Оцінка автомобіля — 7 простих кроків як оцінити вартість автомобіля і де це зробити онлайн + 3 корисних ради з оцінки автомобіля для продажу

Як проходить незалежна оцінка автомобіля для вступу в спадщину або для продажу? Коли необхідна оцінка авто і де її виконати онлайн? Як оцінити вартість авто для нотаріуса безкоштовно?

Вітаю читачів проекту ! З вами   Марія Даровська.

Уявімо такі ситуації. Ви отримали автомобіль у спадок і потрібно його оцінити. Чи вам треба продати машину і ви хочете знати її реальну вартість. А може ви   покупець і не хочете переплачувати за авто, яке того не варте.

Якщо у вас в житті щось схоже, значить вам потрібна послуга оцінки автомобіля.

Давайте приступати без зволікання.

Оцінка автомобіля

Зміст
  1. Що таке оцінка автомобіля і ким вона проводиться?
  2. Коли може знадобитися оцінка автомобіля   огляд основних ситуацій
  3. Як провести оцінку автомобіля   покрокова інструкція для новачків
  4. Де провести оцінку автомобіля онлайн   огляд ТОП-5 популярних ресурсів
  5. 3 корисних ради з оцінки автомобіля
  6. Висновок

1. Що таке оцінка автомобіля і ким вона проводиться?

У разі продажу автомобіля, а також у ряді інших ситуацій автовласникові необхідно пройти процедуру оцінки авто. Це робиться, щоб перевірити, чи є адекватною призначена за авто сума.

Оцінюють всі види автомобілів. Тут не грає ролі стан машини або її рік випуску.

Оцінка авто   процедура визначення реальної вартості автотранспортного засобу. Комплексні заходи щодо визначення вартості проводять з метою встановити ціну купівлі-продажу.

Оцінкою автомобіля займаються компанії або приватні оцінювачі.

Про принципи і методи оцінки читайте в оглядовій публікації нашого журналу «Незалежна оцінка».

Перший етап оцінки автомобіля   вивчення документів на машину. Вам знадобитися свідоцтво реєстрації та паспорт власника, а також паспорт транспортного засобу. Власникові варто надати довідки про перенесений ремонті або отримані пошкодження.

Наступний після аналізу документів етап   огляд самого автомобіля. При огляді враховують рік випуску, марку авто, пробіг, характеристики, наявність несправностей, в якому стані знаходиться кузов, двигун, лакофарбове покриття, а також рівень попиту на подібні автомобілі.

Всі деталі огляду машини заносяться в спеціальний акт. Незалежно від форми акта, до нього обов'язково вносять дату і час початку і закінчення огляду, місце огляду, опис автомобіля, інформацію та контактні дані власника та оцінювача.

Для оцінки використовують три методу, ознайомитися з ними детальніше можна у таблиці:

Назва методу Особливості методу
1 Порівняльний (або ринковий) Визначення вартості виходячи з даних про ринкових цінах на аналогічні об'єкти
2 Доходний Визначення вартості, виходячи з потенційного прогнозованого доходу
3 Витратний Визначення вартості відтворення виходячи з витрат на покупку аналогічного об'єкта або вартості його повного відновлення

Вже після цього оцінювач аналізує ринок і зіставляє дані аналізу з результатами огляду.

У ході оцінки експерт спочатку визначає повну вартість авто, потім визначає рівень зносу і після цього приходить до остаточного розрахунку.

Результати експерт оформлює у вигляді звіту, який і надає власникові машини.

Якщо необхідно визначити конкурентоспроможність автомобіля, то проводять оцінку безпеки, враховуючи такі фактори, як екологічність, витрата палива і інші.

Якщо вас цікавить проведення експертизи, то по цій темі теж опубліковано окремий матеріал «Незалежна експертиза».

2. Коли може знадобитися оцінка автомобіля   огляд основних ситуацій

Випадків, коли потрібна незалежна оцінка авто, безліч.

Ми розглянемо п'ять найбільш поширених ситуацій, коли без оціночної процедури не обійтися.

Ситуація 1. Оцінка для вступу в спадщину

Якщо автомобіль отриманий у спадщину, то для вступу в право успадкування, знадобиться оцінити його в експерта.

