Валютна лібералізація в Україні 9 червня стала своєрідним іспитом для національної валюти. І вона витримала його з блиском. Відразу після її звершення гривня на міжбанківському ринку зміцнилася на 10 копійок. І для цього є свої причини.
Без певних обставин, які складалися навколо національної валюти протягом першого часу після лібералізації, навряд чи б гривня пережила те, що трапилося настільки вдало. Втім, перший час на ринку тільки придивлялися до нововведення. Банкіри і обмінні пункти не відразу почали використовувати нову можливість змінювати курс протягом дня і власний розсуд. Хоча через більше, ніж тиждень ця привілей активно використовується багатьма фінансовими установами, так що, наприклад, обміняти валюту в Дніпропетровську сьогодні можна максимально вигідними курсами як для банку, так і для фізичної особи. Головне знайти свій курс.
допомога гривні: валютна лібералізація в Україні
першу чергу варто відзначити відмінну кон'юнктуру на ринках України, що супроводжується деяким зниженням ділової активності. Якщо у банків були вільні гроші, якими можна було спекулювати після лібералізації — все пройшло б куди сумніше. А так валюти продають і продавали більше, ніж купували.
гривні могла негативно позначитися скупка валют висновок дивідендів, пов'язаний з кінцем місяця. Тривалі свята, які додали додаткові вихідні на робочому тижні. У зокрема, Трійця дозволила українським банкам відпочити зайвий понеділок, а на наступного тижня День Конституції дозволив пропустити ще два робочих дня. А враховуючи, що останню декаду місяця проходять валютні платежі, експортерам буде потрібно продати якомога більше валюти. Але в будь-якому випадку за довгі вихідні в українських банках накопичується валютний надлишок. І це стало чудовим шансом для НБУ викупити ці надлишки, ніж він і зайнявся. Золотовалютні резерви поповнені, курс гривні відновлений.
Вплив Brexit
Безперечно, подібна подія обов'язково повинно було вплинути на гривню. З самого початку планувалося, що вихід Британії з Євросоюзу, референдум для якого пройшов 23 червня 2016 року, не серйозно вплине на гривню, чий ринок поки лише придивлявся до новими правилами.
вірно. Поступово зміцнюється на той момент гривня, звичайно, спочатку злегка опустилася в ціною. Це було викликано тим, що курс фунта стерлінгів різко просів через референдуму. А на його тлі підскочив курс долара, опустивши всі навколишні валюти, в тому числі і гривню.
подібний ефект тривав досить короткий період. Вартість американської валюти після різкого підйому поступово продовжує знижуватися в порівняно з гривнею. Курс євро, теж просів слідом за британським фунтом, повільно відновлюється. Останній ж прагне відіграти ті позиції, які він втратив з-за референдуму. Варто згадати, що вартість для обміну фунта стерлінгів до долару раптово просіла, розгубивши майже 10% своєї вартості. Так низько не фунт опускався з 1985 року.
загалом можна сказати, що цей строк після валютної лібералізації гривня пережила більш, ніж добре. Національна валюта продовжує зміцнюватися на міжбанківському ринку, незважаючи на періодично несприятливі обставини.