Як почати бізнес з Китаєм — 10 простих кроків від А до Я для починаючих підприємців щодо організації власного бізнесу на перепродажу товарів

З чого почати бізнес з Китаєм, стартуючи з нуля й без вкладень? Як заробити на перепродажі китайських товарів і що краще продавати? Як знайти постачальників і посередників?

Здрастуйте, дорогі друзі! Вас вітає засновник журналу , Олександр Бережнов!

Ні для кого не секрет, що багато люди заробили свій перший мільйон на перепродажу товарів з Китаю.

У цій статті я розкрию всі фішки про бізнес з Китаєм від «А» до «Я», розберемо поради експертів і розглянемо найбільш ефективні та прибуткові моделі бізнесу.

Поки ця ніша відносно вільна: якщо ви вирішили розпочати свою справу і не знаєте, що вибрати – саме час звернути свою увагу в бік Сходу.

Давайте по порядку, друзі!

Як почати бізнес з Китаєм - покрокова інструкція

Зміст
 1. Бізнес на товари з Китаю – реально почати свою справу з нуля
 2. Китайські виробники вигідніше будь-яких інших
 3. З чого почати бізнес з Китаєм – 10 простих кроків від А до Я
 4. На яких товарах можна заробити – ТОП-10 товарів з Китаю
 5. Як почати бізнес з Китаєм «по-дорослому»   оптові поставки з Китаю
 6. Цінні поради бізнесменам-початківцям
 7. Навчання бізнесу з Китаєм
 8. Висновок

1. Бізнес на товари з Китаю – реально почати свою справу з нуля

Продукція китайського виробництва складає значну частку всього світового ринку. У близько 60-80% товарів легкої промисловості представлено китайським ширвжитком. Сучасна китайська продукція вже не така кустарна і низькоякісна, якою вона була 20 років тому: товари стали більш функціональними і довговічними, виглядають набагато краще.

Навіть якщо ви ніколи не займалися продажами і знайомі з китайськими товарами тільки з споживчої точки зору, ніхто і ніщо не може перешкодити вам почати бізнес з Китаєм і придбати новий і досить прибутковий) джерело доходу.

У цій сфері можна, не здійснюючи над-зусиль (і навіть не покидаючи будинку) заробляти від 50 000 рублів кожен місяць і при цьому мати час на життя та відпочинок.

Сьогодні з КНР не веде справи хіба що лінивий. Бізнес з Китаєм на перепродажу без вкладень (ну або майже без таких) відносно нескладний і доступний кожному при наявності базових знань і навик підприємницької діяльності. Не потрібно бути випускником торгового інституту або бізнес-школи, щоб зрозуміти, як все влаштовано на ринку.

По суті, схема роботи з Китаєм зводиться до трьох пунктів:

 • знайти товар в Китаї максимально дешево;
 • доставити його в РФ;
 • продати з націнкою.

Не поспішайте заперечувати «а як же митниця, сертифікати, документообіг, податки?». Нижче ми розглянемо цю схему і всі супутні питання більш докладно. Саме обивательський скептицизм – головна перешкода будь-якої успішної підприємницької діяльності.

Друга перешкода – відсутність необхідних знань. З появою Інтернету інформація стала більш доступною і практично безкоштовної: приклад тому – стаття, яку ви читаєте.

Торгівля – найпривабливіша сфера діяльності для бізнесменів-початківців. Це набагато простіше, ніж виробництво: треба лише придбати товар у оптових постачальників і реалізувати його за роздрібними цінами. Навчання бізнесу з Китаєм не займає багато часу, особливо, якщо у людини є бажання і мета.

Отже, якщо у вас є ця сама мета і велике бажання, то можна всього за 6 тижнів побудувати бізнес на товари з Китаю.

Зробити це зовсім нескладно, заробляти від тисячі доларів і більше вас навчить мій знайомий, найкращий експерт в питаннях навчання бізнесу з Китаєм   Діма Ковпак.

Можу з упевненістю рекомендувати його, так як вже почав впроваджувати його фішки і поради у своєму бізнесі і вони дійсно працюють.

Йдемо далі...

