Як вибрати золотий виріб високої якості?

Як визначити якість золота

Перед тим, як вибрати золото на прилавку навіть дорогого магазину, слід переконатися в його якості. Оскільки навіть елітний салон не є гарантією того, що ювелірна прикраса буде справжнім і якісним на 100%. Найпоширеніша підробка – це прикраси з «циганського золота». У такому разі під виглядом дорогоцінного металу пропонують придбати сплав міді або іншого подібного металу, начищений до блиску.

Як правильно вибрати золото по пробі

Золото найвищої проби (чистоти) – це м'яке речовина. Для виготовлення ювелірної прикраси воно не підходить, так як швидко прийде в непридатність – порветься, помнеться. Щоб золото стало твердим і міцним, до нього додаються лігатури. Вони кілька покращують технічні характеристики металу і покращують склад. Зазвичай для цього використовується срібло і мідь. Щоб визначити кількісний склад золота, на ньому ставиться проба.

У світі існує дві основні види проб – каратна і метрична. Остання, найчастіше, використовується в пострадянських країнах. Наприклад, якщо в коштовному сплаві присутній 375 грамів золота і 625 грамів добавок, то такий метал отримує пробу 375. Існують такі проби золота: 375, 500, 585, 750, 950, 999.

Проба золота повинна бути вказана на прикрасі. Тавро української проби повинна мати близько цифри тризуб.

Як придбати хороше золото: поради по визначенню якості виробу

Якщо ви маєте намір придбати ювелірну прикрасу, то знати, як вибрати гарне золото, обов'язково. Оскільки навіть покупка в дорогому ювелірному магазині не гарантує високої якості виробу. Не полінуйтеся озброїтися лупою для того, щоб всебічно дослідити прикраса.

Нові вироби, які продаються ювелирках повинні мати опломбовані ярлички. На них надрукована вся інформація щодо виробу та його виробника. Також на ціннику близько вироби повинна вказуватися потрібна інформація: найменування товару, адреса виробника, проба золота, вага виробу.

Зверніть увагу на внутрішню сторону товару. Чим краще оброблена поверхня, тим більш високу якість виробу перед вами.
Є чимало й альтернативних способів перевірки прикрас. Наприклад, можна упустити виріб на підлогу або прилавок. Якщо чути «кришталевий звук, то золото перед вами якісний.

Ланцюжок можна намотати на палець і розмотати. Останній процес повинен відбуватися легко і без зусиль. При цьому, ланки не повинні плутатися і скручуватися.

Майте на увазі, що турецьке і туніське золото може коштувати дешевше, проте, воно славиться не завжди гарною якістю. Різні недобросовісні ювеліри додають в сплав занадто багато міді і не додають срібло. У підсумку «золото» має червонуватий відтінок, але швидко зіпсується.

Яке краще золото вибрати – біле або жовте?

Якщо ви все ще не визначилися, яке золото вибрати – біле або жовте, слід пам'ятати, що відтінок металу буде відрізнятися в залежності від додаються до нього домішок. Так, золото, виготовлене в Європі і США, має жовтуватий відтінок. В нього додають срібло. А золото в наших краях червонувате, так як в ньому міститься мідь. А ось дорогою сплав білого золота виходить в результаті добавки в нього платини, нікелю або паладію. Перед тим, як вибрати біле золото, пам'ятайте, що воно коштує недешево, набагато дорожче, ніж жовті аналоги.

Яке золото вибрати – східне або європейське?

Золото червонуватого відтінку, яке поширене в нас, називається рожевим. Його проба, як правило, нижче, ніж, наприклад, в Арабських Еміратах. Там воліють прикрашати себе виробами з золота 916 проби і 958. Однак, такий виріб швидко втрачає товарний вигляд. Втім, арабам не шкода, золота у них багато і вони в змозі його міняти хоч кожен день. В наших краях найбільш практичні проби від 375 до 585.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Як вибрати золотий виріб високої якості?