Замовлення залізничних квитків онлайн: чи це реально в Україні

Prosto, здавалося б, відкрити фірму по доставці залізничних квитків за адресою, вказаною замовником. Чим квитки гірше піци? Однак у величезному Києві, як виявилося, такої послуги на належному рівні ніхто не надає. А існуюча система онлайн-замовлення квитків "Е-Квиток" від "Укрзалізниці" на перевірку виявилася послугою незручною і невиправдано дорогою.

Почнемо з сайту «Укрзалізниці» е-квиток. Що приємно – на цьому порталі можна дізнатися в онлайн-режимі на 45 днів вперед наявність вільних місць. Більше того, є деталізація за типами місць: верхнє бічне плацкартне і так далі (можна вибирати місця всередині вагона на малюнку-схемі вагона). Все це робить портал удобнейшим інформаційним продуктом для всіх пасажирів, навіть і не збираються робити замовлення квитків через інтернет.

Для тих же, хто збирається вдатися до інтернет-купівлі, е-квиток надає вибір з двох складних варіантів. Варіант перший: можна здійснити онлайн-бронювання місця, а потім особисто викупити заброньований квиток у будь-якій касі залізничного вокзалу. Вартість такої послуги-20 гривень за кожен квиток. Оплатити послугу за допомогою вашої банківської картки необхідно в режимі онлайн протягом 15 хвилин після реєстрації заявки на бронювання, інакше заявка буде анульована. Після оплати на екрані негайно відображається бланк з 14-значним паролем; ви можете роздрукувати бланк або хоча б переписати пароль і йти з ним і своїм паспортом в будь-яку касу будь-якого населеного пункту за покупкою свого квитка. Здійснити купівлю можна протягом двох діб після бронювання, а при замовленні день в день – протягом двох годин; самі інтернет-замовлення припиняються за чотири години до відправлення поїзда. Іншими словами, мова йде про банальне бронюванні.

Крім того, через е-квиток можна оплатити не замовляйте, а власне, квиток. Втім, сенсу в цьому мало: вам доведеться оплатити послугу замовлення квитків по інтернету, вартість якої залежить від ціни квитка і типу вашої платіжної карти (див. таблицю 1). Розцінки на цю нехитру операцію наганяють в зневіру – наприклад, два купейних квитка в Севастополь і назад (загальна вартість чотирьох квитків 688 гривень) можна замовити в цій системі за більш ніж 57 гривень, що видається вкрай дорогим сервісом. Особливо якщо врахувати, що після оплати вам доведеться знову ж таки особисто піти в касу, відстояти чергу, пред'явити пароль (в цьому випадку він 16-значний) і тільки тоді безкоштовно отримати роздрукований квиток (якщо касир не скаже, що ніколи не чула про інтернет-замовлення і не відправить вас до свого начальника і далі, про що свідчать відгуки в мережі). За що ж при цій схемі ви сплатите 57 гривень – можете запитати у Антимонопольного комітету. До речі, за студентським, військовим та іншим пільговим документів оплатити квитки в даній системі взагалі неможливо.

Очевидно, обидві настільки заплутаних і недешевих схеми гарні тільки для бронювання місць на перевантажених напрямках, де квитки зусиллями турфірм швидко зникають (річний Крим, зимові Карпати). Або на звичайний день напрямок – якщо ви побачили в онлайн-режимі, що на вашу дату і напрям залишається 5-10 квитків і вони можуть зникнути поки ви дійдете до каси – тільки тоді є сенс «застовпити» потрібне вам кількість місць через мережу і вже після цього бігти за квитками.

Ціна замовлення квитка онлайн у системі Укрзалізниці «Е-квиток»

Вартість одного документа, гривні

Вартість Інтернет-замовлення одного документа, гривні

Платіжний засіб

від

до

НСМЕП

VISA, MasterCard

0,01

24,99

6,5

7,3

25

49,99

8,5

10

50

74,99

11

13,2

75

99,99

14,5

17,4

100

149,99

19,5

23,7

150

199,99

26,7

32,3

200

299,99

28

34,5

300

399,99

30

40,7

400

499,99

31

44,3

500

599,99

32

47,8

600

849,99

35

57,1

850

999,99

37

62,8

1000

1499,99

43

81,4

1500

1999,99

49

81,4

2000

-

61

106

Відповідь «першої столиці»

На сайті Південної залізниці (Харків) – pz.gov.ua – також є зручний інтерфейс, дозволяє в онлайн-режимі на 45 днів вперед дізнатися про наявність квитків (в тому числі і всередині вагона) та їх вартість. Недоліком є часта перевантаженість сервера і неробочий стан даної послуги, а також обмеження – з одного комп'ютера не можна подивитися більше 10 варіантів проїзду за одну добу.

На нашому сайті ви зможете знайти поради туристам цікаву інформацію про те як заощадити на роумінгу  відпочинку.