2. Китайські виробники вигідніше будь-яких інших

Інтерес російського бізнесу до китайських товарів стабільно зростає. У КНР виробляють все, без чого важко уявити життя сучасної людини: одяг, косметику, аксесуари, побутову техніку, гаджети. Напевно у вашій квартирі повно речей з маркуванням «Made in China».

Ще 15-20 років тому пластмасові китайські вироби розсипалися у покупця в руках, тепер якість товарів з КНР цілком задовільний, а іноді і відмінне. Стереотип «китайське – значить, недовговічне і убоге» майже втратив свою актуальність. Навіть Айфони і інші дорогі бренди зараз виробляють саме на китайських заводах, так як це обходиться недорого в зв'язку з більш дешевою робочою силою.

Цей графік відображає зростання торговельних відносин КНР з Росією 2015—2016:

Товарообіг між Китаєм і Росією 2015-2016

Як видно, товарообіг не маленький і він збільшується з часом.

Якість китайської продукції постійно зростає, але ціни (принаймні оптові) залишаються, як і раніше низькими.

Який висновок можна зробити з цих фактів? Правильно: на купівлю і перепродаж товарів з «Піднебесної» можна добре заробити.

Оптові поставки з Китаю можуть стати надійним і постійним джерелом прибутку.

Початкові витрати будуть мінімальними, якщо залучити у бізнес сучасні інформаційні технології (мається на увазі Інтернет). На ринку вже працюють сотні компаній, які виступають посередниками при доставці товару від виробника до споживача: чому б вам не приєднатися до числа успішних бізнесменів, які отримують стабільні доходи з допомогою простої і зрозумілої комерційної схеми.

Переваги бізнесу з Китаєм

Перерахуємо основні переваги роботи з Китаєм:

 1. Низькі ціни. При роботі з місцевими (вітчизняними) постачальниками націнка зазвичай становить 10-20% (в найбільш вдалих випадках – 50%). Купівля товарів у Китаї та їх продаж принесе вам від 50% до 1000% націнки. Дешева робоча сила знижує собівартість продукції до мінімуму.
 2. Величезний вибір товару. Асортимент китайських товарів практично нескінченний і обмежений тільки вашою фантазією. У Китаї можна знайти абсолютно все, тому ви можете зайняти свою ринкову нішу-якими товарами – скажімо, ексклюзивом, що не має аналогів на місцевому ринку.
 3. Націленість китайських продавців виключно на продаж. Зважаючи конкуренції та демпінгу китайці дорожать кожним клієнтом. Вони знаходяться на зв'язку в режимі 24/7, з ними можна почати роботу з мінімальних партій, торгуватися, запитувати безкоштовні зразки і моделі, фото і опису, призначати вигідні умови доставки. Досвідчений покупець знає, як знизити вартість покупки до мінімуму і укласти найбільш вигідний договір.
 4. Можливість придбання ексклюзивного товару. По мірі прогресування вашого бізнесу можна перейти до більш великим і прибутковим операціях. Не обов'язково працювати з посередниками: можна налагодити прямі контакти з заводом-виробником і купувати товари конкретного бренду, слабо представленого на ринку збуту.

Чому бізнес з Китаєм вигідний?

 • По-перше, з причини сучасного ритму життя. Покупець сьогодні цінує свій час, він не буде витрачати його на замовлення і доставку товару з Китаю, йому легше зробити замовлення у вас.
 • По-друге, не кожен буде розбиратися в різноманітті сайтів, що пропонують товари з Китаю.

Щоб зрозуміти функціонал, перевірити сумлінність продавця, розрахувати вартість товару, з урахуванням доставки, потрібні навички та знання. Більшість людей воліє звернутися до вітчизняних посередників, що діють через сайти з простими і зрозумілими умовами співпраці.

Пересічному покупцю набагато легше вибрати товар на російськомовному сайті: завжди надається можливість зателефонувати продавцю або обговорити умови взаємодії та доставки.

3. З чого почати бізнес з Китаєм – 10 простих кроків від А до Я

Перейдемо до практики і вивчимо, як почати бізнес з Китаєм з першого кроку.

