Інвестиційні монети: золоті і срібні злитки

invest-monetiБудь-яка людина, що бажає примножити належні йому гроші, хоч раз замислювався про інвестування. Однак багато люди обходять його стороною. Це начебто вірно: вкладати кошти в те, в чому не розбираєшся, вкрай нерозумно. З іншого – чому б не вивчити цю тему, не пройти якесь мінімальне навчання? Нерухомість, земельні ділянки, Піфи, вклади… Але є й більш простий і доступний вид вкладення – придбати інвестиційні монети, золоті або срібні злитки.

Такі інвестиції мають цінність в будь-який час, а їх вартість варіюється в залежності від безлічі факторів. Зупинимося конкретно на них: що вони собою представляють, скільки коштують, де їх можна знайти і яким чином на них заробити?

Що це таке?

Відразу варто відзначити, що монети з дорогоцінних металів також можуть позиціонуватися як золоті або срібні злитки, оскільки мають ту ж цінність, тільки з природною різницею в вазі. Крім того, багато хто з ювілейних цінних екземплярів зроблені якраз у вигляді міні-злитки, тобто оформлені відповідним чином.

Цей вид вкладення грошей придуманий банками, і основна мета випуску монет– зробити дрібне інвестування можливим для середніх верств населення. В Україні срібні та золоті інвестиційні монети випускаються Центральним банком, а на продаж виставляються у великих банківських організаціях. Придбати їх може кожен, хто забажає це зробити і, відповідно, заплатить за них потрібну суму.

Вважається, що вперше злитки золота у вигляді монети були випущені в 1967 році в Південній Африці. Це і поклало початок їх випуску в інших країнах, іноді навіть цілими серіями. Майже завжди на них вказується маса і вміст дорогоцінних металів, найчастіше в унціях. Також нерідко монета має призначену ціну, однак реальна вартість завжди дорожче. Проба на таких виробах може бути тільки дуже високою.

До інвестиційних відносять наступні монети:

· золоті

· срібні

· платинові

· паладієві

Найбільш часто зустрічається срібло і золото; зливки, ціна які ще вище – з паладію, платини – виставляються на продаж рідше, особливо в банках.

Крім того, окрема гілка – це колекційні і ювілейні види. Вони не мають такої ж цінності, проте вартість окремих екземплярів іноді може в сотні разів перевищувати їх реальну ціну у разі шаленого попиту серед колекціонерів. Прикладом може служити монетний бум 2011 року, коли інтернет був переповнений обговореннями того, як і за скільки купують металеві гривні. Деякі з самих простеньких, навіть не ювілейних монет продавалися часом дорожче, ніж дрібні золоті злитки. Причиною тому був дуже малий тираж.

Деякі заповзятливі люди добре заробляють, вишукуючи поодинокі примірники, а потім продають їх покупцям-нумізматам. До речі, продаж інвестиційних монет не обкладається ПДВ.

Купити собі такий виріб з дорогоцінного металу можна в банках, наприклад, в Ощадбанку. Середня мінімальна вартість срібних монет становить близько 500 грн, золотих – близько 7 тисяч. Подальша ціна (після покупки) залежить від двох основних факторів:

1. Поточної ринкової вартості металу, з якого вона виготовлена;

2. Затребуваності. Даний показник говорить про те, як багато нумізматів бажає бачити її у своїй колекції і скільки вони готові за це віддати. Тому що продати монету можна їм, або такого ж микроинвестору.

Затребуваність, в свою чергу, безпосередньо залежить від тиражу – чим він менший, тим більше з часом буде попит. Тому, щоб вигідно продати виріб, краще вибрати випуск з малим тиражем.

Дата Найменування монети Номінал Метал Змістчистого металу, м Відпускна ціна Банку

Стандартні злитки срібла і золота оформлені так само, як і прямокутні монети. На такому виробі вигравірувані вага (найчастіше в унціях), проба. Ця проба, як і у випадку з монетами, дуже висока. Вартість злитків залежить виключно від поточної ринкової вартості того дорогоцінного металу, з якого вони зроблені. Фактор обмеженого випуску тут не впливає, оскільки вони не мають ексклюзивних відмінностей один від одного, крім ваги, металу і проби.

Золоті і срібні злитки купити можна в банках, але в даному випадку немає такої поширеності. Якщо потрібно зробити таку покупку, краще зателефонувати туди і дізнатися, в якому саме відділенні можливі такі придбання. Інакше доведеться об'їздити багато банків.

А як на цьому заробити?

Купувати, як вже можна було зрозуміти, потрібно тільки у відділеннях банків, що займаються такими продажами. Якщо брати монету або золоті і срібні злитки, ціна на які так велика, з рук – ви повинні бути фахівцем, що відрізняє дорогоцінні метали. Інакше навіть братися за таку сумнівну процедуру не варто.

Інвестування – процес довгий. До того ж він вимагає наявності знань з економіки, обачливого розуму і трішки везіння. Коли ви купуєте золоті злитки, ціна на них повинна бути мінімальною. Коли ж ви зберетеся їх продати, вони повинні коштувати дорожче. Суть роботи інвестора у точному розрахунку, у роздумах і розумних ходах.

Якщо навчитися цього, проблем з інвестуванням не виникне, а гроші будуть з'являтися наче нізвідки.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Інвестиційні монети: золоті і срібні злитки