Питання і відповіді

Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)

Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)


Що робити, якщо банкомат не повернув картку? Таке трапляється часто, а значить – потрібно розібратися в цьому питанні!


банкомат не повернув картку


В першу чергу, слід з'ясувати причину, по якій банкомат відмовляється повертати карту. Це може статися, якщо:
  • Пін-код було введено неправильно тричі поспіль. У такій ситуації термінал думає, що ви шахрай, хочете скористатися чужими грошима і перешкоджає цьому.

  • Карта не була вчасно забрана з карткоприймача. Якщо цього не зробити протягом хвилини, банкомат вирішує, що ви вже пішли і забирає її, щоб не втратити.

  • картки закінчився термін дії або вона заблокована банком.

  • В роботі терміналу виник збій.


Що ж робити


В першу чергу, не панікуйте. Якщо банкомат зажував картку, гроші нікуди не подінуться, а саме пластикове виріб потрапляє в спеціальний відсік і потім буде вилучено при інкасації. Всі подальші дії залежать від того, який банкомат не повернув картку.


банкомат не повернув картку  • Якщо це «рідний» термінал, то потрібно зателефонувати в банк або особисто звернутися у відділення і повідомити про подію.Процедура повернення може зайняти кілька днів. Для отримання картки необхідно прийти в банк з паспортом.

  • У випадку з «чужим» банкоматом, історія ускладнюється. В першу чергу, зателефонуйте на гарячу лінію банку (телефон вказаний на терміналі). Консультант розповість, куди прийти, і які документи взяти з собою.

  • Неприємність сталася за кордоном? В цьому випадку потрібно зателефонувати на гарячу лінію свого «рідного»фінансово-кредитної установи і розповісти про ситуацію. Співробітники заблокують карту, а після повернення додому ви зможете отримати нову.


Може статися, що банкомат не повернув чужу картку. Наприклад, хтось із родичів повідомив вам свій пін-код і попросив зняти гроші. Але стався збій в роботі терміналу, і онизъял карту. У вас не вийде заблокувати її, таке право є тільки у власника.


Корисні поради


Іноді вигідніше не чекати кілька днів повернення свого «пластику», а замовити нову карту. Гроші ж банк просто переведе зі старого рахунку на новий. Важливо знати і те, що повернення «з'їденої» карти може бути платним.

І ще одна рекомендація: почекайте біля терміналу хвилин 10-15. Можливо, стався збій в роботі системи і банкомат не повернув картку Приватбанку вчасно. Через кілька хвилин термінал може видати назад «пластик».Випадкові питання:

Як замінити номер телефону в базі даних по картковому рахунку
Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)
Що таке ануїтетний вид платежу
Що робити, якщо гроші не дійшли до одержувача
Що таке VO Code (код виду операції)
Що таке система переказів СВІФТ — SWIFT переказ грошей між банками