Крок 1. Вивчаємо моделі бізнесу на товари з Китаю

Існує кілька перевірених та ефективних моделей бізнесу, які ви можете використовувати на початковій стадії своєї підприємницької кар'єри:

 • дропшиппинг;
 • спільні покупки;
 • оптові продажі оффлайн;
 • роздрібні продажі;
 • робота через інтернет-магазин.

Тепер детальніше про кожну моделі бізнесу.

1) Дропшиппинг

Дропшиппинг – метод, що дозволяє почати бізнес практично без вкладень. Суть даної моделі гранично проста: ви отримуєте гроші від покупців, а потім передаєте заявку на даний товар стороннього постачальника, який його і відправляє покупцю.

Ви отримуєте відсоток за посередництво. Клієнт при цьому навіть не здогадується, що купує товар у когось іншого.

Ваша мета – залучити покупців, переконати їх придбати товар саме у вас. Комісійні посередників становлять при такій моделі бізнесу від 30 до 500%. Погодьтеся, не найнижчий профіт при відсутності початкових витрат. При цьому вам не потрібно турбуватися, що куплений вами товар буде місяцями лежати на складі – ви викуповуєте його лише при отриманні конкретного замовлення від клієнта, розплачуючись його ж грошима.

2) Спільні покупки


Спільні покупки — це коли кілька людей об'єднуються в групу і викупляють товар у офіційного постачальника.

Комерційна ідея цього заходу – економія фінансів завдяки оптової закупівлі. Ще одна перевага цього варіанту – зменшення витрат на доставку. Зазвичай вартість транспортування товарів з Китаю набагато вище ціни самого виробу.

Приклад

Компанія наших друзів з 3 чоловік об'єднала свої фінансові можливості для придбання оптом спортивного одягу відомого бренду, що має виробничу площадку в КНР.

Купівля дозволила їм почати бізнес з реалізації товару спочатку через соцмережі, потім через односторінкові сайти, а потім і через свій інтернет-магазин.

3) Продаж оптом

Приблизно аналогічна модель, тільки товар реалізується не в роздріб, а великими партіями. Ви виступаєте посередниками і отримуєте за свої послуги певний відсоток. Бізнес пропозиції з Китаю численні і різноманітні: знайти вигідного партнера – цілком посильне завдання.

Схема роботи наступна:

 1. Ви знаходите надійного оптового постачальника.
 2. Шукаєте клієнта з готовим торговим бізнесом або підприємця-початківця. Розповідаєте йому, що вже маєте свій канал постачання китайської продукції за вигідною ціною. Вартість повинна бути, природно, нижче, ніж та, за якою бізнесмен купує товар в даний момент.
 3. Клієнт робить передоплату, ви купуєте товар. За свої дії отримуєте комісійні.

Як шукати місцевих партнерів? На перших порах достатньо користуватися сайтами безкоштовних оголошень і соцмережами. В оголошеннях обов'язково робіть позначку «оптом». Коли бізнес почне приносити прибуток, переходите до більш ефективним платних рекламних інструментів, наприклад, до контекстної реклами. Почати можна з Яндекс.Директ.

4) Інтернет-магазин

Варіант для «просунутого» підприємця. Як відкрити інтернет-магазин ми вже писали раніше.

Зазвичай Інтернет-майданчик для комерційної діяльності потребує початкових витрат, але у підсумку приносить солідні прибутки. На початковому етапі буде достатньо лендинга магазину (цільовий або посадкової сторінки) або розкрученої групи в соцмережах.

Роботу інтернет-магазину налагоджуємо покроково:

 1. Формуємо пропозицію – пропонуємо покупцям низьку ціну на затребуваний і привабливий товар.
 2. Проводимо рекламну кампанію: тут простір творчості безмежний – бізнес ідеї можна генерувати самостійно або користуватися вже готовими рішеннями, взятими з інтернету (на форумах по бізнесу з Китаєм та інших ресурсах).
 3. Розкрутка магазину (маркетинг). Знижки, вигідні пропозиції, акції для нових та постійних клієнтів. Використовуйте будь-які варіанти для залучення покупців. Для ефективного просування вам на допомогу наша стаття про інтернет-маркетинг.

