Гроші приходять в інтернет-магазин?
Чули про технології NFC, а може і активно користуєтеся їй? Поспішаємо розвіяти популярні міфи, які пов'язані з цією технологією.
Технологія Near Field Communication (NFC) отримала досить широке поширення в останні кілька років. Ви можете використовувати смарт-карту з вбудованим NFC-чіпом як проїзний у транспорті, як платіжну картку для оплати покупок, як безконтактну картку-ключ. На сьогоднішній день багато великі виробники оснащують свої смартфони і планшети технологією NFC. Тому не дивно, що багато експертів прогнозують сплеск популярності мобільних рішень на базі цієї технології. Компанія Gemalto, міжнародний провайдер рішень цифровий безпеки, прокоментувала 7 популярних міфів, пов'язаних з технологією NFC.
Міф 1: Споживачі не готові платити за допомогою мобільного телефону.
Існує певний парадокс, що стосується мобільних пристроїв з підтримкою NFC. З одного боку, багато огляди ринку ясно показують, що споживачі не хочуть платити за допомогою своїх смартфонів. Основною причиною цього вони називають відсутність безпеки. Також користувачі побоюються втрати або крадіжки телефону. З іншого боку, ті, хто вже протестував NFC-платежі, в захваті від цієї функції. За даними Gemalto, багато партнери компанії по всьому світу після запуску NFC-рішень відзначають високий рівень задоволеності споживачів (аж до 90%), завдяки різноманітним програмам лояльності, бонуси і т. д. Таким чином, як відзначають експерти, основним завданням для фінансових установ є навчання споживачів основ безпеки системи NFC-платежів.
Міф 2: Мобільний платіж за допомогою технології NFC не є безпечним.
Мобільний платіж за допомогою NFC і захищених елементів (таких як вбудовані чіпи і SIM-карти) є таким безпечним, як оплата за допомогою банківської карти. Операція NFC-платежу з допомогою мобільного використовує ті ж механізми логічної і фізичної безпеки, які використовуються для безконтактних карт.
Основні функції безпеки мобільного NFC:
- для підтвердження транзакцій споживачі можуть вибрати опцію введення PIN-коду в програмі, навіть для операцій на дуже маленьку суму, таким чином, вони будуть контролювати всі транзакції;
- платформи віддаленого управління можуть миттєво блокувати будь-які платіжні додатки так само, як банки блокують платіжні картки;
- останнім часом розвивається тренд мобільних гаманців, розроблених емітентами на базі технології хост емуляції карти (Host Card Emulation — HCE). Ці мобільні гаманці генерують одноразові токени (зразок номера картки), необхідні для одноразового проведення операції.
Міф 3: Якщо телефон загублений або вкрадений, я не зможу заблокувати свої рахунки.
Це не так. Насправді, процес блокування мобільного гаманця досить простий. Насамперед, якщо на вашому телефоні встановлено PIN-код, ніхто не зможе скористатися ним. Тим не менш, ви завжди можете звернутися до провайдера вашого мобільного гаманця з проханням заблокувати усі ваші додатки.
Міф 4: Технологія NFC — не досить зріла.
насправді, NFC-екосистема постійно зростає. Все більше і більше смартфонів підтримують цей функціонал. Згідно зі звітом Juniper Research, загальне число смартфонів з підтримкою NFC збільшиться з 740 мільйонів пристроїв в кінці 2015 року до 3,9 млрд в 2020 році. Користувачі часто використовують технологію NFC при відвідуванні різних подій (підтвердження квитків), при посадці в літаки, при поїздках в транспорті.
Міф 5: якби у мене був смартфон з підтримкою NFC, я не зміг би скористатися ним ніде.
Згідно того ж звіту Juniper Research, в кінці 2015 року в світі налічувалося 68,5 млн POS-терміналів, які підтримують безконтактну оплату, що на 8,1% більше порівняно з попереднім роком. Такі гіганти, як Apple і Samsung також увійшли у світ NFC-платежів, представивши свої рішення Apple Pay і Samsung Pay. У багатьох великих містах в транспортній системі розвивається інфраструктура NFC-платежів. Крім карт, користувачі можуть скористатися своїми мобільними пристроями для оплати проїзду. У Лондоні, в багатьох містах Іспанії, а також у Києві пересуватися в транспорті можна без готівкових грошей.
Міф 6: Через 10 років мобільні гаманці замінять готівку і карти.
Важко собі уявити, як буде виглядати ринок через 10 років, але абсолютно очевидно, що смартфони з підтримкою NFC і безконтактні картки будуть співіснувати. Мобільний платіж призначений більше для операцій на невеликі суми і може поступово замінити готівкові розрахунки, на які досі припадає близько 80% операцій. Тим більше, що з'являється все більше рішень від мобільних операторів та виробників смартфонів, це сприяє зростанню популярності мобільних платежів. Залишається тільки сподіватися, що мобільні гаманці і безконтактні карти посунуть готівку та інші традиційні методи оплати на ринку.
Міф 7: Мобільні NFC системи: я чув про це, але звучить це поки нереально.
Технологія NFC вже використовується в 70 країнах по всьому світу, в тому числі у Франції, Іспанії, Німеччині, Італії, Нідерландах, Польщі, Канаді, Японії, Китаї, Сінгапурі, Україні. Користувачі потребують в зручності і безпеки, а це саме те, що надає технологія NFC.
Довідка Payspace Magazine
Ще до кінця поточного 2016 року, за прогнозами, будуть підтримувати NFC більше половини (52,4%) всіх проданих смартфонів. А кількість користувачів NFC-платежів досягне 148 млн чоловік.
Дивіться також: «Технологія NFC в світі і в Україні — Київстар»
Читайте також:
5 альтернативних способів використання NFC
Представлений конкурент технології NFC
В моді NFC: Представлені нові аксесуари для платежів