Ви познайомитеся в цій статті з тим, як рекомендується брати кредит у валюті. Як ризикувати мінімально і при цьому не помилитися у фінансовому плані. Що робити з рідкою валютою?
євро, і долар мають досить стабільні позиції на фінансовому ринку. Однак ще зовсім недавно визначити їх найближчу вартість за відношенню до гривні і, наприклад, рубля, не могли навіть професіонали. &Nbsp;згідно з в багатьох українців виникав і виникає питання про а яка валюта виявиться найбільш вигідною при кредитуванні? Що віддати перевагу для того, щоб хоча б спробувати звести ризики до мінімуму? Спробуємо розібратися.
якій валюті брати кредит?
незалежно від того, який поточний курс валют, проявляючи увагу до іноземних грошей, ви досить сильно ризикуєте. Припустимо, ви віддали перевагу американському «баксу», а його ціна стала опускатися. І тоді ви опиняєтеся в плюсі, так як сума щомісячних платежів, якщо дізнатися курс долара до гривні і здійснити обмін, виявиться нижче. З іншого боку, також точно «бакс» і зміцнитися. І тоді валютний калькулятор зможе довести вам, що ви несете збитки.
думку фахівців, саме вигідне рішення оформлення кредиту в тієї же валюті, якою вам видається зарплата (або в якою ви отримуєте інший основний дохід). Чому? Тому, що курс валют на сьогодні або до моменту погашення заборгованості та при незмінному джерелі заробітку, вас хвилювати вже не стане. Природно, що немає причин, щоб вважати саме ваша «кредитна» валюта підскочить або втратить в ціною відчутно. Однак від неприємних сюрпризів фінансового світу не застрахований ніхто. Зайвий раз ризикувати все не варто.
Кредит у валюті: що екзотикою?
Сьогодні для багатьох українців екзотичні гроші (ієни, франки і тощо) вже не є новиною. Цікавий момент полягає в те, що кредитування з допомогою «екзотики» передбачає знижену процентну ставку. У порівняно, скажімо, з доларовими кредитами. Для прикладу, швейцарські франки дозволять вам отримати позику під 8,5-9 відсотків річних, японські ієни — під 7-8 відсотків рік.
АЛЕ! Можливі певні податкові витрати. Мова йде про те, що при оформленні кредиту з процентною ставкою нижче, ніж ставка рефінансування Національного Банку України, ви отримаєте «матеріальну вигоду». А з неї необхідно сплачувати податок (певні умови).
Підводимо підсумки
Для того, щоб прийняти вірне рішення, варто зважити всі особливості доступних вам варіантів кредитування. Адже в випадку, наприклад, з доларом чи євро ви можете отримати позику на більш вигідних умовах, ніж випадку з українською гривнею і навпаки. У кожної банківської організації на цей рахунок свою думку, кожна робить індивідуальні пропозиції.
Допомогти розібратися з ситуацією вам допоможе курс валют онлайн. А от брати в розрахунок поради консультантів банків просто не має сенсу. У деяких випадках причини їх недостатньої кваліфікації, в інших тому, що їх головна мета нав'язати клієнтові будь фінансовий продукт, не відштовхуючись від інтересів і вигоди позичальника.