Карти для соціальних виплат та пенсій: де вигідніше?

Отримуєте соціальні виплати? Дізнайтеся, де вигідніше оформити банківську карту для такої мети

pensia

Україна зараз переживає не кращі часи. Кількість людей, які втрачають роботу через кризу, якщо не росте, то і не поспішає зменшуватися. Так, наприклад, з-за дій головного банківського регулятора країни – НБУ – в період з 2014-го по 2016 рік близько 35 тисяч співробітників одного тільки банківського сектора залишилися без роботи. Багато хто змінює сферу діяльності, переходячи у такі напрямки, як рітейл, сфера обслуговування, IT-технології. Однак не всім вдається швидко знайти нове місце. Деякі стають на біржу праці і отримують допомогу по безробіттю.

Всі виплати зараховуються на банківські платіжні картки. Юридичні моменти оформлення допомоги по безробіттю, процес реєстрації в державній службі зайнятості або суми виплат тут розглядатися не будуть. Цей матеріал – про умови карткових продуктів, оформлення яких пропонується працівниками центрів зайнятості в таких банках, як Альфа-Банк, Ощадбанк, ПриватБанк (на вибір клієнта). Зазначимо, що ці картки можуть використовуватися для отримання пенсії, соціальних виплат з Пенсійного фонду України, а також картки для отримання виплат по народженню дитини.

Порівняння головних тарифів

Відкриття карти у всіх банках безкоштовне, плата за обслуговування не стягується. У клієнтів Альфа-Банку, правда, є один нюанс. Щоб не платити кожен місяць за обслуговування, необхідно виконувати одну з умов:

  • на рахунках в цьому банку повинна перебувати сума від 5 000 гривень;
  • необхідно здійснювати покупки карткою на суму від 2 000 гривень;
  • або здійснювати більше 8 торгових операцій в місяць на будь-яку суму.

В іншому випадку плата становитиме 10 гривень на місяць.

Зарахування цільових коштів безкоштовне. Зарахування власних коштів відрізняється в залежності від обраного банку та способи поповнення (готівковим або безготівковим способом, з використанням картки або без неї). Зняття готівкових коштів у своїх банкоматах, звичайно ж, безкоштовне. В інших банкоматах – в Альфа-Банку та Приватбанку безкоштовно, в Ощадбанку – 1,5% + 5 гривень.

зняття готівки в банкоматах

Такий тариф як «перевірка балансу в банкоматах» у банків поступово стає платним. Так, у Альфа-Банку одна перевірка на день у своїх банкоматах безкоштовно, кожна наступна – 2 гривні. В Ощадбанку в день 2 перевірки безкоштовно, далі – 1 грн. Аналогічним чином тарифікуються і перевірки балансу при дзвінках в контакт-центр. У Приватбанку висновок балансу на екран свого банкомата чи терміналу не тарифікується, а друк чека з балансом коштує 3 грн. В банкоматах інших банків перевірка платна у всіх учасників огляду (2 – 3 гривні).

Добре, що є інтернет-банкінг і мобільні додатки, де можна самостійно стежити за станом карткового рахунку. Їх використання безкоштовно. Або ж контролювати залишок на рахунку допоможе безкоштовне SMS-інформування (крім Ощадбанку, де SMS-банкінг коштує 3 гривні на місяць без підключення карти інтернету або мобільного банкінгу і 5 гривень у разі підключення).

Таблиця тарифів на популярні послуги

Послуга

Альфа-Банк

Ощадбанк

ПриватБанк

Зняття готівки в банкоматах Банку

Безкоштовно до 30 000 грн. в місяць

Безкоштовно

Безкоштовно

Зняття готівки в банкоматах інших банків

Безкоштовно до 30 000 грн. в місяць по всьому світу

1,5% + 5 грн.

В будь-якому банкоматі України, а також пунктах видачі готівки та банкоматах Приватбанку Латвії, Італії і Португалії – безкоштовно

Зняття готівки в касі Банку

2 рази в місяць безкоштовно

Безкоштовно з використанням карти, без використання – 0,5%

Безкоштовно з використанням карти, без використання – 2 грн.

Перевірка балансу в банкоматах і терміналах Банку

1 раз в день безкоштовно, далі – 2 грн.

