Що таке інтернет-маркетинг   повний огляд для новачків + основні інструменти і стратегії просування

Що таке інтернет-маркетинг (internet marketing) і в чому його суть? Які інструменти і стратегії просування підходять для новачків? Де отримати комплексне навчання основ інтернет-маркетингу?

Що таке інтернет-маркетинг - повний огляд поняття

Здрастуйте, шановні читачі! З вами засновники бізнес-журналу .ru Олександр Бережнов і Віталій Циганок.

Сьогодні ми розглянемо таку цікаву тему, як інтернет-маркетинг.

Я думаю, кожен з вас стикався з рекламою в Інтернеті, і до речі, дуже важливо розуміти, якими інструментами потрібно користуватися для правильного налаштування своєї реклами.

Якщо ви працюєте в сфері Інтернету, знання основних інструментів інтернет-маркетингу вам буде просто необхідно. Особисто ми користуємося ними на своєму сайті, і це дає нам відмінні результати.

Завдяки знанню основних інструментів інтернет-маркетингу, описаних у статті, і правильному їх впровадження у свій бізнес, ви зможете збільшити прибутки від своїх інтернет-проектів в рази.

Зі статті ви дізнаєтесь:

 • Що таке інтернет-маркетинг (internet marketing) і в чому його суть?
 • Які інструменти і стратегії просування підходять для новачків?
 • Де отримати комплексне навчання основ інтернет-маркетингу?

Фішки і прийоми, описані тут, допоможуть вам підвищити продажі в мережі і придбати комплексне розуміння про способи просування і залучення клієнтів через Інтернет.

1. Інтернет-маркетинг: визначення, особливості та переваги

Будь-який комерційний проект потребує розширення поля діяльності.

Практично всі сучасні комерційні компанії мають представництво в Інтернеті у вигляді повноцінного ресурсу, блогу, сторінки. Однак просто створивши мережевий ресурс і навіть заповнивши його інформаційним контентом, ви не забезпечите автоматичне збільшення продажів і зростання популярності компанії (сайту).

Необхідна більш цілеспрямована робота з сайтом, передбачає його розкрутку, SEO просування і збільшення конверсії. Цим і займаються фахівці з онлайн-маркетингу.

Давайте дамо йому визначення.

Інтернет-маркетинг (internet marketing) — це сукупність прийомів в Інтернеті, спрямованих на привернення уваги до товару чи послуги, популяризацію цього товару (сайту) в мережі і його ефективного просування з метою продажу.

Сучасні словники визначають онлайн маркетинг як практику використання всіх аспектів і елементів традиційного маркетингу в мережевому просторі. Основне завдання заходів такого роду – отримати максимальний ефект від потенційних користувачів сайту і збільшити їх потік.

Комплексний інтернет-маркетинг застосовує всі можливі канали реклами і просування ресурсів в інтернеті для збільшення відвідуваності сайту і зростання продажів.

Просування в Інтернеті

Основні інструменти інтернет-маркетингу:

 • SEO-оптимізація (просування в пошукових системах);
 • e-mail-розсилка;
 • реклама в соціальних мережах;
 • контекстна реклама;
 • банерна реклама;
 • арбітраж трафіку.

Більш детально про інструменти web-маркетингу буде розказано нижче.

Поки ж з'ясуємо особливості та переваги професійної розкрутки сайтів в мережевому просторі.

Основи інтернет-маркетингу ті ж, що і в звичайному маркетингу.

Класичний (традиційний) маркетинг – це процес визначення та ефективного задоволення потреб окремих споживачів і споживчої аудиторії в цілому.

Основне завдання – надання і просування товарів і послуг споживачам та встановлення прямих взаємин з клієнтом з вигодою для компанії.

Правила веб-маркетингу досить прості: розібратися в них можна за кілька годин, але знання основ ще не означає, що вам вдасться продуктивно застосувати їх практично (так само як знання правил шахової гри ще не робить з вас гросмейстера).

