Обвал рубля може статися знову

Курс російського рубля, за прогнозами російських банків, цілком здатний втратити від 5 до 15% найближчим часом. Експерти вважають, що надалі валюта РФ зміцнюватися вже не буде – потенціал вичерпаний, далі йти не вийде. Очікується обвал рубля.

Згідно оглядам і на думку аналітиків, зокрема, Тимура Хайруллина (ВТБ24), у рубля є серйозні шанси втратити великий відсоток вартості. Для валюти Російської Федерації таке падіння вельми небажано – наслідки девальвації рубля досі не вичерпані, і нова не стане в цьому добрим помічником.

З-за чого трапиться обвал рубля

Економічні проблеми в країні йдуть від нездатності більшості росіян заробити достатньо грошей на безбідне проживання. Можливо, що незабаром з'явиться лімітування бюджетних витрат.

Занепад економіки з-за низької купівельної спроможності громадян – наслідки грандіозного падіння курсу рубля, яке відбулося в 2014 році. Це подія іменується «Чорним вівторком». Тоді курс рубля до долара різко опустився до значення 80 руб./$. Не кажучи вже про курс євро до рубля, який до того де 19 грудня 2014 року досяг майже сотні – 90 крб./€.

Одними з ключових ризиків для валюти Російської Федерації на сьогодні є:

  1. Перенесення термінів приватизації організацій «Роснефть» і «Башнефть».
  2. Знижений сальдо торгового балансу.
  3. Бюджетна збалансованість.

Росія має величезні проблеми з бюджетом з-за кризи, якому відмінно «допомагає» девальвація нацвалюти. Зокрема, щоб розібратися з федеральним дефіцитним бюджетом, країні доведеться вкласти в нього більш ніж 1,75 трильйонів рублів за три найближчі роки. На його порятунок доведеться пустити повністю Резервний фонд і ще доповнити з Фонду національного добробуту. І то не факт, що вистачить.

Сьогодні на крос-курсах помітна тенденція нестабільності ціни долара до рубля. Поки що російська валюта прагне втриматися на плаву, але у неї це виходить не завжди. В Україні ситуація у неї теж не найкраща. Наприклад, обміняти гривню на долар у Дніпропетровську сьогодні буде коштувати приблизно 63,40-64,55 руб./$. А ось курс гривні до рубля складає всього 0,387-0,390 грн./руб.

Позитивні моменти

Аналітиками наголошується, що крім негативного виходу з даної ситуації можливий і позитивний. Можливо, що через кілька місяців курс рубля почне відновлення, навіть незважаючи на наявні проблеми з бюджетом.

Новий проект бюджету, зокрема, передбачає активізацію уряду в фінансових та економічних питаннях. В першу чергу доведеться чимось заповнити жахливу діру в дохідної частини бюджету, щоб мати можливість діяти далі. Згідно думку головного економіста «Альфа-банку» Наталії Орлової, уряд повинен буде знайти якийсь метод стимуляції економічного зростання країни. Втім, є ризик, що замість цього заради поповнення бюджету буде вирішено підняти податки для населення.

Можливо, що завдяки серйозним та прорахованих заходів з відновлення економіки і бюджету в майбутньому рубль знову почне зміцнення. Поки ж уряд РФ не вживе заходів щодо виведення держави з кризи – національна валюта навряд чи перестане втрачати ціну.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Новини » Обвал рубля може статися знову