Питання і відповіді

Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)

Що робити, якщо банкомат не повернув картку (зажував карту)


Що робити, якщо банкомат не повернув картку? Таке трапляється часто, а значить – потрібно розібратися в цьому питанні!


банкомат не повернув картку


В першу чергу, слід з'ясувати причину, по якій банкомат відмовляється повертати карту. Це може статися, якщо:
  • Пін-код було введено неправильно тричі поспіль. У такій ситуації термінал думає, що ви шахрай, хочете скористатися чужими грошима і перешкоджає цьому.

  • Карта не була вчасно забрана з карткоприймача. Якщо цього не зробити протягом хвилини, банкомат вирішує, що ви вже пішли і забирає її, щоб не втратити.

  • картки закінчився термін дії або вона заблокована банком.

  • В роботі терміналу виник збій.


Що ж робити


В першу чергу, не панікуйте. Якщо банкомат зажував картку, гроші нікуди не подінуться, а саме пластикове виріб потрапляє в спеціальний відсік і потім буде вилучено при інкасації. Всі подальші дії залежать від того, який банкомат не повернув картку.


банкомат не повернув картку  • Якщо це «рідний» термінал, то потрібно зателефонувати в банк або особисто звернутися у відділення і повідомити про подію.Процедура повернення може зайняти кілька днів. Для отримання картки необхідно прийти в банк з паспортом.

  • У випадку з «чужим» банкоматом, історія ускладнюється. В першу чергу, зателефонуйте на гарячу лінію банку (телефон вказаний на терміналі). Консультант розповість, куди прийти, і які документи взяти з собою.

  • Неприємність сталася за кордоном? В цьому випадку потрібно зателефонувати на гарячу лінію свого «рідного»фінансово-кредитної установи і розповісти про ситуацію. Співробітники заблокують карту, а після повернення додому ви зможете отримати нову.


Може статися, що банкомат не повернув чужу картку. Наприклад, хтось із родичів повідомив вам свій пін-код і попросив зняти гроші. Але стався збій в роботі терміналу, і онизъял карту. У вас не вийде заблокувати її, таке право є тільки у власника.


Корисні поради


Іноді вигідніше не чекати кілька днів повернення свого «пластику», а замовити нову карту. Гроші ж банк просто переведе зі старого рахунку на новий. Важливо знати і те, що повернення «з'їденої» карти може бути платним.

І ще одна рекомендація: почекайте біля терміналу хвилин 10-15. Можливо, стався збій в роботі системи і банкомат не повернув картку Приватбанку вчасно. Через кілька хвилин термінал може видати назад «пластик».Випадкові питання:

Як відкрити рахунок в банку фізичній особі в Україні?
Що таке код IBAN (IBAN code), коли він застосовується фізичними особами
Як використовувати банки в кризу
Чи варто брати кредит в Ощадбанку на утеплення будинку
Як вибрати надійний банк: 7 головних критеріїв
Можна анулювати грошовий переказ