В інтернет-магазинах найважливішими є 3 складових елемента: Ціни, Сервіс, Асортимент. Перш ніж продажі стануть постійними, а магазин придбає стабільну популярність, вам доведеться перепробувати безліч способів підвищення продажів, поки ви не знайдете найбільш дієві.

Приклад ефективної продажу

Ви пропонуєте покупцеві надсучасну точило для ножів за 100 рублів. Покупець замовляє дзвінок, ви підтверджуєте свою пропозицію, але при цьому уточнюєте, що доставка коштує 200 рублів.

Але можна зробити придбання більш прибутковим і вигідним, якщо замовити комплект «Мрія господині», куди, крім згаданої точила, входять надточні ваги електронні для кухні та сокира для рубання м'яса з «куленепробивної» сталі.

Набір коштує 650 рублів, але при цьому доставку підприємець бере на себе. Частина покупців обов'язково візьме настільки привабливу пропозицію.

У даному прикладі ми бачимо ефективний варіант збільшення суми продажу (середнього чека) при веденні телефонних переговорів.

Крок 2. Визначаємо свої ресурси

Кількість наявних у вас в наявності грошей прямо впливає на вибір моделі бізнесу. Якщо цей запас близький до нуля, то починати слід з дропшиппинга: посередництво виключає грошовий ризик і мінімізує власні витрати на придбання товару.

Якщо ресурси дозволяють відкрити інтернет-магазин і розкрутити його, то ви одразу потрапляєте на більш високу ступінь бізнесу: в цьому випадку прибутку будуть більше, але зросте й обсяг роботи.

Бізнес з Китаєм можна почати з соціальних мереж, створивши публічну сторінку, групу, спільноту. Неодмінні умови успіху – грамотне оформлення, інформативний контент, професійне просування, вміння працювати з клієнтами.

Крок 3. Знаходимо свою нішу в бізнесі – оцінюємо перспективність товару

Найважливіше питання для всіх, хто починає бізнес з Китаєм – що продавати?

Друзі, мої знайомі-підприємці, які вже займаються цим бізнесом кажуть, що успішно продавати можна все, що завгодно. Але якщо ви тільки починаєте, краще працювати з продукцією, яка користується стабільним купівельним попитом.

Якщо ви зовсім не орієнтуєтеся в тенденціях ринку, дам вам такі поради:

 • визначити попит на категорії товарів допоможе статистика сервісу від Яндекс Вордстат (wordstat.yandex.ru);
 • реалізований товар не повинен бути надмірно конкурентним;
 • продукт має бути якісним. Якщо ви будете торгувати товаром з низьким показником функціональності, перші покупки на вашому ресурсі стануть єдиними;
 • бажано розбиратися в продукції, з якою ви працюєте. Якщо ви в курсі останніх модних течій в сфері мобільних пристроїв, вам варто звернути увагу саме на цю ринкову нішу;
 • які ваші захоплення? Можливо, ви любите футбол. І ви добре розбираєтеся, що таке якісні м'ячі і спортивному обмундируванні. В цьому ви вже експерт і зможете правильно вибрати товар і успішно його продати.

Приклад

Одних унікальних гаджетів для «Айфона» або «Айпада» можна знайти на китайських оптових ринках сотні різновидів – займіться ними (питання слід вивчити максимально детально) і продавайте всім бажаючим при практично нульовій конкуренції.

Не купуйте незнайомий вам товар великими оптовими партіями. Завжди краще почати з мінімального кількості. Багато постачальники пропонують придбати невеликі пробні партії. Якщо товар не піде, грошові втрати будуть мінімальними.

Крок 4. Пошук товарів у Китаї – знаходимо постачальників і посередників

З чого почати пошук постачальників і посередників? Насамперед варто визначитися, з ким ви збираєтеся працювати. Якщо ваша мета – опт, варто виходити на прямих постачальників: виробників або їх дистриб'юторів. Якщо ви займаєтеся дропшиппингом, то в сферу ваших інтересів потрапляють посередницькі сайти.

Як знайти постачальника в Китаї

Сьогодні для ведення бізнесу з Китаєм зовсім не обов'язково їздити в ділові поїздки в «Піднебесної» і домовлятися безпосередньо з продавцями. Будь-яку продукцію можна знайти і замовити через Інтернет. Якщо ви побоюєтеся працювати самостійно, звертаєтеся до послуг компаній, які допоможуть розкрутити ваш бізнес і вбережуть від типових помилок новачків.

