Прийнято вважати, що обвал курсу гривні стався із-за війни. Але реальні дані говорять зовсім про іншому. Що ж є справжньою причиною високого курсу валюти?
Андрій Новак, голова Комітету економістів України і політолог, висловив свою експертну думку з приводу того, що сьогодні немає жодних економічних причин для падіння гривні. Також їх не в 2014 і 2015 роках. Новак не згоден з тим, що причиною цього називають війну на Донбасі. Він стверджує, що на насправді девальвація відбулася з-за спекуляцій.
Андрій Новак каже, що девальвація серйозно вдарила по економіці України. Навіть сильніше, ніж війна. Гривня девальвувала так глибоко, що підуть роки на відновлення. Але є надія на те, що процес падіння гривні в цьому році зупиниться, адже реальних економічних причин для погіршення ситуації немає. Новак акцентує увагу на те, що перша половина цього року відзначена позитивним експортно-імпортним сальдо, що принесло нашій країні майже півтора мільярда доларів. А це є хорошим економічним показником. Нічого надприродного не робилося, це все результат різкого скорочення імпорту російських енергоносіїв, в результаті чого імпорт опустився нижче експорту. Іншими словами, завдяки торгівлі товарами валютні притоки в країну більше, ніж відтоки. Хоч платіжний баланс не так вже і великий, але зате позитивний. Також Новак додає, що тепер держборг не тисне на курс гривні. Як не було дивно, але на даний момент всі елементи, що формують курс в Україні, позитивні. &Nbsp;згідно з цим економіст впевнений, що запустити процес девальвації можуть тільки нові валютні спекуляції.
Так ж Новак додає, що падіння української економіки почалося задовго до війни, а в 2012 році. І вже тим більше не могла війна обвалити курс нацвалюти аж на 300%. Якщо б справа була в бойових діях, то курс піднявся не більше, ніж до 10 гривень.