В ідеалі справою просування і розкручування товарів в інеті повинні займатися професіонали. Сьогодні послуги інтернет-маркетингу надають власникам сайтів спеціальні агентства і студії, яких у мережевому просторі стає з кожним днем все більше.

Ефективний маркетинг в Інтернеті (e-marketing) складається з наступних компонентів:

 1. Продукт (товар). Обов'язкова умова: те, що реалізується через мережеві ресурси, повинне відрізнятися якістю або якимись унікальними властивостями, щоб конкурувати з іншими сайтами і звичайними магазинами.
 2. Ціна. Вважається, що в інтернеті ціни дещо нижчі, ніж в «реалі».
 3. Просування – багаторівнева розкрутка як самого сайту, так і окремих товарів. Цей елемент включає цілий арсенал інструментів SEO, контекстну, інтерактивну і банерну рекламу, роботу з громадами в соцмережах і блогами.
 4. Точка продажів – власне сайт. Функціональний ресурс повинен мати оригінальний дизайн, якісну навігацію, юзабіліті вищого рівня.

Важливу роль грають і інші складові частини: цільова аудиторія, контент (вміст), залучення відвідувачів на маркетингові процеси.

Стратегія інтернет-маркетингу передбачає поетапну роботу над визначенням потреб аудиторії, створенням і просуванням контенту, залученням відвідувачів в активні процеси придбання.

Залучення – ключовий показник ефективності сучасного web-маркетингу. Цей елемент показує ступінь зацікавленості користувачів вашим сайтом і, в кінцевому рахунку, визначає успіх комерційного підприємства.

Перш ніж починати просування ресурсу, слід визначити його цільову аудиторію і потреби кожного клієнта, який прийшов на ваш інтернет-сайт. Тільки в цьому випадку можливе збільшення конверсії ресурсу та отримання прибутку.

Переваги Інтернет-маркетингу

Нижче розглянемо 3 головні та очевидні переваги сучасного інтернет-маркетингу:

 1. Інформативність. Споживач отримує максимум необхідної інформації про послуги і продукти: щоб зацікавити клієнта, відомості про товар повинні бути не тільки абсолютними, але і оригінальними (унікальними).
 2. Висока результативність у порівнянні з традиційною рекламою. Звичайна реклама в ЗМІ та на білбордах коштує дорого і часто не окупає себе: охоплення аудиторії широкий, але не продуктивний. Така реклама «на широку ногу» використовується скоріше як іміджева, тобто служить для підтримки інтересу (упізнавання) будь-якого бренду або компанії. Просування товарів і послуг в інтернеті працює за іншим принципом: відвідувач сам знаходить таку рекламу, втягуючись у процес у той момент, коли набирає в рядку пошуку певні слова та словосполучення.
 3. Великий охоплення цільової аудиторії. Кількість споживачів конкретного продукту в Інтернеті нічим не обмежена: в теорії – це всі користувачі Інтернету, оскільки зробити замовлення на придбання товарів і послуг можна з будь-якої точки планети.

Інтернет-маркетинг в стає все більш затребуваною та актуальною послугою у приватних підприємців, малих, середніх і великих компаній.

Деякі власники сайтів намагаються користуватися інструментами самостійно, інші замовляють послугу в професійних студіях, які займаються розробкою та просуванням ресурсів.

Колись і ми займалися створення сайтів під замовлення, це було цікаво і давало результат нашим клієнтам. Але потім прийшли до власного проекту, на сторінках якого ви зараз читаєте цю статтю, а отриманий досвід в Інтернет-маркетингу допоміг нам зробити власний сайт прибутковим бізнесом.

Практичне спостереження

Для новачків інтернет-маркетинг може виявитися надто складною наукою – без досвіду і знання основ інформаційних технологій (а також людської психології) будь-які заходи щодо збільшення конверсії ресурсу приречені на провал.

Наприклад, тим, хто поняття не має про механізми роботи пошукачів і способи грамотної реклами в мережі, краще скористатися кваліфікованою допомогою з боку.