Для дрібного і середнього опту підійдуть наступні інтернет-майданчики Aliexpress, Alibaba, Taobao, Dinodirect, Tmart, Focalprice. Є і інші, але для початку вистачить і цих.

Порівняльна таблиця найбільш популярних сайтів продажів китайських товарів:

Назва Особливості Плюси (+) Мінуси (-)
1 Aliexpress Роздрібна торгівля Фінансова захист клієнта Зростання цін
2 Alibaba Середній та великий опт Ціни в 2-3 рази нижче, ніж на інших ресурсах Немає роздробу
3 Taobao Один з найбільш відвідуваних сайтів у світі. Понад 750 млн. найменувань товарів Ціни і інформація на китайській мові
4 Dinodirect Широкий вибір продукції Є російськомовна версія. Розрахунки через Qiwi. Висока ціна
5 Tmart Широкий вибір продукції Можлива робота по дропшиппингу Немає російськомовної версії

Для роботи і здійснення угод обов'язково потрібно зареєструватися на обраному web-ресурсі. Не варто відмовлятися від сайту лише за відсутності російськомовного варіанту: користуйтеся інтернет-перекладачем – в тому числі для спілкування з постачальниками.

до Речі, саме можливість спілкування онлайн – основна умова успішної та прибуткової роботи. За допомогою діалогу можна оцінити професіоналізм та адекватність партнера.

Крок 5. Перевіряємо партнера в Китаї, щоб не нарватися на шахраїв

Вибираючи конкретного посередника, обов'язково вивчіть його документи і постарайтеся знайти реальні відгуки та рекомендації від клієнтів, які вже працювали з даним постачальником. Ніколи не працюйте з неперевіреними або першим-ліпшим партнером: у Китаї вміють обманювати.

При спілкуванні варто обов'язково обумовити санкції на випадок недостовірності інформації або раптового зміни умов договору. Якщо ви налаштовані на серйозні і тривалі стосунки, можливий варіант з перевіркою надійності компанії. Наполягайте на доставку зразків продукції перед укладенням угоди.

Перерахуємо ряд можливих проблем, з якими можуть зіткнутися підприємці:

 1. Фіктивні компанії-одноденки. Неіснуюча фірма реєструє домен і проводить активну рекламну кампанію в Мережі. Покупцеві розповідають про вигідні умови, низькі ціни. Після проведення оплати фірма безслідно зникає.
 2. Продаж низькоякісного товару. Іноді навіть укладення контракту з реальним виробником не гарантує постачання тієї продукції, на яку ви розраховували. У Китаї все ще продовжують працювати підпільні міні-фабрики, які постачають на ринок конвеєрну неякісну продукцію.
 3. Злом вашого комп'ютера: шахраї отримують дані вашої пошти, реквізитів банку та платіжних систем.

Щоб уникнути зустрічі з аферистами, перевіряйте і перевіряйте вашого партнера по бізнесу. Прагматичний підхід і обережність збережуть ваші фінанси і душевний спокій.

Як перевірити постачальника — 10 робочих рекомендацій

Нижче розглянемо головні нюанси при виборі надійного постачальника:

 1. Встановіть термін існування домену (якщо він існує лише кілька днів або тижнів, відмовтеся від співпраці).
 2. Перевірте контакти, які допоможуть вам отримати реальні координати компанії. Якщо на сайті вказано тільки місто, але немає конкретної адреси, це привід засумніватися в статус фірми. Зв'язуватися з постачальником, який залишає неповні або підроблені реквізити, – невиправданий ризик.
 3. Уважно вивчіть сайт постачальника. Якщо разом з прикрасами на ресурсі торгують автомобілями та побутовою технікою, навряд чи ви маєте справу з дійсним ресурсом виробника.
 4. Перевірте прив'язку електронних координат постачальника до безкоштовних поштових сервісів. Відсутність власної поштової служби – ознака сумнівної компанії.
 5. Вивчіть умови передоплати і реквізити постачальника. Необхідно, щоб це були рахунки компанії, а не особисті рахунки співробітників.
 6. Зверніть увагу на мову сайту: якщо є тільки англійська версія, це привід насторожитися. Шахраї зазвичай не обтяжують себе перекладом ресурсу на китайську мову.
 7. Перевірте компанію в списку шахраїв. Це легко зробити через пошукові системи.
 8. Вивчіть всі згадки про компанії в Мережі.
 9. Спілкуючись з постачальниками, вимагайте надання статутних та реєстраційних документів компанії.
 10. Попросіть у компанії офіційне запрошення для ознайомлювальної поїздки на фабрику виробника. По реакції партнера можна багато розповісти про його статус.

