Іпотека на житло/квартиру в Україні (Київ, Харків, Одеса) за станом на 2013-2014 рік

іпотека на квартиру в києві

Якщо вас цікавить іпотека на житло в Україні, то слід вивчити як можна більше інформації, щоб знайти і оформити такий кредит на найоптимальніших умовах.

Так, наприклад, цікаво повідомлення про те, що позики, що оформляються за рефінансуванням у Державній іпотечній установі, стали дешевше, але їх доступність чому-то раніше, під великим питанням. Зараз іпотечні кредити при спільній роботі з ДІУ можуть видавати дев'ять банків, що входять в першу половину сотні лідерів за показником розміру активів. Слід зазначити, що повні ставки за такого роду позик з початку цього року знизилися на два-три пункти і тепер не перевищують 17-20 % в рік. Але все ж і така іпотека на квартиру досить часто виявляється непідйомною для молодих сімей.

Хоч за минулий половину місяця кабінет міністрів виділив додаткові сто п'ятдесят мільйонів гривень для добудови незавершених житлових об'єктів, за нинішньої ситуації це ніяк не вирішує загальну проблему, навіть у частини програми іпотека Київ 2013. Наприклад, уряд прийняв рішення про фінансування завершення скандального будівництва житла, під яке раніше були вже надана довгострокова іпотека Київ, що входить в сферу діючих державних програм для молодих сімей.

Огляд іпотечних кредитів, оформлених на вторинну нерухомість у спільних з Державною іпотечною установою програмах банків

Згідно з дослідженнями, у параметрі іпотека Київ банки у серпні-вересні 2013 року такого роду кредити на покупку нерухомості пропонують лише дев'ять банків з числа основних лідерів серед фінансових установ. До речі, з початку цього року склад банків, що працюють в іпотечних програмах ДІУ, оновився майже наполовину. Так, з цього сегменту ринку пішли Кредитпромбанк і Банк ВТБ, звільнивши місце для Universal Bank, Укрінбанку, Діамантбанку та банку «Хрещатик».

Якщо розглядати реальні ставки в таких кредитних програмах, то можна помітити явну тенденцію зниження. Так, порівняно зі станом на початок 2013 року вони знизилися в середньому на два-три відсоткових пункти. Ставка січня 2013-го в цих же банках-лідерах пропонувалася як пільговий кредит спільно з ДІУ і становила 19-23,2 % річних, а серпнева ставка-2013 – приблизно 17-20,3 % в рік за реальними показниками.

Підставою до такого зниження став закон, за яким з 19 березня нинішнього року ДІУ було зобов'язано знизити ставку рефінансування на іпотечні житлові кредити з 18 до 15,3 % в рік, що негайно позначилося на зниженні і реальних ставок на які видаються іпотеки.

Це можна побачити у нижченаведених таблиць, складених аналітиками на підставі даних НБУ та ДІУ:

іпотека банки 2014
іпотека київ 2013

До закінчення літнього сезону такі ставки, що оформляються за нинішньої пільговою іпотекою, виглядають дуже конкурентними, якщо порівнювати зі ставками кредитів на вторинному ринку, в яких позика на нерухомість може обійтися в нинішній час в 11– 28,5 % реальних річних. Варто враховувати, що під 11-17 % річних кредити на покупку вторинної нерухомості видають зараз лише два учасника фінансового ринку: Уксоцбанк (UniCredit Bank) та Ощадбанк. Якщо не враховувати ці два банку, то насправді співвідношення буде зовсім іншим: реальні ставки в 18-28,5 % річних для кредитів в ніші стандартної вторинки виглядають неконкурентно поруч з 17-20,3 % річних, які пропонуються для позик з ДІУ.

Проводячи аналіз іпотечної політики всіх банків, що видають як власні кредитні кошти для придбання нерухомості, так і програмні спільно з ДІУ, можна побачити, що вартість кредитів за діючими програмами з ДІУ завжди на 1-7 пунктів нижче, ніж реальні ставки в стандартній іпотеці. Можна порівняти вартість іпотеки з використанням рефінансування ДІУ в банку «Хрещатик»: ця цифра дорівнює 18,1–18,8 % річних, а при звичайному позику на покупку вторинної нерухомості у цього ж фінустанови складе вже 25,2–26,9 % в рік.

найпривабливіше пропозицію щодо розміру мінімальної ставки по спільній з ДІУ іпотеці на початок серпня 2013 року в Діамантбанку. Воно становило цифру від 16,97 % річних, при цьому аванс повинен був становити приблизно 30 %. У трійку лідерів входять ще дві фінансові установи:

банк «Київська Русь» з кредитною ставкою 17,13 %;

Терра Банк з вартістю позики в 17,68 % реальних річних.

Але все ж такі відсотки пільгової іпотеки раніше непосильні для середньостатистичної молодої української сім'ї. Наприклад, якщо ви мрієте про приватної власності на двокімнатну квартиру в Києві, Одесі чи Харкові, самостійно накопичивши лише на самий мінімальний іпотечний аванс, то вам потрібно приготуватися взяти на себе зобов'язання у вигляді півмільйонного кредиту.

Зараз двокімнатна квартира площею близько 50 квадратів в середньому має серпня цього року середньоринкову вартість в 800 тис. грн., при мінімальному авансі в одну третину від необхідної загальної суми кредиту складе близько 560 тис. гривень. Якщо це буде кредит на десять років під 17 % річних, то щомісяця треба буде сплачувати близько дев'яти-дванадцяти тисяч гривень, для двадцятирічного позики ця цифра складе вісім-десять тисяч гривень. Умовою оформлення кредиту з ДІУ є ваш офіційний дохід, який зобов'язаний дорівнювати щонайменше подвійний сумі щомісячного платежу – приблизно 16-24 тис.гривень.

Кредит на десять років з 17 % реальними річними забезпечить вам переплату в 480-610 тис. грн, а двадцятирічний позику з тими ж умовами з'їсть дві-три ціни квартири (від 0,96 до 1,4 мільйона гривень).

Є думка, що ставки пільгового кредитування повинні продовжувати тенденцію до подальшого зниження, тому для такого важливого рішення потрібно підібрати найбільш підходящий момент.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Іпотека на житло/квартиру в Україні (Київ, Харків, Одеса) за станом на 2013-2014 рік