2. Інструменти онлайн-маркетингу, які довели свою ефективність для залучення клієнтів в інтернет-бізнес

Повний набір практичних інструментів для Інтернет-маркетингу дозволить вивести ваш ресурс на новий рівень і збільшити дохід від бізнесу.

Основні цілі web-маркетингу:

 • збільшення трафіку (відвідуваності) сайту;
 • запуск, просування і реалізація нових послуг і товарів;
 • підвищення впізнаваності бренду;
 • поліпшення іміджу компанії.

В глобальному сенсі метою даного маркетингу є заробіток на своєму сайті (блогу), монетизація* бази передплатників.

Монетизація   процес перетворення відвідувачів у гроші.

Так, наприклад, коли сайт відвідує велика аудиторія, яка приносить гроші, клікаючи на оголошення контекстної реклами, кажуть «я монетизирую свій сайт контекстною рекламою». Чи «я замонетизировал сайт партнерками», маючи на увазі зарабаток на партнерських програмах.

Інструменти Інтернет-маркетингуМережеві комерційні проекти не можуть розкрутитися і стати популярними самі по собі: потрібна грамотна робота по їх просуванню. Для цієї мети створені інструменти інтернет-маркетингу.

Давайте тепер розглянемо конкретні інструменти.

Інструмент 1. Контекстна реклама

Контекстна реклама – різновид мережевої реклами, при якій рекламне оголошення з'являється у відповідності з змістом (контентом) сторінки. Контент-маркетинг – комплекс заходів щодо оптимізації вмісту сайту та підбір відповідної реклами.

Що таке контекстна реклама ми вже детально розповіли в одній з попередніх статей.

Контекстна реклама працює вибірково: її бачать відвідувачі сторінок, яким потенційно цікаві рекламовані товари.

Наприклад, юзер (користувач) читає статтю на тему силового спорту і попутно переглядає рекламні пропозиції про продаж сучасних добавок для харчування спортсменів. Таким чином, реклама охоплює цільову аудиторію, а не діє наосліп.

Для визначення відповідності реклами сторінках сайту використовується принцип ключових слів.

Ці слова є орієнтиром для пошукових роботів. Таким чином, контекстна реклама з великою часткою ймовірності буде показана споживачу, котрий використовує Інтернет для пошуку конкретних послуг і товарів.

Інтернет-реклама дозволяє точно співвідносити витрати з результативністю: оплачуються тільки ті користувачі, які перейшли по відповідним оголошенням і перейшли на сайт.

Інструмент 2. Банерна та медійна реклама


Банери – це графічні зображення на сайтах, які рекламують товари і послуги. Вони можуть бути як статичними (просто картинка), так і анімованими (рухомими) в форматі gif і flash.

Існують також інтерактивні банери: користувачам пропонують виконати за допомогою картинки конкретна дія – розв'язати арифметичну задачу, клікнути в певній точці зображення.

Банерна (або медійна) реклама передбачає формування стійкої асоціації конкретного бренду (символу) з певними товарами або послугами. Підвищення впізнаваності бренду – одна з цілей інтернет-маркетингу. Чим більш впізнаваною символіка компанії, тим краще її імідж.

Банер може рекламувати як конкретна пропозиція, будучи так званої товарної рекламою, так і просто який-небудь бренд або компанію (іміджева реклама).

Медійна реклама починає працювати, коли кількість показів рекламного зображення досягає певного обсягу. Це означає, що банери, брендовані фони і тому подібну рекламу має сенс розміщувати на сайтах з високою відвідуваністю (від 1000 чоловік в добу і більше).

Для меншої відвідуваності сайту медійна реклама не дуже підходить внаслідок її специфіки. Адже вона «продає» всім і конверсія банерів не так висока, як наприклад, контекстної реклами, так як остання б'є точно в ціль, будучи «снайперською гвинтівкою», на відміну від банера, який є швидше «дробовым рушницею».

