Домашня бухгалтерія: програми і сайти

Щоб гроші не витрачалися безконтрольно існують комп'ютерні програми та інтернет-сайти, де можна вести домашню бухгалтерію.

Незважаючи на те що більшість людей знають приказку «Гроші рахунок люблять», мало хто їх по-справжньому вважає. Кожен з нас хоча б раз у житті опинявся в ситуації, коли згадати, що саме пішла кругленька сума грошей за тиждень, неможливо. У багатьох такі провали у фінансовій пам'яті трапляються буквально щотижня. При цьому домашню бухгалтерію, нехай навіть елементарну, у зошиті в клітинку, ведуть одиниці, хоча знати, на що саме йде особистий або сімейний бюджет корисно кожному. Дуже добре для своєї ж кишені, якщо подивитися структуру витрат наочно, наприклад на діаграмі. Дуже, чи знаєте, протвережує, коли стаття витрат "громадське харчування" або "таксі" займає добрі 10-30% від загальних витрат за місяць. Багатьох такий аналіз призводить до переоцінки поглядів на видаткову частину бюджету. Автору відомі випадки, коли після двох-трьох місяців ведення домашньої бухгалтерії, "самі собі бухгалтери" рятували від безконтрольних витрат до 25% від доходів.

Домашня бухгалтерія з допомогою комп'ютера - безкоштовні програми

Програм домашнього бюджету існують десятки. Для того щоб підібрати собі відповідну, досить ввести в будь-якому пошуковику слова «домашня бухгалтерія» і вивчити цілий набір різних програм. Програми цим в більшості своїй умовно безкоштовні, тобто безкоштовно користуватися ними можна або обмежений час (зазвичай близько місяця), або обмеженим набором можливостей. Для продовження задоволення чи розширення функціональності за використання програми доведеться заплатити $10-40. Але є і безкоштовні програми, часто не поступаються за своїми можливостями своїм платним аналогам.

X-CASH

Сама функціональна з усіх протестованих нами програм. З її допомогою ви зможете враховувати всі свої доходи і витрати в різних валютах, "переводити" гроші з одного рахунку на інший, причому записи можна вести для кількох людей одночасно.

З допомогою налаштувань можна створювати будь-які статті доходів і витрат, як загальні (наприклад, харчування), так і деталізовані (м'ясо, хліб, масло і т. д.). Чим більше статей, тим якісніше наприкінці місяця ви зможете проаналізувати свою фінансову діяльність — програма дозволяє створювати різноманітні звіти та відображати їх у вигляді таблиць і графіків. Також програма дозволяє створювати резервну копію всієї бази даних, що може бути корисним при будь-яких збоях в роботі комп'ютера. Крім того, курси валют можна отримати автоматично через інтернет.

Недоліки. Серед інших негативних моментів злегка заплутаний інтерфейс — іноді важко додуматися, де і яку кнопку треба натиснути, щоб отримати необхідний результат. Крім того, можна встановити пароль на запуск програми.

Оцінка. Сама функціональна безкоштовна програма серед аналогів. Придатна для детального аналізу фінансового стану та ведення домашньої бухгалтерії.

Де скачати? На жаль, офіційний сайт (www.xbc.ru під час підготовки матеріалу не був доступний, але програму можна знайти на інших сайтах за допомогою будь-якої пошукової системи.

«Сімейний бюджет» 

Ця програма набагато простіше, ніж X-CASH, має менше функцій, але в цьому є плюси — вона підійде тим, хто хоче просто вважати доходи/витрати не «заморочуючись» при цьому настроюванням їх багаторівневих статей, прав користувачів і інших іноді непотрібних пересічному користувачеві функцій.

Варто прочитати:

  • Додатковий заробіток - де ще можна підзаробити!
  • Як стати багатим - підказки по управління своїм бюджетом!
  • Сімейний бюджет - де і як краще заощадити.

З допомогою цієї програми буквально один-два клацання миші можна вносити всі свої витрати і доходи. У правому верхньому куті програми завжди можна побачити поточний баланс. Вхід в програму можна захистити паролем.

Недоліки. Підтримуються тільки три валюти, тому гривню доведеться маскувати під вивіскою «рубль» або «долар». Немає можливості резервного копіювання даних.

Оцінка. Дуже проста стабільно працююча програма, підійде тим, кому потрібний простий облік доходи/витрати.

