Золоті запаси країн можуть різко підскочити в ціною, що зовсім не радує. Експерти вважають, що в незабаром відбудеться черговий золотий «бум». Прогнози, складені на найближчу п'ятирічку, і не надто втішні. Ціна на золото досить нестабільна.
зараз золото — це найпривабливіший з всіх існуючих активів. Воно не тільки здатне зберігати капітал, але і допомогти ефективно інвестувати. Особливо при реалізації глобальних ризиків, а також нової економічної рецесії. Що, власне, і може спостерігатися в надалі.
Ціна на золото: що викликає такий підйом
Згідно думку експерта з інформаційно-аналітичного центру ForexClub, Андрія Шевчишина, за найближчий термін від 3 до 5 років вартість на золото здатна різко зрости. Прогнозується стрибок до $1700-1900 таку суму доведеться викласти за одну тройську унцію. То є суті, ціна цього металу зросте на 30-45% відповідно.
Шевчишин вважає, що саме велика кількість ризиків, спровокованих Brexit, змушує попит на золото різко підвищуватися. Особливо якщо враховувати такі два факти:
- Є ризик, що видобуток цього металу впаде на 5%.
- ринках до дотепер є певний дефіцит золота.
Для жителів України скупка золотих резервів хороший захист від ризику падіння курсів валют. Особливо якщо враховувати девальвацію. У у такому випадку дохід для українця буде йти не від зростання ціни тройської унції відношенню до курсів долара, скільки від співвідношення гривні до долару в обмін валют.
не варто забувати і про різниці котирувань на купівлю і продаж в Україні. Вона може легко перевищувати 20%. І якщо враховувати цей фактор, то купівля золота нерентабельна, якщо розраховувати його збути менше, ніж через два роки. За це час зростання вартості ледь чи вийде відбити поточну різницю між котируваннями.
Примітно, що в початку липня золото все ж дещо подешевшало діставшись до котирувань в $1370, воно розгубив 60 доларів на цій вершині і повернулося до попередньої позиції в $1310. Але тоді вже інвестори, подивившись на рівень «перекупленності» цього золота, стали розпродавати свої запаси, орієнтуючись на ринки акцій і облігацій, як на більш активні.
Попередні спроби
До виходу Великобританії з Євросоюзу теж були зрушення до занадто активних змін вартості золота. З самого близького — це коливання на хвилі безлічі чуток і прогнозів, що належать до Brexit. Наприклад, до підрахунку голосів котирування дещо впали, бо як експерти визнали, що Великобританія точно залишиться в ЄС. Однак відразу після оголошення результатів тройська унція золота з $1265,2 підскочила буквально за день до $1340.
минулого теж з'являлися можливості для зростання цін на дорогоцінні метали. Особливо запам'ятався момент, коли Греція, точно так само, як і Великобританія, поривалася залишити Євросоюз 2015 році. На той момент ф'ючерсні ринки дуже сильно пожвавилися, з-за чого зростання відображало практично всі. Також Brexit, який вплинув на вартість дорогоцінного металу в світі, викликає перевищення числа довгих позицій над короткими, що і провокує зростання ціни.