Динаміка зростання і падіння цін на золото

золото 2014Золото як інструмент торгівлі

Золото – дорогоцінний метал жовтого кольору. У продажу готових виробів неможливо знайти виріб з чистого золота, так як цей метал в первозданному вигляді дуже крихкий і його дуже легко пошкодити, просто подряпавши. Тому у всі вироби, в тому числі в монети, обов'язково додають домішки: мідь, срібло, паладій, цинк або нікель. Практично в чистому вигляді, з масовою часткою 99,9%, золото можна зустріти у вигляді злитків. Саме такі зливки і є найбільш привабливим інструментом торгівлі.

Чому вкладають кошти саме в золото?

Золото – це своєрідна міра вартості. Мабуть, це самий древній з відомих дорогоцінних металів, який людина почала застосовувати в якості еквівалентного еталона вартості будь-якого продукту, символ багатства. Мати золото – значить бути платоспроможним людиною. Крім того, золото не піддається корозії і не втрачає своїх властивостей, що робить фінансові вкладення в його покупку ще привабливіше.

Хто визначає ціну на золото?

Більше трьохсот років законодавцем ціни на золото залишається Великобританія, а конкретно її столиця – Лондон. Двічі в день виробляються коригування вартості одиниці тройської унції золота (1 тройська унція – еталонна міра ваги золота), ну а ціна в інших країнах, і в Російській Федерації, в тому числі, визначається вже різницею курсів валют.

Від чого залежить ціна на золото?

Ціна на золото – річ непостійна. Зміна цін на золото є прямим наслідком ситуації у світовому співтоваристві, а також залежить від вартості бареля нафти або інших корисних копалин.

Динаміка ціни на золото

Вперше ціну однієї тройської унції золота встановили в кінці вісімнадцятого століття в розмірі 19,3 USD, і протрималася вона приблизно на такому рівні аж до початку двадцятого століття. У період світових воєн ціна за одну унцію повільно, але вірно почала зростати і досягла вже 35 USD. У другій половині двадцятого століття ціна на золото була вкрай мінливою величиною і неухильно продовжила своє зростання, досягнувши до 2000 року позначки в районі 300 USD за одну унцію.

Початок двадцять першого століття було багатим на різні світові події: терористичний акт у США, руйнівні природні катастрофи, дефолт в Греції, події в Іраку і збройні конфлікти справили величезний вплив на вартість золота. На графіку, опублікованому на сайті goldmnia.ru очевидна динаміка зростання цін на золото:

ціна золото 2000 2013
Також на графіку проглядається різке падіння цін на золото в 2013 році. Розглянемо детальніше:
золото ціна 2014

Існує кілька теорій, що пояснюють, чому золото дешевшає.

Основоположники однією з теорій, вважають, що вартість золота лише майстерна гра так званого Лондонського фіксингу. Тобто представники Лондонської четвірки штучним чином маніпулюють ціною на цей дорогоцінний метал. Офіційного підтвердження ця версія, природно, не отримала.

Інша теорія пояснює, що під час всесвітньої економічної кризи і загальної нестабільності багато інвестори воліли вкладати свої гроші в так звані безризикові активи, до яких відноситься і золото, оскільки ситуація на світовому фінансовому ринку зробила всілякі прогнози котирувань акцій різних корпорацій досить авантюристичными. До того ж інвестори скуповували золоті ф'ючерси, сподіваючись на зростання темпів інфляції і, як наслідок, збільшення ціни на золото. Прогноз, однак, не виправдався. На початку другого десятиліття XXI століття ціна на золото досягла свого історичного максимуму в 1920 USD, але обіцяної інфляції не сталося, і інвестори в паніці почали звільнятися від придбаних активів, викликаючи падіння цін на золото.

Ну і до того ж деякі країни почали розпродаж своїх золотих активів, наприклад Кіпр, що теж не сприяло збереженню високої ціни на золото.

Ціна на золото знову підвищується?

Як би те ні було, у другій половині 2013 року тенденція до зростання ціни на золото знову з'явилася і прогноз ціни на золото знову став сприятливим. Провідні аналітики пов'язують зростання вартості золота із зростанням вартості бареля нафти та інших корисних копалин, який виник із-за нестабільності в Лівії.

Крім того, падіння вартості золота принесло величезні збитки золотодобувним компаніям, вимушеним надалі дещо зменшити темпи видобутку, що також призведе до подорожчання наявного металу.

Ну і, як показує світова практика, різке зниження вартості активів веде до ще більш різкого підвищення, тому в даний час, на думку експертів, зростання цін на золото тільки починається. І інвестори починають скуповувати фізичне золото і золоті ф'ючерси новими темпами, адже у всі часи цей вид вкладень був своєрідною «тихою гаванню», яка гарантувала відносну збереження капіталу. І якщо для серйозних інвесторів купівля золота може бути фінансово вигідною операцією, то для рядових членів суспільства це гарантований внесок у своє майбутнє і збереження заощаджень.

Де можна придбати золото?

Придбати золото може будь-який громадянин – як у вигляді злитків, так і у вигляді монет – в будь-якому банку, що займається продажем золота, в тому числі і за кордоном. Куплене золото вигідніше залишати на зберігання у тому ж банку, в якому воно купувалося, так як в цьому випадку покупка не обкладається ПДВ. Продати золото можна як банкам, так і в ломбардах.

У будь-якому разі вибір, у що вкласти власні гроші і довіряти прогнозами фахівців, залишається за кінцевим покупцем.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Динаміка зростання і падіння цін на золото