Де скачати? http://fambu.jino-net.ru/

 «Домашня бухгалтерія LITE-4»

Безкоштовна версія цієї програми дозволяє працювати з усіма необхідними для контролю над витратами функціями. Можна налаштовувати категорії витрат і доходів, причому для кожної категорії можна встановлювати свою одиницю виміру (од., штук, кг тощо). В якості основної валюти можна встановити гривню і керувати її курсу по відношенню до інших валют (у програмі доступні майже всі світові валюти).

Приємно, що ця програма має, крім російського, український інтерфейс і повністю адаптована для України. Є можливість працювати з декількома користувачами, причому кожен з них може бути захищений своїм унікальним паролем.

Недоліки. Немає звітів, не видно поточний баланс — окремо видно тільки підсумкова сума доходів і витрат. Неможлива друк. Немає можливості резервного копіювання даних. Вимагає реєстрацію через інтернет.

Оцінка. Програма працює стабільно, має український інтерфейс і легко управляється. Рекомендується для детального ведення обліку доходи/витрати.

Де скачати? http://www.keepsoft.ru/

Домашня бухгалтерія в Інтернеті

Інший спосіб враховувати свої грошові потоки — вести бухгалтерію на спеціальних веб-сайтах. Причому такий спосіб має ряд переваг перед програмами. По-перше, ви не прив'язані до конкретного комп'ютера, а можете керувати своїм рахунком з будь-якого ПК, що має вихід в інтернет. По-друге, зберігати дані на сервері надійніше, ніж на комп'ютері, так як на серверах працюють системи автоматичного резервування даних. По-третє, при бажанні, можна внести зміни в свій рахунок (або подивитися його стан) прямо на касі у супермаркеті, якщо є телефон з веб-браузером. У той же час когось може стурбувати можливість отримання доступу третіх осіб до таких "чутливим" персональних даних, як особистий або сімейний бюджет. У відповідь хвилястим ми можемо сказати лише одне: реєстрація на таких сайтах не вимагає введення справжніх імені-прізвища, а також контактів, тому цим самим "третім особам" буде досить складно пов'язати фактично анонімний бюджету саме з вами.

"Грошики"

Один з найбільш потужних сайтів для ведення бюджету у російськомовному секторі інтернету — www.drebedengi.ru. Так як існує цей портал досить давно, то встиг обрости масою сервісів, в тому числі тих, яких позбавлені програми для ПК. Наприклад, крім обліку доходів/витрат, можна планувати свій бюджет, користуватися органайзером і «напоминалкой». На сайті можна формувати звіти за будь-якими статтями або дивитися історію витрат/доходів. Самі ж статті повністю керовані — ви самі можете вносити джерела доходів і види витрат з тією деталізацією, яка вам необхідна.

Щоб не переживати про збереження даних, можна періодично експортувати дані в файл табличного редактора Microsoft Excel і зберігати його на своєму комп'ютері. Причому, щоб захистити конфіденційні дані від несанкціонованого доступу, перед збереженням файлу сайт вимагає пароль.

Недоліки. Можна зробити гривню основною валютою — головна валюта на цьому сайті рубль.

Оцінка. Рекомендується використовувати тим, у кого є стабільний доступ в інтернет. Сайт вантажиться швидко і не «глючить».

HomeMoney.

Це вже наш, український продукт. І хоча сайт www.homemoney.com.ua досить молодий, він цілком придатний для ведення домашньої бухгалтерії. Більше того, сайт бурхливо розвивається і розробники обіцяють регулярна поява нових функцій. Серед обіцяних сервісів, які повинні з'явитися найближчим часом, — інтеграція з банками та платіжними системами, що важливо тим, хто веде активну фінансову діяльність в інтернеті.

У даний момент на сайті доступні всі необхідні для обліку сімейних доходів/витрат інструменти: настроювані статті, гнучко формуються звіти, засоби аналізу, ведення домашнього бюджету, валютний калькулятор і багато іншого. До речі, завдяки українським походженням ресурсу, можна встановити валютою за замовчуванням гривню, що істотно полегшує ведення щоденного обліку. Крім того, у сайту є мобільна версія.

Недоліки. Недостатньо продуманий формат роботи з валютою: кожну валюту доводиться вводити і адмініструвати вручну.

Оцінка. Надійний, потужний український ресурс з підтримкою роботи в режимі мобільного телефону. Підходить для використання в Україні.

Цікаве з сайту:

  • Три способи правильно розрахувати та розподілити зарплату
  • Грошам потрібен рахунок: як заощадити для бюджету
  • Сімейний гаманець: куди йде зарплата?

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Домашня бухгалтерія: програми і сайти