Інструмент 3. E-mail розсилка

Поштова e-mail розсилка – перевірений і ефективний метод інтернет-маркетингу. Така розсилка дозволяє встановити довірчі відносини між замовниками і клієнтами.

На своєму сайті ви можете встановити так звану «форму захоплення контактів», пропонуючи підписатися на оновлення сайту або даючи безкоштовну корисну інформацію натомість на ім'я та e-mail відвідувача.

Далі ви просто робите розсилку вашої передплатний базі.

Листи повинні містити не тільки рекламну, але й актуальну для споживачів інформацію, інакше вони будуть регулярно вирушати в папку «спам».

Підписка на розсилку – найбільш стабільний і продуктивний метод онлайн-маркетингу.

Деякі інтернет-маркетологи вже скинули e-mail-маркетинг з рахунків, повністю зосередившись на «твіти», «лайки» і кнопках «+1» в Google.

Модні інструменти – це, безумовно, правильно, але не варто добровільно відмовлятися від цілком працездатного і функціонального методу просування.

Навіть маючи облікові записи в Facebook, Twitter, ВКонтакте, люди продовжують користуватися електронною поштою.

Важливий момент

За статистикою на свою електронну пошту хоча б раз в тиждень заходять більш 90% користувачів, що гарантує вам високу віддачу від цього маркетингового інструменту.

Відомі инфобизнесмены відзначають цей спосіб просування своєї пропозиції як актуальний у всі часи.

Інструмент 4. SEO-оптимізація


Професійна СЕО-оптимізація – комплекс дій над сайтом, спрямований на поліпшення позицій видачі сайту в популярних пошукових системах (Яндекс і Google). Ця стадія розкрутки є обов'язковою для просування більшості комерційних проектів в Інтернеті.

Неважливо, які товари і послуги пропонує сайт: головна мета – залучити цільових клієнтів на сторінки свого сайту. Зазвичай це роблять за допомогою платної реклами (контекстної, банерної, тизерної і так далі), але також можна залучати відвідувачів безпосередньо з пошукових систем.

Оптимізацією займається безліч компаній та студій інтернет-маркетингу, але не всі вони дають стабільний результат.

Якісне просування мережевих ресурсів – захід тривалий і поетапний. Важливо не просто збільшити число відвідувачів сайту, а залучити цільових (потенційних) клієнтів.

SEO-просування обов'язково включає технічну оптимізацію сайту, аудит і збільшення рівня релевантності   відповідності пропонованих статей вашому платного пропозицією на сайті.

Сучасна пошукова оптимізація – реальний технологічний інструмент, який підвищує продажі набагато ефективніше, ніж традиційна реклама.

В ідеалі починати оптимізацію слід вже на етапі розробки сайту: слід відразу продумати і визначити функціональне семантичне ядро – список ключових слів (тем), які найбільш точно визначають загальний напрямок діяльності конкретного ресурсу.

Перевірити частотність (популярність) ключового слова можна з допомогою сервісу Яндекс Вордстат (www.wordstat.yandex.ru)

SEO-оптимізація системи під пошуку строго орієнтована на цілі бізнесу в XXI столітті. Пошукові системи Google, Яндекс та інші давно стали невід'ємною частиною мережевого простору. Якщо ваш сайт не буде відвідуваним, в тому числі і SEO не оптимізованим, він буде для вас неприйнятний, так як про нього ніхто не дізнається через відсутність відвідувачів.

У всьому світі бізнес поступово переміщується в інтернет-простір. Все більша кількість людей замовляє покупки через сайти комерційних компаній і онлайн-магазини.

Розкрутка фірми в інтернеті – найдієвіший на сьогодні метод збільшення популярності.

Інструмент 5. Соціальні мережі

Переваги та особливості інтернет-маркетингу в соціальних мережах зумовлені специфічним статусом останніх. Соцмережах користується переважна більшість, що збільшує потенційну споживчу аудиторію практично до нескінченності.