2 рази в день безкоштовно, далі – 1 грн., включаючи дзвінки до контакт-центру

0 грн. на екрані, 3 грн. при друку чека

Перевірка балансу в банкоматах інших банків

2 грн.

3 грн.

3 грн.

Поповнення та зарахування нецільових коштів

В касі Банку (у т. ч. від третьої особи), через банкомати Банку з функцією cashin, безготівкове зарахування з будь-яких банків – безкоштовно.

В платіжних терміналах AlfaPay – 0,3%.

В платіжних терміналах TYME, iBox, EasyPay – 3%.

В касі Банку при наявності карти 0 грн., без наявності – 1%.

В платіжних терміналах і банкоматах Банку з функцією cashin при наявності карти 0 грн., без наявності – 0,5%.

Інші безготівкові зарахування – 0,5%.

В касі Банку і через платіжний термінал при наявності карти, безготівкове зарахування від третіх осіб – 0,5%.

В касі Банку без наявності картки 5 грн., через платіжний термінал – 0,5%.

SMS-інформування

0 грн.

3 грн. без використання інтернет - або мобільного банкінгу,

5 грн. при використанні інтернет - або мобільного банкінгу

0 грн.

Інтернет-банкінг, мобільний банкінг

Безкоштовно

Безкоштовно

Безкоштовно

Відсоток на залишок на рахунку

8%

9% на кошти, які знаходяться на додатковому рахунку «Мобільні заощадження»

10%, відсотки перераховуються на додатковий рахунок «БонусПлюс»

Кэшбэк

1%, «MaxiCard»

Немає

Від 1% до 20%, «БонусПлюс»

Плата за неактивний рахунок

Рахунок, по якому не було операцій понад 6 місяців: 10 грн. в місяць

Рахунок, по якому не було операцій більше 3 місяців: 10 грн. в місяць

Рахунок, по якому не було операцій більше 6 місяців і немає активних карт: 100 грн. в рік

Додатково

Безкоштовне поповнення

картою іншого банку; картка MasterCard Debit Gold

Немає

Безкоштовне поповнення

картою іншого банку

Додаткові умови

Термін дії картки за замовчуванням становить 1 рік, крім карт Приватбанку (4 роки). Перевипуск картки у зв'язку з закінченням терміну дії безкоштовний, при перевипуску картки на прохання клієнта (втрата, крадіжка тощо) – у Приватбанку без комісії, в Ощадбанку коштує 15 гривень, в Альфа-Банку – 50.

З першого вересня відсоток, який нараховується на залишок коштів на рахунку за картками Альфа-Банку, складає 8%, як і зазначено в таблиці. До цього процентна ставка становила 11%, що було зручніше і вигідніше пропозицій Ощадбанку (для нарахування відсотків гроші потрібно переводити на спеціальний рахунок «Мобільні заощадження») та Приватбанку (відсотки нараховуються на спеціальний рахунок «БонусПлюс», звідки переведення в готівку неможливий, оплата можлива лише цими бонусами у певних торгових точках).

Додаткової приємною особливістю є наявність певного виду кешбека у двох з трьох банків. В Альфа-Банку-це система «MaxiCard», при якій бонуси у розмірі 1% від суми покупок нараховуються на спеціальний рахунок, незалежно від того, клієнт розрахувався у партнерів (близько 20 торгових мереж), або в іншій торговельній точці. У Приватбанку бонуси нараховуються при оплаті картою у партнерів програми «БонусПлюс», проте їх перелік значно більше (близько 44 000 точок по всій Україні), а бонус складає від 1 до 20% включно. Грошові кошти у вигляді бонусів також недоступні для зняття у вигляді готівки, як і в Альфа-Банку, їх можна витратити в тій же партнерської мережі. Ощадбанк поки не запропонував якоїсь власної бонусної програми по картах для виплат.

Підсумки

Безкоштовне зарахування, часто безкоштовне зняття і SMS-інформування, Internet - і Mobile-банкінг, відсотки на залишок і кэшбэк – використання платіжних карток стає не тільки зручним, але й вигідним способом одержання, використання грошових коштів та їх примноження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збираємось у відпустку: з якою банківською картою їхати за кордон


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Карти для соціальних виплат та пенсій: де вигідніше?