Зло не дрімає: новий вид шахрайства на OLX

Користувачі інтернет-майданчики OLX та інших подібних сервісів розміщення оголошень повідомляють про новий вид шахрайства, який націлений в першу чергу на продавців.

онлайн-шахраї

Шахраї атакують продавців на інтернет-майданчиках. Фото Verge

Як розповів у блозі один з продавців, які стали мішенню шахраїв, перший дзвінок від них надійшов через 5-10 хвилин після розміщення оголошення на OLX. Людина спочатку представився, уточнив інформацію про товар, а також вибрав бажаний спосіб оплати — переказ на банківську карту. Здавалося б, нічого підозрілого, однак "покупець" повідомив, що для підтвердження переказу необхідно буде підійти до банкомату Ощадбанку. Тут у потенційної жертви виникли підозри.

Продавець вирішив дізнатися, як саме "розводять" користувачів, і погодився пройти до банкомату. Інструкції були наступні: вставити картку в пристрій, перейти в розділ "поповнення картки". А потім ввести "код підтвердження", який диктує шахрай— 5104 7700 1043 0694. Нагадує номер банківської карти, чи не правда? Далі "покупець" просить ввести суму 500 грн для перевірки проходження платежу. Власник карти, на щастя, ще раніше запідозрив недобре, а отже, жодних дій з картою не виконував. Але ж багато не є досвідченими користувачами сучасних сервісів, не знайомі з нюансами вчинення карткових грошових переказів. Та чого вже там, деякі досі зі страхом і трепетом підходять до банкомату. Тому такі потенційні жертви можуть ввести номер картки одержувача і суму в 500 грн, які одразу ж будуть списані з їх карти.

slepoy

Джерело: Pikabu

«Розлучення» з допомогою псевдосотрудника банку

Повідомляє автор і про ще один метод "розлучення" продавців на майданчиках оголошень. Йому зателефонував потенційний покупець і запропонував здійснити часткову передоплату на картку за умови невеликої знижки. Після цього він попросив вказати номер картки Приватбанку та ПІБ власника. Оскільки в цей раз оголошення було розміщено на Aukro, продавець вже раніше вказував номер картки та ПІБ. Ім'я потрібно для того, щоб при здійсненні платежу через банківський термінал перевірити правильність номеру. Шахрай уточнив також, що гроші будуть переводити від юридичної особи (з рахунку фірми).

Вдень пізніше потенційній жертві надійшов дзвінок. Чоловік звернувся по імені-по батькові (ПІБ у нього був заздалегідь) і представився співробітником Приватбанку. Він повідомив, що на карту надійшов платіж від юридичної особи, і його необхідно підтвердити. Подальший варіант розвитку подій передбачає переказ грошових коштів з картки жертви на карту злочинця. Для цього псевдоробітник дізнається у держателя картки додаткові реквізити, термін дії та CVV, а також код підтвердження. У цьому випадку, зловмисник був викритий, після чого кинув трубку.

Як не стати жертвою шахраїв?

  • Нікому і ні за яких обставин не повідомляйте додаткові реквізити картки, термін дії та код CVV на зворотній стороні картки. Ці дані є конфіденційними і дозволяють здійснювати перекази і розрахунки через інтернет.
  • Нікому не повідомляйте коди підтвердження і коди доступу, отримані по SMS від банку.
  • Завжди уважно читайте СМС-повідомлення, отримані від банку: тип операції, сума, звідки і куди здійснюється переклад.
  • Звертайте увагу на підозрілі номери Банку, наприклад, якщо банк раптом змінив номер, SMS прийшла з іншого номера і т. д.
  • Підключіть послугу повного SMS-інформування про операції по вашому рахунку.
  • Увімкніть двоетапну авторизацію в інтернет-банкінгу для того, щоб систему можна було увійти, тільки маючи логін, пароль і мобільний телефон під руками.

Онлайн-майданчики для розміщення оголошень на кшталт OLX також настійно рекомендують про кожному випадку шахрайства повідомляти до Управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України.

А ви стикалися з випадками інтернет-шахрайства? Пишіть в коментарях!

Дивіться також: «Інтернет-шахраї. Розлучення при купівлі продажу».

Читайте також:

Українців попередили про новий вид інтернет-шахрайства

найгучніші випадки кібератак і інтернет-шахрайства

 


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Зло не дрімає: новий вид шахрайства на OLX