Рекомендаційний лист (зразок)

Рекомендаційні листи складаються в довільному стилі на корпоративному бланку, завіряються підписом рекомендувача і додаються до резюме. Друк на рекомендаційному листі необов'язкова.

Існує основні сім блоків (питань), з яких складається рекомендаційний лист (за вибором рекомендувача деякі блоки можна опустити):

 1. Ввідне пропозицію, зазвичай описує, що даний лист рекомендує даного співробітника. (наприклад: "Рекомендаційний лист видано Гришиній Олені Олександрівні для пред'явлення на вимогу").
 2. Описує кар'єру співробітника в компанії: коли був прийнятий, на яку посаду, яке просування отримав в компанії за роки роботи в ній, а також поточне назва посади. Зазвичай блок складається не більш ніж з 3-4 речень. наприклад: "Олена Олександрівна Гришина працювала в компанії « ... » ....... за ....... на посаді ............").
 3. Короткий опис посадових обов'язків у компанії на даний момент (не так детально, як в резюме). Опис основних досягнень. Зазвичай блок складається знову-таки не більше ніж з 3-4 речень. (наприклад: "На даній посаді Олена Гришина відповідала за ................... Завдяки професійним якостям (досвіду, знань. тощо) було здійснено (досягнуто, зроблено, пр.) ...................... ").
 4. Опис особистих якостей, які фахівець виявив у ході роботи в компанії. (наприклад: "У роботі Олена проявила себе цілеспрямованим і працьовитим менеджером .....................")
 5. Причини звільнення співробітника з компанії (даний блок можна пропустити). Як правило, цей блок пишеться в разі об'єктивних причин (завершення проекту, закриття представницького офісу).
 6. Рекомендація для роботи в інших компаніях і на яких посадах. (наприклад: "Я з упевненістю рекомендую Олену на посаду .................... Впевнений, вона буде цінним співробітником для будь-якої компанії").
 7. ПІБ та назву посади (і, бажано, координати) особи, яка видала рекомендаційний лист. 

Нижче Ви можете завантажити зразки рекомендаційних листів від організації і приватної особи.

Зразок рекомендаційного листа організації, адресованого конкретній роботодавцю:

ТОВ «Медичні інформаційні системи», 
Інтернет-портал «Країна Лікарів» 

Кутовий штамп організації 
(при відсутності штампа вказуємо такі реквізити: код ЭДРПО, юридична адреса, дата)

 

ЗАТ «Світ здоров'я». 
код ЭДРПО 
р. Харків, вул. Снегиревская, 16/5, корп. 2.

вих. № 8/8 від 31.09.2010 р. 

Рекомендаційний лист

Дане рекомендаційний лист видано Фомічова Євгену Сергійовичу. 
Цим підтверджується, що Фомічов Євген Сергійович з 01.09.2008 р. по 31.08.2010 р. працював у компанії «Медичні інформаційні системи» на посаді випускового редактора Інтернет-порталу «Країна лікарів». За період роботи Фомічов Е. С. закінчив курси Навчального центру «Бейсік», про що свідчить отриманий сертифікат розробника сайту. 
Як випусковий редактор порталу, Фомічов Е.С. професійно справлявся з усіма покладеними на нього обов'язками, що включають:

 • перевірку інформації, розміщеної на порталі «Країна Лікарів» (статті, новини, оголошення і т.д.), на предмет відповідності вимогам ресурсу;
 • літературну обробку, редагування розміщеної інформації відповідно до вимог порталу «Країна Лікарів»;
 • взаємодія з авторами і технічним відділом Інтернет-порталу «Країна Лікарів»;
 • комунікація з партнерами ресурсу «Країна Лікарів», моніторинг графіка виконання взаємних зобов'язань.

Вважаю необхідним відзначити величезну роль Фомічова Е. С. в розробці концепції порталу «Країна Лікарів» - внесені ним пропозиції допомогли налагодити роботу редакції та завоювати аудиторію. Він зумів залучити до співробітництва відмінних фахівців і відіграв помітну роль у згуртуванні команди, яка займається розвитком Порталу. Крім того, високий рівень володіння англійською мовою зробив Фомічова Е.С. незамінним учасником переговорів із зарубіжними фахівцями. 
Зважаючи сформованих сімейних обставин, Фомічов Е. С. змушений змінити місце проживання і покинути колишнє місце роботи, у зв'язку з чим прийняв рішення виступити кандидатом на посаду головного редактора Інтернет-порталу «Світ здоров'я» (ЗАТ «Світ здоров'я»). 
Зі свого боку, можу рекомендувати керівництву ЗАТ «Світ здоров'я» довірити Фомічова Е. С. виконання обов'язків головного редактора Інтернет-порталу «Світ здоров'я» як висококваліфікованому спеціалісту з прекрасними організаторськими здібностями і високими моральними якостями, яка знає всі особливості організації роботи електронних ЗМІ та здатному проконтролювати її на будь-якому етапі. 
Додаткову інформацію Ви можете отримати, зателефонувавши за телефоном: (044) 232-25-65. 
Головний редактор Інтернет-порталу «Країна Лікарів» 
ТОВ «Медичні інформаційні системи» 
Ю.Б. Моргунская 
підпис

Зразок рекомендаційного листа від приватного особи:

Рекомендаційний лист
Цей рекомендаційний лист видано Петренко Людмилі Іванівні, яка працювала менеджером по розповсюдженню друкованої продукції з 01.01.2008 р. по 31.07.2010 р. 
За час роботи Петренко Л. В. проявила себе ініціативним, сумлінним, легко навчатися співробітником, відданим своїй справі. Петренко Л. В. володіє безсумнівним талантом цікаво та доступно донести споживачеві інформацію про поширюваної продукції, порекомендувати необхідну в асортименті літературу, розповісти про новинки. 
Крім того, Петренко Л. В. були внесені пропозиції про різних схемах знижок і бонусів при придбанні продукції, завдяки чому у нас розширився коло постійних оптових покупців. У результаті за час роботи Петренко Л. І. у видавничому домі «М&Ж» значно збільшився рівень реалізації продукції. 
При досягнутому професіоналізмі я вітаю бажання Петренко Л.В. знайти роботу в організації більш високого рівня з подальшою перспективою кар'єрного росту. 
Потенційним роботодавцям можу рекомендувати Петренко Л.І. на посаду тон-менеджера компанії і гарантую, що обов'язки, покладені на Петренко Л, будуть виконані високим професійному рівні. 
Начальник відділу збуту видавничого дому «М&Ж» 
Кудрявцев Ігор Леонідович 
підпис 
р. Київ, пл. Перемоги,28/1 
тел. (044) 555-55-55

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Рекомендаційний лист (зразок)