Зростання долара сьогодні вражає розум і погляди. Валюта, яка довгий час протаптывала на міжбанку галявину на рівні 24,8 грн./$, за останні два дні подорожчала майже на 20 копійок! Дивно, але факт. Що ж стало причиною такого різкого підйому, і чого варто очікувати далі?
долара для підйому курсів є кілька практично рівнозначних причин. І поки не ясно цілком, що ж саме стало поштовхом до такого раптового зростання котирувань. Останні два дні надходить суперечлива інформація.
Можливі причини, що викликали зростання долара
самому початку, 11 серпня, експерти фінансового ринку визнали, що такий різкий стрибок котирувань спровокований відразу трьома факторами.
Перший підвищення залишків на коррахунках і транзитних рахунках банків. 10 серпня на них було всього 34 млрд. гривень, а на наступного дня виявилося вже майже 44 млрд. Швидше за все, такий раптовий підйом став наслідком погашень деяких випусків індексних облігацій, що належать до внутрішнього займу, на поточному тижні. Отже, гривні стало більше, що і викликало жорсткий тиск на курс.
Наступного — це раптове загострення зовнішньополітичної ситуації, що було викликано інцидентом в Криму і подальшими звинуваченнями з боку . Загострення відносин між Україною і Росією і викликає падіння курсу гривні відношенню до долара, граючи в ролі психологічного фактора.
останній дозвіл НБУ виводити дивіденди за межі країни. І попит став тиснути на міжбанк, змушуючи курс долара підскакувати вище і вища. Знову ж, пропозицію цієї валюти також дещо впала.
Вже на наступного дня надійшла інформація, що фундаментальні причини ніяк не відносяться до поточним стрибка «бакса». Нібито, на нього так серйозно впливає зовнішньополітична ситуація, пов'язана з Кримом і Росією.
далі
Незважаючи на несподіванка того, що відбувається, на ринках паніки не спостерігається. Курс долара до гривні стабільно і поступово підростає на чорному ринку пропорційно міжбанку. Природно, що поки люди чекають, що буде відбуватися далі. Про впевненості говорити не доводиться.
Примітно, що на 12 серпня більшість експертів очікувало падіння курсів долара. Чого в зрештою і не сталося. Котирування лише відобразили зростання, пробиваючи планку 25 гривень за один долар.
Втім, НБУ заявляє, що зростання курсів долара для обміну валют лише ситуативна реакція на сьогоднішні зовнішньополітичні чинники. Причому зав'язана, в основному, на психології. Поки що, за думку регулятора, побоюватися нічого ситуація на ринках сприятлива за рахунок декількох факторів:
- Відмінний урожай зернових культур.
- Уповільнення темпів інфляції.
- Позитивна кон'юнктура світових ринків залізної руди і стали.
- Скорочення імпорту через падіння цін на нафта та за рахунок підвищення енергоефективності.
Нацбанк України уважно стежить за поточною ситуацією на міжбанківському ринку валют долара. У у разі необхідності, за запевненням регулятора, будуть докладені всі зусилля для стабілізації обмінних курсів шляхом згладжування надмірних коливань котирувань. Причому, що примітно, згладжуватися буде як зміцнення долара, так і його знецінення.