Чи законні дії колекторів в Україні?

Законні дії колекторівостаннім часом професія колектора перестала бути чимось дивовижним. У наш кризовий час у колекторських компаній роботи хоч відбавляй. Як правило, об'єктами їхньої уваги стають позичальники, які не погашають дрібні готівкові кредити на побутові потреби, або по кредитках. Досі питання існування колекторів законодавчо не висвітлено повною мірою. Не існує єдиного закону, який би регулював їх дії. Так як нерідкі випадки тиску та погроз на боржників з боку цих організацій, кожному позичальнику важливо знати, які права мають колектори.

Отже, що заборонено колекторам за законом? На запитання: «чи Мають право дзвонити колектори?» відповідь однозначна – так. Однак, є застереження – здійснювати дзвінки до 22:00 і не раніше 7 ранку. Крім того, заборонено:

  • Будь-які неузгоджені з боржником зустрічі і переговори.
  • Загрожувати здоров'ю, життю або майну клієнта або його членів сім'ї.
  • Використовувати заходи, які несуть загрозу гідності, честі та ділової репутації людини.
  • Порушувати громадський порядок.
  • Навмисно надавати клієнту-боржнику неправдиву інформацію щодо його боргу, пені, штрафу і так далі. Не можна свідомо завищувати суму боргу.
  • Розмовляти з позичальником від імені представників правоохоронних органів, суду.
  • Поширювати конфіденційну інформацію про боржника навіть найближчим родичам. Говорити про суми заборгованості та кредиту колектор має право тільки позичальнику, поручителів або заставодержателям.
  • Здійснювати будь-які протиправні дії, що суперечать українському законодавству.
Дзвінки колектора

Варто знати права колекторів навіть тим, у кого немає кредитних боргів. Іноді буває так, що колектори починають турбувати людей, які не мають боргів. В такому разі, слід уточнити у представника колекторської організації, його особисті дані – ПІБ, назва компанії і банку, чиї інтереси він відстоює. Також потрібно звернутися до начальства колекторській організації з проханням припинити шукати за вашою адресою та номером телефону боржника, так як ви не має відношення до людини, яку вони розшукують. Це можна зробити особисто або письмово. У будь-якому випадку, при собі потрібно мати документи, які підтвердять, що розшукуваний боржник не ділить з вами квадратні метри житла і не володіє ними. Це можуть бути довідки з Жеку про тих, хто зареєстрований за даною адресою або документи на право власності. Крім того, нагадайте ваше право колектору банку на отримання письмової відповіді: ваше звернення має бути розглянуто протягом місяця, згідно із Законом України «Про звернення громадян». Точно такий же лист слід надіслати в службу безпеки банку або начальнику юридичного відділу.

Бувають ситуації, коли банк продає кредит колекторам. Схема такого продажу регламентується Цивільним кодексом. Однак, варто перевірити в Договорі за кредитом, мають право продавати борг колекторам представники банку. Якщо така можливість не обумовлена, то дану операцію ви маєте право оскаржити. Якщо ж колектор все ж «купив» поганий кредит, то будьте готові до того, що він буде «вибивати» свого будь-якими шляхами.

Свої права у відносинах з колекторами потрібно обстоювати за законом. Якщо ви не знаєте, чи мають право колектори на той чи інший вчинок, керуйтеся списком того, що їм робити заборонено. Якщо ви зауважили правопорушення, сміливо подавайте заяву в прокуратуру або поліцію. У ньому вказуйте, що на вас чинився тиск. Як стверджують юристи, якщо таких заяв на одного колектора у представників правопорядку накопичилося як мінімум три, то справа буде стояти на особливому контролі. Якщо ж прокуратура і поліція не роблять спроб до припинення дій колектора, можна подати позов до суду проти колекторській організації.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Чи законні дії колекторів в Україні?