ТОП-10 найстаріших банків світу

У світі існують банки, які працюють вже більше п'яти століть, спокійно переживши безліч воєн, правителів і економічних криз

Топ-10 найстаріших банків

Центральний банк Сполученого Королівства Фото: vilingstore.net

Надійність і репутація банку — головні критерії, на які звертає увагу потенційний клієнт. Чим довше банк існує на ринку — тим більше приводів довіряти йому.

Це підтверджує досвід першого банку Південної Кореї — Shinhan Bank. Сьогодні виповнюється 120 років з тих пір, як фінустанова вперше відкрило свої двері для клієнтів. Більш ніж за століття банк не тільки не змусив вкладників засумніватися у своїй платоспроможності. Але і накопичив значний капітал. Активи банку складають $260 млрд.

Редакція PaySpace Magazine пропонує згадати десятку банків, які з'явилися задовго до корейського Shinhan Bank і працюють донині.

1. Monte dei Paschi di Siena — Італія, 1472 р

01_oldbank

Банк був заснований 27 лютого 1472 року Генеральною радою Сієнській республіки для видачі позик за малим процентними ставками незаможним жителям. Monte dei Paschi di Siena — це найстаріший банк у світі, який працює досі. Має понад 2000 відділень і 4,5 млн користувачів. У штаб-квартирі банку, Палаццо Салимбени, зберігається зібрання творів мистецтва та унікальні історичні документи, що належать банку. Колекція недоступна для обивателів.

2. Berenberg Bank — Німеччина, 1590 р

02_oldbank

Найстаріший банк Німеччини і другий найстаріший у світі з працюючих. Фізично Berenberg Bank розташований у Гамбурзі. Засновники банку — брати Беренберг, Ганс і Поль, торгували одягом і займалися імпортом і експортом. Період становлення і розвитку банку дуже вдало збігся з часом розквіту Гамбурга. Місто швидко стало центром торгівельної і фінансової діяльності, і підприємці досягли успіху у своїй справі разом з іншими членами невеликої групи голландців, у яких в Гамбурзі навіть не було повних громадянських прав. Компанія швидко зростала і накопичувала кошти, на які зрештою і був відкритий банк, живий до цих пір.

3. Stadsbank van Lening — Голландія, 1614 р

03_oldbank

Кредитний банк в Амстердамі був заснований 1614 року. Банк складається з шести відділень, двох магазинів та аукціонного дому. Stadsbank van Lening приймає в якості застави ювелірні вироби із золота, срібла, діамантів, а також такі товари, як велосипеди, музичні інструменти і цифрові камери. Речі знаходяться в заставі 6 місяців, якщо ж їх не викуповують назад, то такі речі перетворюються на лоти аукціонного будинку. Торги проводяться 1 раз на місяць для ювелірних виробів і 1 раз в 2 місяці для інших. Невикуплені товари відправляються в магазини компанії.

4. Sveriges Riksbank — Швеція, 1668 р

04_oldbank

Банк Швеції вважається не тільки одним з найстаріших банків, але і найстарішим центральним банком у світі. При підставі носив назву Банку державних станів (Riksens ständers bank). Сучасну назву отримав у 1866 році, коли становий орган управління був усунутий.

Сьогодні крім функцій регулятора, Банк Швеції займається присудженням Нобелівської премії по економіці.

5. C. Hoare & Co — Англія, 1672 р

05_oldbank

Найстаріший банк у Великобританії і п'ятий найстаріший банк у світі. Заснований у 1672 році сером Richard Hoare, C. Hoare & Co залишається в сімейній власності, і в даний час управляється одинадцятим поколінням прямих нащадків Hoare.

Richard Hoare був успішним ювеліром. У той час ювеліри володіли безпечними приміщеннями та необхідними ресурсами, саме тому він почав кредитувати своїх клієнтів. З цього почався банк C. Hoare & Co. Символом його бізнесу стала шкіряна позолочена пляшка.

6. Metzler Bank — Німеччина, 1674р

06_oldbanks

Metzler Bank — приватний банк зі штаб-квартирою у Франкфурті-на-Майні. Metzler Bank є другим найстарішим банком в Німеччині, і з моменту свого заснування у 1674 до цього часу знаходиться у виключній власності родини засновників.

У 1742 році син засновника Benjamin Metzler був обраний до ради директорів Франкфуртській фондовій біржі. З тих пір власники банку безперервно представлені в органі управління Франкфуртської фондової біржі.

7. Barclays — Англія, 1690 р

barclays_07

Barclays — один з найбільших у Великобританії і в світі фінансових установ з широким представництвом в Європі, США та Азії. Операції конгломерату здійснюються через дочірній Barclays Bank PLC.

Сучасний банк створений у 1896 році, коли кілька дрібних лондонських і провінційних англійських банків стали виступати під єдиною маркою Barclays and Co. Barclays є генеральним спонсором Англійської футбольної Прем'єр-ліги.

8. Coutts — Англія 1692 р

coutts_08

Цікаво, що один із найстаріших банків у світі Coutts спочатку банком не був в принципі. Це був невеликий магазин, створений на пляжі Лондона, належав ювелірові і банкіра Джона Кемпбелла.

Але в 1712 році засновник помер, залишивши бізнес на членів його сім'ї. А в 1755 році онука Кемпбелла вийшла заміж за купця і банкіра на ім'я James Coutts, який і скористався ресурсами магазину для створення кредитної організації. Саме тоді банк став відомий як Campbell & Coutts.

Зараз Coutts є приватним банком, який повністю належить Royal Bank of Scotland Group.

9. Bank of England — Англія, 1694 р

09_oldbanks

Ще один європейський центральний банк у списку. Банк спочатку був споруджений в ролі казначейства для англійського уряду. Зараз же він повністю виконує всі функції регулятора, відповідно, про його закриття говорити не доводиться.

Тут же відбулося одне з найскандальніших пограбувань у світі. Так, у 2006 році керуючий депозитарієм банку був змушений відкрити сховище, де лежало дев'яносто два з половиною мільйони доларів, так як грабіжники тримали в заручниках всю його сім'ю.

10. Bank of Scotland — Шотландія, 1695 р

10_oldbank

Банк заснований в 1695 році, і його головний офіс розміщується у місті Едінбург. Існування цього банку доводить, що немає нічого більш постійного, ніж тимчасове. Банк Шотландії заснували актом парламенту для того, щоб підтримувати підприємництво в країні терміном на 21 рік.

Це перше і останнє комерційна установа, яке було створено парламентом Шотландії і функціонує донині. Спочатку банку не можна було давати кредити уряду без схвалення парламенту, це підкреслювало спрямованість банку на розвиток бізнесу в перспективі. Крім того, саме Bank of Scotland почав першим в країні почав друк власних паперових грошей.

ВАМ СПОДОБАЄТЬСЯ — Як і коли з'явилися банки — ІНФОГРАФІКА

За матеріалами DekaTop


» » » ТОП-10 найстаріших банків світу