Прогноз цін на золото в 2012 році. Думка експертів

На початку 2012 року ми вже наводили авторитетні думки з приводу того, яким буде курс гривні в 2012 році. Тепер хочеться приділити увагу іншому засобу заощадження (а для когось, можливо, інвестиційний інструмент) — золота. Якою ж буде ціна золота в 2012 році? Чи варто вкладатися в золото або оптимальний момент входу упущений і варто почекати? Давайте подивимося що з цього приводу думають фахівці.

Отже: Прогноз цін на золото у 2012 році

Якщо говорити «взагалі», то ціни на драгметалы в 2012 році можуть отримати номінацію «розчарування року». На тлі затяжної невизначеності з європейською економікою ціни на золото пішли вниз. З іншого боку, фінансові спекулянти «вплотую зайнялися» єврооблігаціями і доларовими борговими цінними паперами (тим самим послабивши свій тиск на золото). Це дало привід говорити про те, що високі ціни були сформовані не стільки економічними причинами, скільки діями спекулянтів.

Ціна золота в 2012 році. Прогноз банку BNP Paribas

Банк BNP Paribas знизив прогнози цін на золото на 2012 і 2013 роки, вважаючи золото схильним цінової корекції через невизначеність на світових ринках.
BNP знизив прогноз на 2012 рік до $1.775 за тройську унцію з $2.025, а на 2013 рік — до $2.150 з $2.280. При цьому банк, як і раніше, передбачає, що золото відновить історичний максимум в ці два роки.
«Поглиблення суверенної кризи в Європі з середини року глибоко вплинуло на ставлення інвесторів до ризику, викликавши широкомасштабну ліквідацію всіх активів», — йдеться у звіті BNP.

Прогноз ціни на золото в 2012 році. За даними дослідження Reuters

За прогнозами більшості світових аналітиків, його вартість продовжить знижуватися і в наступні три місяці впаде в середньому до 1,5 тисячі доларів за унцію. За даними дослідження Reuters, ціна на золото підніметься до рівня вересня цього року тільки в кінці 2012 року. Майже половина опитаних експертів вважає, що в I кварталі вартість золота складе 1,45 тисячі доларів за унцію, тоді як ще троє учасників дослідження прогнозують, що показник досягне позначки 1,4 тисячі доларів.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко про ціну на золото у 2012 році

— Моя суб'єктивна думка: мода на золото проходить, відповідно ажіотажу такого, як сталося в цьому році, вже не буде. — Крім того, спекулянти довго з одним активом не грають. Зараз вони активно «підгортають» єврооблігації і доларові боргові цінні папери. І тому останнім часом ціни на золото на світовому ринку фактично топчуться на місці. Про майбутню ціну на золото я більше схильний вірити Credit Suisse (прим.: банк Credit Suisse підвищив прогноз цін на золото в наступному році до 1850 доларів за тройську унцію). Зростання певний може бути, але без фанатизму.

Прогноз ціни на золото в 2012 році від Національного банку України

наступного року ціна на золото може підвищитися до 2,2-2,3 тис. доларів за тройську унцію. Таке припущення зробила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова.
За словами Щербакової, найімовірніше, що в довгостроковій перспективі жовтий метал буде рости в ціні, хоча не виключені й певні коливання. При цьому представник НБУ послалася на прогноз аналітиків Raiffeisen Bank International.

Прогноз ціни на золото в 2012 році. Думка PrixewaterhouseCoopers

Ціна на золото в 2012 р. може зрости до 2000 дол./унцію. Такий прогноз озвучили 80% золотодобувних компаній (а що вони ще будуть прогнозувати? падіння вартості того, що вони видобувають? сумніваюся — прим. моє), йдеться в щорічному огляді Gold Price Report аудиторської компанії PrixewaterhouseCoopers (PwC). Gold Price Report 2012 р. ґрунтується на опитуванні золотодобувних компаній, загальний обсяг видобутку яких у 2011 р. склав 26,5 млн унцій золота, і 37,75 млн унцій, планованих здобути в 2012 (Прогноз курсу золота нв 2012 рік за даними РБК-Украина, 17.01.2012)

Які висновки можна зробити?

Більшість аналітиків та експертів сходяться на думці, що в 2012 році бурхливого зростання вартості золота не очікується. Максимум — стримане зростання, можливе зниження вартості золота.

Хто говорить про зростання вартості золота? Ті, хто його видобувають (а що вони ще будуть прогнозувати?) і наш НацБанк .


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Прогноз цін на золото в 2012 році. Думка експертів