В ідеалі слід знайти знавця китайської мови і дізнатися інформацію про компанії на ресурсі Торгово-промислової палати.

Крок 6. Вивчаємо умови замовлення та постачання товару

Умови доставки замовлення зазвичай детально вказані на сайті, але на практиці кожен покупець може вправі підібрати більш вигідні для себе варіанти. Для дрібних оптових партій митного оформлення, сертифікації, податкової звітності та інших маніпуляцій з документами не потрібно.

Приділіть якісне час цього питання, це дозволить заощадити значну частину ваших коштів.

Труднощі виникають, якщо ви переходите на наступну ступінь бізнесу і починаєте працювати з великими поставками від виробника.

Крок 7. Як і де продавати – знаходимо покупця

Про способи ведення бізнесу ми вже говорили вище. Якщо ви – початківець бізнесмен без стартового капіталу, доведеться попрацювати посередником і проявити фантазію у справі залучення клієнтів. Можна створювати посадочні сторінки в інтернеті   лэндинги (їх вартість у порівнянні з витратами на створення сайту мінімальна), можна вести продажі через соціальні мережі.

Останній варіант повністю безкоштовний. За такими групами не ведеться ніякого спостереження з боку перевіряючих органів, ніяких податків з підприємницької діяльності не стягується. Способів розкрутки десятки – лайки, репости, опції «розповісти друзям», «поділитися» і т. д.

Хороший сайт, який буде помічником у пошуку покупців   Avito.ru. Щодня цей сайт відвідують 7-8 мільйонів чоловік. Якщо ви правильно вибрали чим торгувати, то ваш товар дуже швидко знайде свого покупця. Ви просто публікуєте свою торгову пропозицію і чекаєте відповіді від покупця. На нашому сайті вже є популярна стаття на тему " як заробити на Авіто.

Крок 8. Розраховуємо рентабельність

Діяти навмання, навіть якщо ви вкладаєте в свій проект не фінанси, а лише власний час, невиправдано і недоцільно. Обов'язково слід попередньо розрахувати рентабельність вашого підприємства.

Якщо без попередніх витрат ви отримуєте 100-300% від первісної вартості продукту, виступаючи лише посередником, значить, справа вигідна і обіцяє хороший прибуток у перспективі. Якщо ваші доходи обчислюються одиницями відсотків, варто подумати про оптимізацію своєї діяльності.

Такий простий розрахунок дасть вам розуміння ефективності вашого бізнесу.

Крок 9. Закуповуємо товар і проводимо швидке тестування продукту

Про необхідність придбання зразків і пробних партій я вже згадував раніше. Отриманий товар потрібно обов'язково протестувати. Якщо ви почнете «гнати» покупцям неякісний продукт, ваш бізнес зів'яне, не встигнувши розквітнути.

Висновок

Товар треба неодмінно випробувати на функціональність, естетичність, міцність і інші якості, заявлені виробником.

Якщо характеристики виробу з якихось причин вас не задовольняють, краще відмовитися від угоди, ніж зіпсувати свою репутацію. У бізнесі чесне ім'я дорожче швидкого прибутку.

Ваш бізнес буде успішним настільки, наскільки покупці будуть задоволені якістю товару.

Крок 10. Починаємо свій успішний бізнес

І останній крок – початок підприємницької діяльності. Головне, відкинути невпевненість у собі і страх: фортуна любить сміливих. Для посередництва вам на певному етапі знадобитися відкрити ІП. Ви просто фізична особа, яка займається законним придбанням товару через Інтернет-сервіси.

