Отримуємо споживчий кредит…

У зв'язку з дуже великим попитом на споживчі кредити, банками розроблено безліч кредитних програм споживчого кредитування, для задоволення потреб максимального числа позичальників.

Отримуємо споживчий кредит...

Які споживчі кредити можна побачити на даний момент на банківському ринку України?

1) Беззаставний кредит готівкою без надання довідки з місця роботи в сумі не більше 20000 гривень;

2) Кредит готівкою в сумі до 500000 гривень під заставу ліквідного майна.

У свою чергу за формою видачі споживчий кредит може бути як готівкою, так і на пластикову карту.

В залежності від обраної кредитної програми, банками висуваються різні вимоги до позичальників і необхідного пакету документів для надання кредиту.

Також необхідно з'ясувати за якою схемою ви будете виплачувати кредит. На сьогоднішній день ми маємо дві основні схеми: ануїтетна і диференційована.

Ануїтетний платіж являє собою виплати рівними частинами прописаними в договорі на протязі всього строку кредитування. Диференційована схема являє собою платежі поділені на нерівні частини, найчастіше від більшого до меншого.

Основні вимоги до позичальників для отримання кредиту готівкою:

 • вік позичальника не менше 21 року і до досягнення пенсійного віку на момент закінчення дії кредиту;
 • обов'язкова реєстрація місця проживання на території України;
 • наявність паспорта та ідентифікаційного коду;
 • наявність офіційного місця роботи.

Природно, що в кожному банку вимоги до позичальників можуть відрізнятися, в залежності від його внутрішньої політики. Так, деякі банки видають кредит тільки особам, які досягли 25-річного віку. Наявність офіційного працевлаштування для деяких кредитних установ не дуже принципово, особливо якщо справа стосується невеликого позики.

Якщо ж ви хочете отримати в кредит більшу суму, тоді від вас обов'язково зажадають пред'явити документ, що підтверджує офіційне працевлаштування, із загальним стажем роботи не менше року. Стаж роботи на останньому місці роботи, при цьому повинен бути не менше 6 місяців.

Розглядаючи, який кредит найбільш вигідний для позичальника, готівкою або на банківській карті, варто розібратися в тому, на які цілі вам потрібні гроші. Якщо вам потрібні кошти для покупок у торговій мережі, або оплати послуг в організаціях, які мають банківський термінал, звичайно вигідніше оформити банківську карту з кредитним лімітом. Маючи картку, ви можете розплачуватися нею безготівковим шляхом, не оплачуючи додаткової комісії за зняття коштів.

Також багато банків надають власникам кредитної картки пільговий період, протягом якого можна користуватися позиковими коштами абсолютно безкоштовно. Але от знімати готівку з такої карти не дуже вигідно, так як комісія за зняття грошей становить досить великий відсоток.

Якщо вам потрібні саме готівкові гроші, тоді вигідніше оформити кредит готівкою безпосередньо, так ви маєте шанс заплатити за нього дещо менше.

При оформленні споживчого кредиту та надання в банк необхідного пакету документів, вам необхідно буде заповнити заяву на його отримання. Після схвалення банком заявки на видачу кредиту, вам необхідно буде підписати кредитний договір, а також додаток до нього у вигляді графіка погашення. Багато банків додатково можуть вам оформити страховку, як самого кредиту, застави, так і життя позичальника. Якщо оформляється кредит споживчий заставний, тоді вам буде додатково оформлений договір застави.

Основні особливості і нюанси споживчого кредиту :

 • гроші можна отримати на будь-які цілі, немає обов'язкової вимоги щодо цільового використання коштів;
 • відсутність застави. При отриманні дрібного кредиту ви отримуєте його без надання застави;
 • мінімальний пакет документів. Для споживчого кредиту пакет документів для її отримання може складатися тільки з паспорта та ІПН;
 • швидке прийняття банком рішення щодо видачі кредиту;
 • сума споживчого кредиту не може бути великий;
 • видача кредиту може бути як готівкою, так і на банківську карту;
 • значна переплата по кредиту. Беззаставні кредити видаються позичальникам на не дуже вигідних умовах, під досить високий відсоток.
.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Кредити » Отримуємо споживчий кредит…