Донбас не годує, а об'їдає всю Україну

Принцип бюджетної системи щодо справедливості та неупередженості у розподілі видатків бюджету України не дотримано при формуванні субсидій, поточних та капітальних трансфертів підприємствам, установам і організаціям.

Такі висновки оприлюднили експерти Лабораторії законодавчих ініціатив, яким вдалося проаналізувати дані, отримані у відповідь на запит про одержання публічної інформації від Державної казначейської служби України.

karta

Експерти відзначають той факт, що частка Донецької області у ВВП України в 2010 році становила всього-на-всього 12%, а загальна сума отриманих цим регіоном субсидій склала 21%, а вже у 2011 році регіон отримав ще більше інвестицій — 27% від загальнодержавної суми.

Така ж ситуація і в Луганській області — при частці у ВВП України в розмірі 4%, сума отриманих цим регіоном субсидій була на рівні 8% (2010) та 11% (2011).

Для порівняння, наприклад, у Дніпропетровській області ситуація абсолютно протилежна: при частці регіону у загальнодержавному ВВП в 11%, область одержала лише 2% зазначених субсидій і трансфертів у 2010 році, і 3,8% — в 2011 році.

Представники Лабораторії законодавчих ініціатив відзначили, що в минулому році три регіони — Київ, Донецька та Луганська області — отримали 56% від усього обсягу 31,2 млрд гривень субсидій та трансфертів.

Джерело:

.

» » » Донбас не годує, а об'їдає всю Україну