4. На які товари можна заробити – ТОП-10 товарів з Китаю

Тут я описав популярні товари, продаючи які вже багато підприємці заробили хороші гроші.

Наводжу список найбільш затребуваною і рентабельної продукції:

 • взуття та одяг. Низька вартість, найширший асортимент, естетичний зовнішній вигляд товарів даної категорії дозволяє працювати з будь-якими віковими категоріями та соціальними групами;
 • аксесуари – парасолі, годинники, ремені, сумки, гаманці та інше;
 • відеореєстратори, навігатори, інші автомобільні гаджети;
 • чохли для мобільних пристроїв;
 • власне мобільні пристрої – смартфони, айфони;
 • планшети, електронні книги;
 • дрібні одноразові товари – засоби гігієни, пластиковий посуд, кухонні приналежності;
 • продукти харчування тривалого зберігання – сухофрукти, чаї, горіхи, сушені морепродукти;
 • побутова і комп'ютерна техніка;
 • іграшки дитячі конструктори.

Це далеко не повний перелік популярних і затребуваних товарів, але почати можна саме з них.

5. Як почати бізнес з Китаєм «по-дорослому»   оптові поставки з Китаю

Для законної підприємницької діяльності великим фірмам слід дотримуватись певної схеми:

 1. Придбання товару у постачальника з усіма необхідними накладними та сертифікатами.
 2. Офіційне розмитнення партії товару, сплата мита.
 3. Оформлення декларації та сертифікатів відповідності на імпортовану продукцію.

Для транспортування китайського товару в РФ використовується кілька каналів. Але самий надійний – доставка вантажним автотранспортом. У деяких ситуаціях вигідніше застосовувати комбіновані варіанти.

Доставка товарів з Китаю

Вибираючи товар на сайті постачальника, звертайте увагу на абревіатури в графі «Ціна». Зазвичай там використовуються наступні позначення: FOB і EXW.

 • FOB – вартість продукту вказується з витратами на транспортування в Шанхай та оформлення експортних/імпортних документів. У цьому випадку ви просто оплачуєте тільки доставку до підсумкового пункту призначення.
 • EXW – це надання покупцю товару безпосередньо з підприємства. В такій ситуації всі витрати з доставки бере на себе покупець (де б він не знаходився). Вибирати, який варіант вигідніший, доведеться вам.

Обов'язково перевіряйте наявність ліцензії на експорт у вашого партнера. Цей документ дозволяє проводити вивезення споживчих товарів за межі КНР. В іншому випадку, навіть якщо ви вже придбали товар і заплатили за нього, вивести продукцію за межі країни не вийде.

6. Цінні поради бізнесменам-початківцям

Якщо бізнес з Китаєм настільки вигідний, чому досі не працюють у цьому напрямку?

Справа не в конкуренції, не в державний нагляд, не в псуванні і не в поганих ринкових умовах. Проблема в самій специфіці даного бізнесу: тут є маса нюансів, які не дозволяють підприємцю розвиватися, або позбавляють його прибутку.

На успіх при веденні бізнесу з Китаєм впливають:

 • вміння знаходити перспективний товар і проводити оцінку рентабельності бізнесу;
 • можливість прораховувати підсумкову вартість продукту, враховуючи накладні витрати;
 • вміння знаходити вигідних і надійних постачальників і навички ведення переговорів з питань ціни, доставки та організації бізнесу;
 • наявність навичок вибудовування маркетингу і продажів на ринку збуту.

В ідеалі процес ведення справ повинен бути максимально автоматизований: необхідно розробити найбільш ефективну схему роботи і діяти за нею, не відволікаючись на сторонні обставини.

Типові помилки новачків у бізнесі з Китаєм

Нижче розглянемо основні помилки початківців підприємців з організації своєї справи на товари з Китаю:

 1. Відсутність виразної бізнес-ідеї (визначтеся: ви хочете просто заробляти на розваги або зробити підприємництво справою свого життя?). Про те, яку бізнес-ідею обрати ми вже писали тут.
 2. Страх провалу і невдачі: нерішучість не дозволяє почати, навіть якщо внутрішні ресурси присутні.
 3. Зацикленість на стартовому капіталі.
 4. Відсутність базових навичок підприємницької діяльності.
 5. Небажання навчатися новому.