Система дозволяє онлайн-бронювання місця, після чого вам доведеться викупити заброньований квиток в одній із зазначених на сайті кас Харкова, Полтави, Кременчука, Сум і ще кількох міст, охоплених Південною залізницею (киянам даний сервіс поки непридатний). Вартість послуги бронювання 10 гривень за кожен квиток. Оплатити послугу за допомогою банківської картки необхідно в режимі онлайн через платіжний портал Приватбанку або (якщо у вас картка цієї установи) через систему банкінгу Приват24 протягом 30 хвилин після реєстрації заявки на бронювання, інакше заявка буде анульована. Далі також як і з «е-квитком» – на екрані з'явиться бланк із штрих-кодом; ви можете роздрукувати його і піти в касу або можете зареєструвати паспортні дані і піти в касу з цим паспортом. Здійснити купівлю можна протягом двох діб після бронювання. А ось самі замовлення квитків по інтернету у pz.gov.ua припиняються за четверо діб до відправлення поїзда, що незручно для доброї половини пасажирів.

Зате в чому харківські залізничники попереду України всієї – так це можливості замовити доставку залізничного квитка прямо до вашого вагону. У цьому випадку ви оплачуєте через банкінг Приватбанку не тільки 10 гривень за бронювання, але і вартість самого квитка, а надрукований квиток вам віддасть кур'єр перед самим вагоном. На жаль, поки ця послуга діє лише щодо «Столичних експресів» Харків-Київ, але в найближчі місяці обіцяється її поширення на весь харківський залізничний трафік. Хоча, думається, деякі представники нашого опасливого народу стануть так ризикувати – уявіть ситуацію: ви віддали заздалегідь гроші (а якщо кілька квитків, то великі гроші), потім за кілька хвилин до відходу поїзда стоїте з валізами під вагоном, а кур'єр десь запізнюється, в чомусь помилився... перспектива не з приємних.

Але головне, що не тільки харківські співробітники держмонополії, а і підприємці «першої столиці» (Харкова) обганяють нинішню столицю. На харківському сайті bilet.kh.ua можна замовити жд квиток та за телефоном: (057) 757-95-95; і за допомогою онлайн-заявки; і через icq (473148773), факсом (на сайті є форма заявки, номер факсу (057) 734-97-01), і е-мейлом. Вартість доставки будь-якої кількості квитків по Харкову 12 гривень; вартість замовлення одного квитка-15 гривень (плацкартні квитки вартістю до 200 гривень), 20 гривень і 25 гривень (купейні квитки від 300 гривень). Також сайт має інтерфейс, що дозволяє дізнатися розклад між вибраними пунктами на певну дату (після введення ваші дані обробляє російський ресурс poezda.net); втім, на жаль, наявність і точну вартість квитка дізнатися через bilet.kh.ua не можна. Але все одно, навіть такого сервісу жодна київська компанія поки не надає.

Безнадія точка Київ

У Києві найбільш просто в мережі знайти активно рекламирующуюся компанію з невідомою назвою і телефонним номером 639 з мобільних або (090) 011-88-90 з будь-яких телефонів. До речі, спроби «прогуглити» цей номер у пошуках назви фірми натрапили на десятки оголошень про самих різних послугах під тим же номером – мабуть, компанія досить многостаночная, але свою назву в інтернеті не афиширующая та сайту не має.

Вартість замовлення і доставки квитка, за словами телефоністок загадкової «639», – 25 гривень за кожен квиток, гроші разом з ціною квитка вручаються кур'єру; працює послуга тільки протягом робочого дня. До зазначеної ціною додайте вартість 1 хвилини розмови за вказаним телефоном – 15 гривень. А адже назвати всі дані вашого квитка за одну хвилину важко; до того ж основна телефоністка фірми спочатку перемикає вас на «квиткову» телефоністку, на що йде час.

Державний («укрзалізничний») Центр по обслуговуванню пасажирів, більш відомий як Центральні залізничні каси, теоретично дає можливість зарезервувати квиток (20 гривень за кожен квиток) по телефону 503-60-51 з наступним викупом у касі або по телефону 503-60-50 з доставкою, яка додатково коштує 25 гривень за будь-яку кількість квитків. Проте в реальності додзвонитися по обом «держномерам» практично нереально. Та й вартість послуг Укрзалізниці, знову ж, не сама адекватна. Інші столичні турфірми, розпливчасто рекламують «доставку квитків», на ділі говорять про квитки лише авіаційних.

Таким чином, для позбавлення від черг у залізничних касах киянам необхідно дочекатися експансії bilet.kh.ua у «другу столицю» – про яку на зазначеному сайті навіть ведеться опитування («чи зацікавлені ви в послузі замовлення і доставки залізничних квитків по Києву?»). А також ми, як і мешканці інших міст світу, можемо користуватися в своє задоволення порталом «е-квиток» – як системою онлайн-інформування про наявність вільних місць у поїздах всіх країн СНД. Але купувати залізничні квитки в Києві за співвідношенням зручності і витрат поки ефективно тільки шляхом особистого походу в касу.

Корисно почитати:

  • Відпочинок не по кишені: чи варто брати кредит на відпустку?
  • Як компенсувати неприємності у відпустці, або кілька практичних спостережень тонкощів страхування при поїздці за кордон.
  • Як провести вихідні в Європі за 250 євро

» » » Замовлення залізничних квитків онлайн: чи це реально в Україні