Переваги соціальних мереж як інструментів електронного маркетингу:

 • співтовариство (офіційне представництво компанії) створюється безкоштовно;
 • клієнти користуються звичним інтерфейсом, а представники компанії діють на безпечною і комфортною для користувачів території;
 • широкі можливості для спілкування, обговорення, консультацій безпосередньо з клієнтами;
 • можливість швидко продемонструвати всі достоїнства товару, завантаживши фото або відео;
 • ніякої додаткової реєстрації для участі в співтоваристві клієнтам не потрібно: лише згоду вступити в групу.

Представники компанії можуть з допомогою соцмереж проводити маркетингові дослідження, шукати цільову аудиторію, з'ясовувати, який тип контенту найбільш цікавий користувачам.

Нових клієнтів (учасників товариства) можна залучати з допомогою конкурсів, призів, заохочувальних акцій.

Визначальну роль грає грамотне адміністрування співтовариства. Довгострокова мета такої групи – не лише збільшення прибутків, але й створення позитивного образу компанії.

Спілкуючись з представниками фірми безпосередньо, клієнти бачать, що мають справу з живими емоційними людьми, а не з ботами і програмами.

Схожий вигляд веб-маркетингу – створення форумів і чат-румів (інтернет-кімнат для спілкування необмеженої кількості користувачів у режимі реального часу). Дані сервіси набувають все більшої актуальності як засіб збільшення продажів.

Інструмент 6. Відео

Ще один вид інтернет-маркетингу – відеоролики.

Аудиторія перегляду каналів YouTube, RuTube та інших ресурсів з відеоконтентом обчислюється мільйонами. Оригінальна відео-реклама в інтернеті давно довела свою ефективність і рентабельність.

Сьогодні виробляти якісні відеоролики можна без особливих фінансових витрат. На відміну від телереклами, онлайн відео-реклама коштує копійки і діє більш цілеспрямовано.

На такій рекламі можна заробити як з позиції рекламодавця — ви розміщуєте рекламу у відео і клієнти купують ваші товари та послуги. Можна отримати дохід і в якості автора відеороликів: якщо ви створите свій популярний канал на відеохостингу і розкрутіть його, то без праці зможете заробити на ютубі перші гроші.

Інструмент 7. Арбітраж трафіку

Арбітражем трафіку називають скуповування і продаж трафіку (потоку відвідувачів конкретного ресурсу) за більш вигідною вартості.

Це навіть не інструмент, а скоріше підхід або прийом, з допомогою якого можна заробляти в мережі.

Наочний приклад

У когось є Інтернет-магазин пристроїв Apple. Ще є посередник або як кажуть на мережевому сленгу «арбитражник», який з допомогою тизерної, контекстної та іншої реклами жене трафік на даний сайт Apple, отримуючи свій відсоток з продажів в автоматичному режимі.

Арбитражник дуже просто розраховує свою рентабельність: на кожен вкладений рубль він повинен отримувати більше, ніж вклав.

В ідеалі один рубль, вкладений в рекламу, повинен приносити такого фахівця три і більше.

Обернувши 10 000 рублів за місяць рекламного бюджету, арбитражник запрацює 30 000 рублів.

Такою людиною можете стати і ви, отримавши відповідну кваліфікацію.

По-іншому ця професія називається інтернет-маркетолог. Це фахівець з управління рекламою, конверсіями і статистикою в мережі з метою отримання прибутку. Про особливості цієї професії ви дізнаєтеся нижче.

Арбітраж трафіку   метод досить прибутковий, але пов'язаний з певним ризиком, так як можна витратити рекламний бюджет даремно і не виправдати ці витрати від проданих товарів і послуг.

3. Стратегії інтернет-маркетингу – повний огляд для новачків і початківців інтернет-маркетологів

Про інтернет-маркетингу написані книги, навчальні посібники та наукові статті. Щоб детально вивчити цю тему, необхідно витратити чимало часу і сил, але справжні знання приходять тільки з досвідом. Розглянемо найбільш дієві стратегії цього виду маркетингу.