Якщо ви хочете в цілому оволодіти навичками підприємця, враховуючи вищеописані фактори, то обов'язково прочитайте нашу статтю " як розпочати свій бізнес.

В Інтернеті існує кілька надійних і тямущих компаній, які допомагають новачкам почати свою справу з постачальниками з КНР. Зокрема, навчає бізнесу в Китаї Євген Гур'єв – підприємець, організовує спеціалізовані тренінги і курси по цій темі.

На заняттях він знайомить всіх бажаючих з різними моделями бізнесу, розповідає, як почати роботу з китайськими постачальниками з нуля або зробити більш ефективним вже існуючий бізнес.

На спеціальних порталах можна ознайомитися лекціями цього підприємця, де він роз'яснює нюанси і подробиці роботи з партнерами з КНР і вчить обходити підводні камені, позбавляють бізнесменів прибутку.

Також на бізнесі з Китаєм спеціалізується Діма Ковпак, він уже не один рік успішно заробляє гроші на продажу великих партій і дорогих товарів з Піднебесної і навчає цьому новачків.

10 золотих правил роботи з китайськими постачальниками

Друзі, на закінчення пропоную вам ознайомитися з десятьма правилами, що сприяють зниженню ризиків при роботі з китайськими постачальниками:

 1. Завжди перевіряйте і перевіряйте постачальників.
 2. Укладайте офіційні договори на поставку товару.
 3. Тестуйте надані зразки.
 4. Вибирайте найбільш оптимальну схему доставки.
 5. Наполягайте на чесних і об'єктивних характеристиках товарів.
 6. спілкуйтесь Особисто з постачальниками.
 7. Заздалегідь обумовлюйте дії та санкції на випадок поставки шлюбу.
 8. Проводите постійний моніторинг ринкової ситуації, вишукуючи більш вигідні пропозиції.
 9. Всебічно вивчити товар, що купується. Мінімальні ціни – це добре, але ніколи не забувайте про функціональності та якості продукції.
 10. Оцініть рівень сервісу постачальника. Зручний клієнтський сервіс працює на перспективу.

Для «закріплення пройденого» пропоную вам подивитися відео про те, як почати міні-бізнес, продаючи китайські товари:

7. Навчання бізнесу з Китаєм

Ви хочете навчитися заробляти хороші гроші, продаючи товари з Китаю, їздити по виставках і розвивати свій бізнес?

Тоді рекомендую вам людини, який є лідером-практиком в російськомовному Інтернеті з питань навчання бізнесу з Китаєм.

Знайомтеся, Діма Ковпак   професіонал а даному питанні.

Обов'язково подивитися відео, де Діма розповідає про нещодавню поїздку в Китай і про те, скільки потрібно грошей, щоб почати свій бізнес з допомогою китайських товарів:

Всім рекомендуємо відвідати сайт Діми і пройти його навчання. Так ви за мінімальну кількість часу отримаєте покрокову систему   просту і робочу схему. Вона допоможе всім бажаючим почати свою справу з «піднебесної» і почати жити життям своєї мрії.

З Дімою особисто познайомився на одному із заходів для інтернет-підприємців «Кінза-2016». Зараз планую розширювати свій бізнес і вже почав застосовувати деякі фішки і поради Дмитра Ковпака.

8. Висновок

Шановні читачі, тепер ви знаєте про бізнес з Китаєм набагато більше: сподіваємося, що наша стаття допоможе вам почати свою справу або оптимізувати вже наявний комерційний проект по реалізації товарів з КНР.

Пам'ятайте про правила знаходження постачальників та роботи з ними, намагайтеся не потрапити на шахраїв, перевіряючи своїх партнерів і їх продукцію.

Бажаю вас успіхів у бізнесі, високих прибутків.

Якщо ця стаття вам сподобалася, наштовхнув на якісь власні думки чи викликала питання, сміливо залишайте відгуки в коментарях. Для нас це дуже важливо, заздалегідь спасибі.

Всього вам найкращого!


» » » Як почати бізнес з Китаєм — 10 простих кроків від А до Я для починаючих підприємців щодо організації власного бізнесу на перепродажу товарів