Динаміка зміни курсів вылют та індексу ПФТС
Сьогоднішні графіки, що відображають динаміку зміни курсів долара і євро, а також зміну вартості золота та індексу ПФТС, говорять вже про деякі тенденції, що склалися в червні на валютно-фінансовому ринку України.
Давайте подивимося на графіки:
З графіка видно, що в червні долар вирішив повільно, але впевнено підніматися вгору. Принаймні, на готівковому ринку. Можливо, це зумовлено недовірою до гривні з боку населення і очікуванням восени другої хвилі кризи, про що вже неодноразово говорили експерти. Можливо, зміцнення долара обумовлено побоюванням того, що падіння гривні може початися вже в липні. Непрямим підтвердженням цього є, наприклад, той факт, що глава НБУ всіма силами намагається змусити комерційні банки продати валюту з резервів до вже до 23 червня. Можливо, не вистачає сил утримувати долар на нинішньому рівні…
Якою б не була причина, очевидним є той факт, що готівковий долар став на шлях зміцнення своїх позицій (з початку місяці +0,5%). При цьому офіційний курс долара, встановлений НБУ демонстрував залізний спокій (зміна 0,1%). Також цікавим буде прогноз курсу гривні в 2012 році
Євро продовжує різноспрямований рух, хоча, за результатами червня, стає очевидним невелике (близько 2,5%) зниження курсу євро до гривні. Оскільки євро пов'язане з доларом, швидше за все його зміна буде залежати не стільки від стану вітчизняної економіки і торговельного балансу Україна ЄС, скільки від результатів «протистояння» долар – євро. Іншими словами, чекаємо продовження.
Цікавим є зниження вартості золота на 5% за результатами 3-х тижнів червня (на графіку зазначено вартість продажу золота, можливість визначити НБУ, т.е. офіційний курс золота). Можливо, причиною такого падіння вартості благородного металу є той факт, що деякі (а може і багато) учасники торгів на світових фондових майданчиках перестали розглядати золото як «тиху гавань» на час кризи і вирішили вивести частину капіталу із золота в більш прибуткові інвест інструменти (див. прогноз цін на золото в 2012 році). Так сказати відсиділися, і вирішили вийти на полювання...
ПФТС. Незважаючи на гучні заяви представників КУА та інших учасників фондового ринку України про те, що «дно» пройдено і з березня-квітня розпочався стабільне зростання – ринок у цілому і індекс ПФТС (як індикатор ринку) зокрема знову вирушає на пошуки «дна».
Падіння з початку місяця склало 8,5%. Можливою причиною такого відскоку, зі слів учасників ринку, стало бажання деяких інвесторів зафіксувати прибуток і вийти з акцій українських емітентів.
Буде це локальне дно і через тиждень індекс ПФТС знову піде вгору, або подорож у пошуках твердого дна буде більш тривалим і глибоким – зараз сказати складно. На мій погляд, літній період буде відзначений стабільністю, так як історично на літо ринок завмирає. А ось восени, можливо вже до початку вересня ми побачимо, яку стратегію вибере ринок.
Зважаючи на все вищесказане, вважаю, що до реального (а не бажаного) оздоровлення світової та української економіки, потенційним інвесторам, які не володіють фундаментальними знаннями про функціонування фондового ринку, варто утриматися від даного виду інвестицій. Зважаючи на високу волантильности ринку і, як наслідок, високого ризику.
Сподіваюся, огляд був Вам цікавий. І, можливо, в чомусь корисний .
Успішною тижня!
.