Стратегії web-маркетингу

Стратегія 1. Комплексний інтернет-маркетинг

Дана послуга дозволяє найбільш повноцінно та продуктивно використовувати всі можливості web-маркетингу і застосовувати їх у відповідності з загальними стратегіями розвитку бізнесу в мережі.

Результативність комплексного підходу вище, ніж віддача від окремо взятого інструменту. Це називається синергетичним ефектом, коли окремі компоненти підсилюють взаємну дію.

Важливо і те, щоб кожен інструмент веб-маркетингу використовувався виключно професійно. Найкращого результату комплексний підхід досягає, якщо за справу беруться співробітники з універсальними знаннями маркетингу. Завжди можна перекинути фокус просування з одного напрямку на інший.

Розглянемо приклад.

Ви надаєте послуги з навчання англійської мови по Skype.

Для цього ви можете використовувати наступні інструменти Інтернет-маркетингу:

 • власний сайт (блог) з SEO-оптимізованими текстами;
 • контекстну рекламу;
 • створення групи в соціальних мережах і її просування.

Такий підхід буде набагато результативніше, ніж використання окремого інструменту реклами, хоча і ваші витрати в цьому випадку будуть вище.

Стратегія 2. Інтернет-PR

Мережевий Pablic Relation (PR) виконує ті ж завдання, що і традиційний «піар» – працює на підвищення впізнаваності бренду і забезпечує «ефект присутності» компанії в інформаційному просторі.

Найкращий PR-метод – публікації матеріалів про вашу компанію в авторитетних ЗМІ (і звичайних, і мережевих).

Популярні та цікаві статті багаторазово цитуються в Інтернеті: якщо в виданні з багатомільйонною аудиторією читачів мова йде про ваш бренд, його впізнаваність і актуальність підвищується в мережевому просторі в рази.

Використання PR-інструментів в мережі принципово нічим не відрізняється від «офлайнового» піару.

Давайте перерахуємо, що саме можна зробити, щоб ваша PR-кампанія в Інтернеті була успішною:

 1. Ведення на своєму сайті колонки новин з їх репостом в соцмережі. Нехай ваші читачі та клієнти знають, ваша діяльність не стоїть на місці, а компанія розвивається. Публікуйте новини на своєму сайті і розміщуйте ці записи в соцмережах, так ви привернете до себе увагу широкої аудиторії та отримайте ефект снігової кулі у вигляді подальших перепостів, якщо новина цікава.
 2. Розміщення ваших експертних статей на сторонніх сайтах схожої тематики. Розміщення статей та оглядів про ваші продукти, послуги, проекти або компанії позитивно позначиться на репутації. Тільки тут варто пам'ятати, що краще переплатити за розміщення на якісному ресурсі, ніж заощадити і отримати зворотний ефект.
 3. Організація спільних проектів з великими брендами. Конкурси, тематичні форуми, семінари і тренінги — все це допоможе «підмазатися» до вже розкрученим хлопцям та принесе вам популярність.

Стратегія 3. Вірусний або партизанський маркетинг

Незважаючи на насторожує назву, даний вид просування продуктів не передбачає нічого протиправного. Такий спосіб розкрутки передбачає створення медиавируса та його поширення в мережі. Це може бути цікавий відеоролик, Flash-додаток, або інший оригінальний контент.

Даний вид рекламного продукту має високу швидкість поширення (звідси порівняння з вірусом): це самий швидкодіючий канал передачі по мережі потрібної інформації.

Приклад вірусного маркетингу   відео з відомим інтелектуалом Анатолієм Вассерманом:

Розмістити медиавирус можна де завгодно – в соцмережах, на форумах, на сайтах компанії: єдина умова – можливість подальшого самостійного поширення.

Крім прямої реклами, партизанський маркетинг переслідує й іншу мету: збільшення посилальної маси вашого ресурсу.

