної угоди, та й просто тому, що так прийнято.

В день народження святкового напою пропонуємо вам 15 фактів про шампанське, деякі з яких, можливо, вас здивують.

Великі і маленькі

Обсяг пляшок шампанського починається від 200 мл і закінчується 30 літрами. Пляшки об'ємом 3 л і більше носять назви на честь біблійних персонажів.

Champagne_13

Обсяг пляшок шампанського коливається від 200 мл до 30 літрів. Фото: unplad.at.ua

Саме об'ємне

Найбільша пляшка для шампанського має обсяг 30 літрів і носить назву Мідас. По суті, вона вміщає в себе 40 стандартних пляшок. Випускає таке шампанське дім «Armand de Brignac».

найвище

найвища в світі пляшка шампанського досягає 1,82 м. Її випустила в 1965 році компанія «Piper-Heidsieck» спеціально для святкування нагородження «Оскаром» актора Рекса Харрісона.

найдорожче

У 1997 році водолази виявили на затонулому кораблі, який перевозив вино для царської сім'ї в , 200 пляшок шампанського «Shipwrecked 1907 Heidsieck». На той момент напою було більше ста років. Вартість кожної пляшки становить 275 000 доларів.

шампанське 3

найстаріше шампанське виявили водолази у 1997 році на затонулому кораблі. Фото: menstream.pl

6 атмосфер в пляшці

Саме таке тиск у пляшці шампанського при кімнатній температурі. Це стільки ж, скільки в шині відомого червоного лондонського автобуса.

Натираємо келихи

Перед подачею всі келихи шампанського ретельно натирають. Навіщо це робити? Справа в тому, що в кожній пляшці знаходиться близько 49 мільйонів бульбашок. У келиху вони утворюються навколо найдрібніших нерівностей на стінках. При натиранні келихів бавовняним рушником на стінках залишаються дрібні частки целюлози, що і дозволяє бульбашок формуватися в келиху.

шампанське 4

У кожній пляшці шампанського знаходиться близько 49 мільйонів бульбашок. Фото: www.aif.ru

про бульбашки

До другої половини 17 століття бульбашки в шампанському вважалися небажаним ефектом. А після цього їх появи стали домагатися спеціально.

Шампанське зранку п'ють…

Вірніше, пив, Уїнстон Черчілль. Спеціально для нього компанія «Pol Roger» виробляла шампанське в пляшках об'ємом 0,6 л (імперська пінта). В 11 ранку, коли Черчілль прокидався, дворецький подавав йому напій.

Легенди Шампані

Історія шампанського овіяна легендами та міфами, пов'язаними з французькими вдовами. Серед них такі відомі імена, як Жозефіна Кліко, мадам Помері, Каміла Роедерер, Мадам Боллинже. Їх вплив на технологію і традиції виготовлення шампанського виявилося величезним.

vdova-kliko-1

Історія шампанського овіяна легендами та міфами, пов'язаними з французькими вдовами. Фото: personallife.ru

Поспішає пробка

Пробка з пляшки шампанського вилітає зі швидкістю близько 40 км/ч. її Висота польоту може досягати 12 метрів. Якщо залишити пляшку з цим напоєм на сонці або гарненько збовтати, швидкість пробки може досягти навіть 100 км/год!

Вуздечка для пробки

Вуздечка з дроту, яка утримує пробку в пляшці на місці, називається мюзле. Її довжина становить 52 див. За легендою, саме такої довжини була дріт, яку вийняла Жозефіна Кліко зі свого корсажа, щоб закупорити пляшку шампанського свого сорту.

Фольга як традиція

Виявляється, фольга навколо пробки шампанського спочатку захищала пляшку від мишей і щурів. Вони мешкали у підвалах, де зберігалося вино. В наші дні фольга — це всього лише елемент упаковки і данина традиції.

Ліміт на врожай

В Шампані, французькому регіоні славиться виноробними традиціями, встановлено максимально допустимий обсяг врожаю винограду з одного гектара — 13 тонн. Це було зроблено, щоб зберегти смак ягід і запобігти спроби збільшення обсягу виробництва на шкоду якості.

шампань

Шампань — французький регіон, знаменитий виноробними традиціями. Фото: orange-traveler.com

Якість, перевірена століттями

найстаріша компанія з сучасних виробників шампанського — це «Gosset». Вона була заснована в 1584 р.

День народження

так-Так, саме 4 серпня 1668 року монах П'єр Періньон з абатства Отвильер в центрі Шампані винайшов шампанське. Він постійно експериментував з виробництвом різних вин. І одного разу представив іншим братам напій з сріблястими бульбашками і прозорою піною.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як відкрити шампанське?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найбільш незвичайних альтернатив грошей в світі


» » » День шампанського: 15 цікавих фактів про улюбленому напої фінансистів