Найнадійніші банки Європи

bank920

Видання Global Finance вже більше 20 років регулярно публікує рейтинги самих надійних і безпечних банків світу. Природно, істотну частку в цих списках мають банки Європи.

Рейтинги Global Finance не є істиною в останній інстанції. Методологія, що лежить в основі аналізу експертів видання — проста і кілька поверхнева. Тим не менш, це гарна стартова точка для більш глибокого вивчення питання та прийняття рішення про те, з якими банками найбільш безпечно співпрацювати.

Фахівці видання збирають інформацію про міжнародні рейтинги від провідних рейтингових агентств, а також про суму активів п'ятисот найбільших фінансових установ світу. Зі списку викидаються несамостійні банки та спеціалізовані державні організації типу експортно-імпортних банків. На основі отриманих даних по кожному з решти в поле зору експертів банків вираховується сумарний показник, що характеризує його надійність.

Кращі з кращих

У топ-50 глобального рейтингу входить 15 європейських комерційних банків: чотири з Швеції, по три з Німеччини і Франції, два з Великобританії, а також по одному з Нідерландів, Фінляндії та Норвегії.

table_eurobanks

Цікаво, що до топ-15 європейських банків щодо надійності відразу шість — кооперативні фінансові групи: Rabobank (Нідерланди), Pohjola (Фінляндія), DZ Bank, Deutsche Apotheker - und Ärztebank, WGZ Bank (всі — Німеччина), а також Banque Fédérative du Crédit Mutuel (Франція). Кооперативні банки в основному належать своїм клієнтам, тому не женуться за прибутком короткостроковій, а намагаються працювати максимально надійно і ефективно в довгостроковій перспективі. Більшість з перерахованих вище банків мають практично однакову структуру: на нижньому рівні — безліч маленьких регіональних кооперативних банків (майже ощадкас), які належать своїм клієнтам; ці минибанки спільно створюють дочірній великий банк, що допомагає вирішувати питання залучення фінансування, розробки єдиної лінійки продуктів і обслуговування великих клієнтів, управління брендом; єдиний банк може мати різні дочірні компанії і підрозділи для роботи на фінансових ринках.

За матеріалами Banks.eu


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Найнадійніші банки Європи