Для оформлення спадщини звіт про оцінку надають нотаріуса. При цьому акт оформляється у відповідності з законодавством і прийнятими стандартами.

Не забудьте підготувати необхідні документи для оформлення спадщини. Крім звіту оцінювача, вам знадобиться свідоцтво про смерті заповів авто, заповіт або документи, що підтверджують спорідненість із ним, ваш паспорт і документи на машину.

Коли всі питання з документами будуть улагоджені, перед перереєстрацією не забудьте оформити на себе ОСАЦВ.

Якщо вас цікавить оцінка майна, в тому числі і при вступі у спадщину, то ми підготували для вас статтю про це.

Ситуація 2. Оцінка для нотаріуса

У випадку, коли оцінка машини потрібна для тих чи інших нотаріальних послуг, без офіційного оцінювача не обійтися.

Експерт складе звіт, який ви передасте нотаріусу для подальшого використання при підготовці документів. Не забудьте, крім звіту, надати акт оцінки.

Подивіться також матеріал оцінка для нотаріуса, якщо вам потрібно оцінити не автомобіль, а інше майно.

Ситуація 3. Оцінка для продажу

При продажу автомобіля також потрібна його попередня оцінка, щоб виставити адекватну ціну, не нижчу, але не вище ніж ціна аналогічних об'єктів.

Також оцінку часто проводять при покупці, щоб не переплатити. Ціна автомобіля в цьому випадку безпосередньо залежить від величини УТС (втрати товарної вартості), яку визначить оцінювач.

Читайте статтю «Незалежна експертиза при ДТП», щоб дізнатися більше про дослідження автомобіля на предмет втрати його товарної вартості і визначення його ціни.

Ситуація 4. Оцінка для суду

Оцінювати авто для має право лише фахівець, що має необхідну для цього кваліфікацію та документами, що її підтверджують.

Експерту обов'язково повідомляють про те, що звіт потрібен для суду і вказують вид процесу. В залежності від типу судового розгляду оцінювачу для роботи знадобиться додаткова інформація про автомобіль, яку ви повинні йому надати, як і необхідні йому документи про транспортному засобі.

Читайте також матеріал «Судова експертиза», щоб дізнатися більше про експертизах і оцінках для суду.

Ситуація 5. Оцінка при розділі майна

Статистика розлучень як в , так і в усьому світі невтішна. За даними Росстату, щорічна кількість розлучень складає більше 50% від числа щорічно укладаються.

Розлучення нерідко супроводжує розділ спільно нажитого майна в досудовому або судовому порядку. Якщо за період шлюбу сім'я придбала авто, то доведеться ділити і його. І тут не обійтися без послуг оцінювача — тільки так ви зможете визначити, скільки реально коштує автомобіль, і пред'явити звіт суду або опоненту.

Приклад

Тетяна і Валерій розлучалися. В період шлюбу подружжя купили автомобіль. Це авто розглядалася в суді щодо розлучення і розділу майна як спільно нажите, а тому, щоб «поділити» його, знадобилася допомога оцінювача.

Оціночна компанія допомогла визначити ціну автомобіля. В результаті залізного коня отримала Тетяна, а Валерій отримав компенсацію в розмірі половини суми від оціночної вартості.

Оцінка при розділі майна

Дивіться також матеріал «Незалежна автоекспертиза».

3. Як провести оцінку автомобіля   покрокова інструкція для новачків

Перед тим, як приступити безпосередньо до оцінки, відповісти собі на ряд питань. Зокрема, визначтеся, для чого вам потрібна оцінка і якою вона повинна бути.

Ми розглянемо основні кроки оціночної процедури.

Крок 1. Визначаємося з метою оцінки

Щоб зрозуміти, який оцінювач вам потрібен, з'ясуйте мету заходу. Якщо потрібна незалежна оцінка, результатом якої буде акт та звіт, то краще звернутися в сертифіковану компанію.

Якщо оцінка потрібна «для себе»- наприклад, щоб розуміти, за якою ціною краще продати автомобіль, то можна звернутися і до індивідуального оцінювача або навіть зовсім оцінити авто за допомогою онлайн сервісу.