Посилання, які розміщуються на інтернет-майданчиках з відповідним контентом, будуть проіндексовані пошуковими системами, що обов'язково спричинить за собою просування вашого сайту або продукту в списках пошукової видачі.

4. Інтернет-маркетолог – престижна і прибуткова професія

Сучасний бізнес вимагає нових фахівців. Ще 5-10 років тому маркетингом в мережі займалися всі, окрім професійних маркетологів.

Сьогодні інтернет-маркетингом все частіше займаються люди, спеціально навчені цієї професії.

Зараз інтернет-маркетолог — це затребуваний і високооплачуваний фахівець, який може працювати як фрілансер або штатний співробітник компанії.

Інтернет-маркетолог

Створені десятки агентств і студій, які займаються розкручуванням, оптимізацією та просуванням інтернет-магазинів, інформаційних порталів, лендингов, окремих категорій товарів в мережі, де і працюють ці специ.

Інтернет досяг масового клієнтського ринку: майже не залишилося комерційних організацій, які не мали свого представництва в мережі.

Так що досвідчені фахівці з web-розкрутці сайтів в найближчі десятиліття навряд чи залишаться без роботи.

Які функції інтернет-маркетолога – запрошеного чи внутрішнього фахівця будь-якої комерційної компанії?

Завдання такого співробітника досить численні:

 • просування послуг і продуктів;
 • опрацювання воронки продажів для мережевих ресурсів;
 • підтримка репутації та іміджу фірми в мережі;
 • координація роботи ресурсу і його модернізація;
 • збір і аналіз інформації;
 • підбір фахівців вузького профілю для виконання різних завдань з маркетингу в рамках проекту;
 • створення продає контенту.

Довгострокова мета роботи – залучення та утримання споживачів на сайті.

Оскільки 90% клієнтів середньостатистичної фірми користуються інтернетом, присутність професійного маркетолога в компанії життєво необхідно.

Інтернет-маркетолог має чудово знати теорію веб-маркетингу, але ще краще він повинен орієнтуватися в способах практичного втілення наявних знань.

Він також повинен розбиратися в принципах роботи сайтів та інтернет-технології в цілому, уміти знаходити та аналізувати актуальну інформацію, розуміти, якими алгоритмами керуються пошукові системи.

Оскільки онлайн-маркетинг має безліч напрямків і має різними інструментами, у великих організаціях працюють цілі маркетингові відділи, в яких кожен з фахівців зайнятий своєю вузькою сферою діяльності.

Наприклад, експерти в області SEO-просування генерують (з допомогою копірайтерів або самостійно) актуальний контент, фахівці з медійній рекламі створюють нові вірусні ролики, адміністратори груп соцмереж спілкуються з клієнтами компаній безпосередньо.

В невеликих компаніях всі ці функції поєднує одна людина: так що кожен веб-маркетолог це свого роду віртуоз-універсал.

Перспективи у представників даної професії дуже непогані.

Web-marketing – велика і цікава сфера діяльності. Середня зарплата фахівця даного профілю – 50   60 тисяч рублів в місяць (700   100 доларів).

Слід також враховувати, що дійсно професійних маркетологів трохи, а попит на них стабільно зростає.

5. Відповіді на часті запитання по інтернет-маркетингу

Наведеними нижче питаннями часто задаються новачки або люди, які не знайомі щільно з даним поняттям.

Відповіді на питання

1) Навіщо потрібен інтернет-маркетинг?

Довгострокова перспектива будь-якого маркетингу – збільшення прибутків компанії. Інтернет-маркетинг тут не виняток.

Домогтися результату по просуванню можна використовуючи його інструменти: рекламу, e-mail розсилку, електронні дошки безкоштовних оголошень та інші.

У загальному розумінні маркетинг в мережі Інтернет виконує функцію залучення нових клієнтів до компанії і їх спонукання до активної комерційної діяльності в глобальній мережі.

2) Що таке професійний веб-маркетинг?

