Економія зараз вкрай важлива. У умовах нестабільної економічної ситуації, коли курс долара постійно зростає і не прагне до здешевлення, не варто розкидатися грошима. То ж саме стосується і грамотного обміну валюти втрата на курсах може серйозно підірвати бюджет будь-якої сім'ї. Але як правильно економити в поточній ситуації?
Як зберігати більше грошей
жаль, зберігати гроші досить важко. Доведеться постаратися, щоб виключити з сімейного бюджету всі непотрібні витрати, щоб використовувати гроші на щось дійсно корисне. Наприклад, на купівлю валюти для інвестування або заощадження на більш вигідних умовах.
Проте є список певних справ і речей, які необхідні для успішного заощадження кожній людині. І варто орієнтуватися на нього, щоб очистити своє життя від всього зайвого. Від на що гроші витрачаються виключно з-за лінощів, небажання розбиратися і так далі.
Як правильно економити на їжі
Звичайно, продукти харчування не на ніж коштувало б економити. Але це треба робити не на якості, а на правильному плануванні своєї дієти і вмісту холодильника. Є кілька правил, які допоможуть знизити витрати на їжу, при цьому не стискаючи себе і не втрачаючи якості вживаних страв:
- Проаналізуйте, скільки йде на непотрібні і навіть шкідливі продукти (солодке, алкоголь і т.д.).
- купуйте більше, ніж можете з'їсти.
- Порівнюйте ціни на різні обсяги розфасованих товарів. Наприклад, пакет сухофруктів в 1 кг вагою може коштувати менше, ніж два пакетики тих ж сухофруктів 0,5 кг. Але і навпаки потрібно порівнювати ціни.
- варто купувати вже нарізані або оброблені товари. Дешевше буде самостійно почистити, порізати і помити.
- Краще брати на роботу їжу домашнього приготування. Доведеться завести місце в сумці під судочок, але зате це буде своє, домашнє. І вийде набагато дешевше.
- Якщо є можливість краще купувати продукти, здатні зберігатися довше, на оптових базах. Наприклад, картопля або цукор варто брати мішками — вони можуть тривалий час лежати в коморі, а вийдуть в кілька разів дешевше, ніж в магазині.
Таким чином продукти дозволять отримати до кінця місяця в своєму бюджеті до тисячі гривень мінімум.
до Речі, в магазинах теж варто дотримуватися певної тактики. Як мінімум, не ходити в з них почуттям голоду (так буде бажання придбати як можна більше) і не з'являтися в супермаркеті без списку покупок.
Як правильно користуватися можливостями?
Хороший шанс заощадити скористатися безліччю можливостей знижок. Як мінімум, прагнути не викидати дисконтні картки, які часто лунають при можливих акціях різних супермаркетів і інших магазинів. У порядку економії можна прагнути купувати товари в інтернет-магазинах (тільки перевірених).
Важлива частина економії знижкам вчасно реагувати на всілякі акції. Наприклад, купувати товар, який зараз йде знижка, про запас. Але тільки за умови, що він може довго зберігатися (чай, кава, крупи і так далі). Якщо ж немає загостреного почуття прекрасного можна брати товари з дефектами, які не впливають на зовнішній вигляд і виконання функцій. Наприклад, маленька царапинка або скол. Все одно через деякий час він з'явиться, а ціна стає з-за нього набагато нижче.
Як вигідно обмінювати валюту
обмін валют, до речі, теж можна і потрібно економити. Але для цього доведеться зіткнутися з певною часткою ризику і можливості втратити гроші. Втім, так крупно не щастить лише малій частині тих, хто намагається обмінювати валюту.
Для того, щоб заощадити на обмін валюти, доведеться приділити цьому деякий час. Завжди є кілька можливих варіантів, на яких можна отримати трохи зайвих грошей, при цьому використовуючи більш вигідний курс валюти.
Неофіційний обмін валюти
Чорний ринок Дніпра (Дніпропетровська) або будь-якого іншого міста. Звичайно, тут найбільш високий шанс того, що можна нарватися на обман і фальшивку. Але продавати валюту найбільш вигідно саме тут. &Nbsp;порівняно з білими курсами валют він завжди вище. Але в обидві сторони.
Наприклад, білий курс долара може перебувати в межах 26,85-26,86 грн./$. А ось чорний легко перевалить за 26,95-27,12. Природно, що так обмінювати валюту буде вигідніше, якщо продавати долар. Але от купувати його краще в офіційних банках.
важливо пам'ятати — не можна кидатися з грошима в перший ж ліпший обмінник. Варто уважно вивчити ринок і вже тоді вибирати місце, де ви хочете обміняти валюту. Краще всього вибирати таке місце, де передаються і одержувані купюри будуть скануватися на предмет фальшивок. Тоді ризик залишитися без грошей зводиться до мінімуму.
Крім того, варто порівняти кілька чорних пунктів обміну валюти. Курс між ними може серйозно відрізнятися — після чергового послаблення валютного ринку від Нацбанку обмінники вільні самостійно виставляти котирування.
Стеження за курсом
Важливий чинник економії при використанні обмінників валюти сезонний. Найбільш часто валюта дорожчає саме восени і взимку. А ось влітку вона, якщо нічого фундаментального країні не трапляється, зазвичай дешевшає, оскільки потреба в на ній міжбанківських ринках знижується.
Тому варто звертати увагу на цю тенденцію. Якщо видно, що тривалий час курс валюти піднімається варто задуматися, чи є чи є сенс продавати її саме зараз. А якщо швидко опускається стоїть її купувати. А для того, щоб адекватно оцінювати ризики, потрібно постійно вивчати новини фінансового сектора. У інакше можна залишитися без грошей.