Крок 2. Вибираємо оціночну компанію

Якщо вам потрібна оцінка з звітом, який можна пред'явити в якості документа, то вибирайте сертифіковану компанію. Краще всього, якщо відповідальність компанії застрахована. Не забудьте упевнитися, що реквізити компанії дійсні і це не фірма-шахрай.

Зверніть увагу на репутацію компанії: вивчіть відгуки в інтернеті, оцініть сайт і якість наповнює його вмісту. Чудово, якщо на ресурсі є інтерактивний чат. Використовуйте його, щоб уточнювати розцінки, умови, нюанси і отримувати відповіді на всі питання, що цікавлять вас.

Ми також підготували для вас окремий матеріал про специфіку роботи оціночних компаній.

Крок 3. Готуємо автомобіля для огляду

Перед оцінкою автомобіль готують. Обов'язково вимийте його зовні і всередині, вийміть вміст багажника, забезпечте доступ до всіх частин.

Деякі фахівці беруть підготовку автомобіля в свої руки. Заздалегідь обговоріть з представником компанії, хто цим займеться.

Крок 4. Узгоджуємо час і місце проведення оцінки

Краще всього проводити оцінку авто на СТО. Там зручніше забезпечити повний доступ до всіх частин автомобіля.

Обов'язково уточніть час і місце проведення цього заходу заздалегідь. Якщо для оцінки потрібна присутність іншого боку, наприклад, страхової компанії, обов'язково сповістіть її за допомогою рекомендованого листа. Якщо представник компанії не з'явиться, але був попереджений і цей факт доказуем, процедура все одно відбудеться і матиме законну силу.

Більше про оцінку збитку читайте у спеціальній статті.

Крок 5. Надаємо оцінювачу весь пакет документації ТЗ

Перед проведенням оцінки транспортного засобу експерт вивчає документи автомобіля   технічний паспорт, довідки про ремонт або пошкодженнях, свідоцтво реєстрації.

Обов'язково завчасно надайте необхідні оцінювачем документи для вивчення.

Крок 6. Чекаємо проведення оцінки

Після того, як процедура оцінки відбулася, залишилося дочекатися результатів. Час закінчення процедури вам повідомлять заздалегідь. Ці терміни пропишуть і в договорі.

Крок 7. Отримуємо звіт про виконану роботу

Коли оцінювач виконає весь обсяг робіт, він видасть вам результати у вигляді звіту. До звіту додається акт оцінки автомобіля, а також копії всіх використаних для цієї процедури документів.

Звіт про оцінку — це офіційний документ обсягом від 20 до 80 аркушів, пронумерований посторінково, прошитий, скріплений печаткою та підписом оцінювача.

Звіт про оцінку автомобіля

Якщо процедура оцінки для вас в новинку, варто скористатися попередньою юридичною консультацією. Отримати таку можна на сайті Правознавець.ру.

Сайт об'єднав юристів різної спеціалізації з усієї території на одному сайті. Завдяки обслуговування в онлайн-режимі ціни на консультативну допомогу, підготовку документів та інші послуги нижче, ніж при очному обслуговуванні в будь-якому місті країни.

Доступні як безкоштовні, так і платні консультації. Зв'язок з юристами   онлайн і по телефону. Сайт Правознавець працює в цілодобовому режимі.

См. статтю «Автотехнічна експертиза».

4. Де провести оцінку автомобіля онлайн   огляд ТОП-5 популярних ресурсів

Ми підібрали для вас 5 корисних ресурсів, на яких доступна онлайн-процедура визначення вартості авто.

Давайте розглянемо детальніше кожен з них.

1) Оцінювач

Оцінювач руОцінювач.ру розраховує ціну автомобіля згідно методичного керівництва по визначенню вартості автотранспортних засобів РД37.009.015-98.

Для оцінки авто заповніть графи бланка на сайті. Потрібно визначити: імпортного або вітчизняного виробництва ваше авто, вибрати марку, клас, ввести пробіг і фактичний термін використання, клімат району, в якому використовувалася машина, екологію регіону та його тип, а також вартість аналогічної нової машини.

2) Скільки-Авто

Почім авто руСервіс «Почому-Авто.ру» розрахувати ціну вашої машини виходячи з статистичних даних про ціни у відкритому доступі в інтернеті. Автори сервісу уточнюють, що отримана ціна   орієнтовна для купівлі-продажу автомобіля.