Під професійним маркетингом в мережі розуміється глибоке і комплексне його володіння інструментами для досягнення поставлених цілей перед фахівцем або відділом маркетингу комерційного проекту.

У мережі присутня реклама навчальних компаній і організацій, які за відповідну винагороду обіцяють зробити фахівцями з web-маркетингу всіх бажаючих. Наскільки професійний рівень таких закладів, судити важко.

Самоосвіта на наш погляд   найкращий спосіб навчитися цьому ремеслу.

3) Що таке SEO-просування і навіщо просувати сайти в пошукових системах?

SEO-просування — це комплекс заходів по оптимізації сайту (його програмний код, дизайн, зручність навігації — все грає роль) і інформації на ньому з метою більш високого ранжирування даного ресурсу у видачі пошукових систем.

Якщо пошукові роботи не помічають вашого ресурсу, його присутність в інтернет-просторі стає чисто номінальним. Щоб сайт мав конверсію і комерційну віддачу, потрібно працювати над його змістом. Контент-маркетинг – важлива умова рентабельності ресурсу.

Прямо в даний момент в мережі працюють сайти, які отримують щоденні мільйонні прибутки: почасти їх доходи обумовлені грамотною маркетинговою політикою.

У всьому цьому необхідно професійно розбиратися, тоді від клієнтів (роботодавців і замовників) у вас не буде відбою.

4) Як заробляти з допомогою Інтернет-маркетингу?

Все буде залежати від ваших поточних знань і навичок.

Тут є кілька варіантів:

 • створити свій сайт або блог і заробляти на ньому, розміщуючи рекламу;
 • стати фрілансером (приватним фахівцем) і продавати консультаційні послуги компаніям;
 • влаштуватися на постійну роботу маркетологом в популярний проект.

Який би спосіб ви не вибрали, як мінімум ви почнете отримувати безцінний досвід, а як максимум в рази збільшите свої щомісячні доходи, адже Інтернет це дозволяє зробити при певному рівні професійної підготовки.

5) Де навчають професії інтернет-маркетолога і можливо їм стати самостійно?

Поки в немає вузів, які професійно навчають інтернет-маркетингу. Але на наш погляд, це швидше є перевагою для людей, початківців таку цікаву діяльність. У мережі навалом навіть безкоштовної інформації по цій темі особливо на тематичних сайту і ютубі.

Як говориться «бери - не хочу!» :)

Ще краще, якщо ви звернетеся до вже досвідченим Інтернет-маркетологам за порадами або персональними платними консультаціями.

В крайньому випадку можна відразу «кинутися в бій», улаштувавшись помічником у команду популярного інтернет-проекту і пройти там стажування. Набравшись досвіду можна починати власні проекти або працювати за хорошу оплату за наймом.

6. Висновок

Значна частина користувачів всесвітньої мережі поступово відмовляється від інших джерел інформації: є люди, які вже багато років не дивляться ТЕЛЕВІЗОР, не читають паперову пресу, а отримують всі необхідні відомості з всесвіту Інтернету. Це швидше, простіше і ефективніше.

Близький момент, коли більша частина покупок буде здійснюватися користувачами через мережу: відсоток таких угод від загального числа продажів зростає щомісяця. Цій тенденції і сприяє розвиток Інтернет-маркетингу.

Мережеві комунікації характеризуються своїм швидкодією та ефективністю: зробити замовлення через онлайн-маркет можна протягом пари секунд, а способи доставки товару з кожним роком удосконалюються і прискорюються.

Сподіваємося, що бізнесмени-початківці скористаються нашими порадами і почнуть просувати свої товари і послуги через Інтернет, використовуючи дані схеми і прийоми, поки конкуренція в мережевому просторі ще не досягла свого апогею.

Дорогі друзі, ми будемо вдячні вам за коментарі та відгуки до опублікованих матеріалів   діліться своїми думками і досвідом по темі.

Бажаємо всім удачі і високих конверсій! :)


» » » Що таке інтернет-маркетинг   повний огляд для новачків + основні інструменти і стратегії просування