На сайті виберете марку автомобіля, модель і рік випуску.

Отриманий результат   ціна на аналогічний автомобіль середній комплектації.

3) Genser

GenserGenser також пропонує заповнити таблицю інформацією про своє авто і отримати після відправки форми дані щодо його вартості.

У формі слід заповнити графи з маркою авто, моделлю, роком випуску, пробігом, типами трансмісії, кузова, приводу, типом і обсягом двигуна.

Також уточніть інформацію про додаткових опціях (клімат-контроль, кондиціонер, обігрів сидінь і так далі), а також про електроприводі склопідйомників і оббивці сидінь.

4) Автомама

Автомама«Автомама»   ресурс для зручної покупки і продажу автомобілів з пробігом. Це не просто дошка оголошень з неіснуючими позиціями і приманками від шахраїв. На аукціоні автомобілів кожне оголошення перевіряється і лише після цього публікується.

Користувачам доступний також онлайн-калькулятор вартості автомобіля. Для цього з доступних варіантів потрібно вибрати марку машину, потім вказати модель і рік випуску. Заповнення форми   гранично проста процедура: треба просто клацати мишею по невластивому вам позиціях списку.

5) Motorwert

MotorwertКалькулятор сайту «Motorwert» досить простий   працює лише в три дії.

Спочатку вибираєте із запропонованих варіантів тип, марку, модель, модифікацію вашого авто. Далі уточнюєте параметри про вік, стан, комплектації і пробігу машини. І нарешті, отримуєте результати оцінки, які можна роздрукувати.

Корисна посилання по автомобільній тематиці — «Трасологічна експертиза».

5. 3 корисні ради з оцінки автомобіля

Оцінка автомобілів не так проста, як може здатися на перший погляд.

Звичайно, це не вища математика, але кілька порад від досвідчених у цій справі фахівців вже точно не завадять.

Порада 1. Для оцінки нового авто досить відняти від вартості 10-25%

Якщо ваш автомобіль новий і йому не більше двох років, то щоб оцінити його, досить відняти від вартості нового аналогічного авто від 10 до 25% вартості в залежності від стану.

Мова йде про авто, гарантійний термін яких ще не минув. Але якщо транспортний засіб у поганому стані, бите або йому більше двох-трьох років, такий формат оцінки вже не підходить.

Порада 2. Дізнатися приблизну вартість авто можна вивчивши аналогічні пропозиції на популярних майданчиках продажів

Дізнатися приблизну ціну можна з допомогою самостійного аналізу пропозицій на аналогічні машини. Просто зайдіть на сайти продажу автомобілів і перегляньте оголошення на ідентичні вашої машини.

Зробити це можна на таких сайтах, як Авіто, Автодром.ру та інших.

У відеоролику ви побачите, як самостійно оцінити свій автомобіль для продажу.

Такий варіант підходить, якщо вам потрібно уточнити ціну купівлі-продажу авто перед тим, як розмістити оголошення або укласти угоду.

Порада 3. Оцінка в режимі онлайн дозволяє заощадити час і гроші

Якщо оцінити авто вам потрібно лише для отримання знань про можливу ціну продажу або купівлі, то можна обійтися і оцінкою онлайн.

Оцінка онлайн допомагає істотно заощадити гроші і зберегти час, так як здійснюється безкоштовно, а весь процес займе всього 5 хвилин вашого часу.

6. Висновок

Сьогодні ми дізналися, навіщо потрібна оцінка автомобіля, в яких випадках це краще зробити самостійно, а в яких краще звернутися в спеціалізовану компанію.

Питання до читачів

А вам доводилося оцінювати автомобіль? І якщо так, то з якими труднощами ви стикалися?

Бажаємо вам вдалих покупок і продажів за вигідними цінами. Дякуємо за увагу. Сподіваємося, що стаття вам сподобалася. Залишайте коментарі, лайки в соцмережах і оцінюйте статтю!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Оцінка автомобіля — 7 простих кроків як оцінити вартість автомобіля і де це зробити онлайн + 3 корисних ради з оцінки автомобіля для продажу