У кого найкрасивіші гроші: огляд цікавих банкнот зі всього світу

Скільки країн, стільки грошей. Будь-яка грошова купюра може багато розповісти про країну, що випустила її. Якщо говорити про дизайн різних банкнот у світі, то найчастіше зустрічаються банкноти зі строгим офіційним дизайном. Але інтерес адже викликають банкноти, що нагадують більше не гроші, а барвисті картинки.

У цьому році українська купюра номіналом 100 гривень стала одним з номінантів на Міжнародному конкурсі паперових грошей. Банкнота зразка 2014 року має вдосконалений дизайн та систему захисту. До речі, наші національні банкноти домоглися визнання не вперше — у 2008 році комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала українську гривню однією з п'яти найкрасивіших валют світу. Пропонуємо вам вибірку найкрасивіших банкнот світу, складену в цьому місяці авторитетним британським виданням The Telegraph.

1. 10 000 казахстанських тенге.

На купюрі номіналом в 10 000 тенге 2003 року видно не тільки чудова панорама засніжених вершин Тянь-Шаню, але і рідкісний представник гірської фауни регіону — сніговий барс.

tenge

2. Південноафриканський ранд.

На сьогоднішніх банкнотах ПАР зображена так звана «велика п'ятірка» тварин Африканського континенту: на лицьовому боці банкноти гідністю в 10 рандів – голова білого носорога, 20 рандів – африканський слон, 50 рандів – голова лева, 100 рандів – буйвол, 200 рандів – леопард. Зворотна сторона банкнот прикрашена зображенням природних і промислових ландшафтів.

rand

3. 5 новозеландських доларів.

З 1999 року для виготовлення банкнот валюти Нової Зеландії використовується спеціальний тонкий пластик. 5-доларова купюра — найкрасивіша купюра Нової Зеландії і одна з найкрасивіших купюр у світі. Головна діюча фігура — новозеландець сер Едмунд Хілларі. Він був першим альпіністом, що підкорив найвищу гору в світі — Еверест. На зворотній стороні банкноти зображений жовтоокий пінгвін — один з найбільш рідкісних пінгвінів в світі.

nz_dollar

4. 500 Французьких тихоокеанських франків.

Французький тихоокеанський франк є національною грошовою одиницею заморських володінь Франції, в які входять Нова Каледонія, Французька Полінезія, а також Уолліс і Футуна. Банкнота номіналом 500 одиниць показує людей, флору і фауну островів. Зокрема, на лицьовій стороні зображені Рибальська шхуна і портрет рибака. На звороті — місцевий житель на тлі скелі і морського берега.

pol_frank

5. 2 000 костариканських колонів.

Національною грошовою одиницею Коста-Ріки є колон, названий на честь Христофора Колумба, ім'я якого іспанською звучить як Крістобаль Колон. На купюрі номіналом у дві тисячі зображений кораловий риф, акула і морські зірки.

colon

6. Малайзійський рінггіт.

Одна з найяскравіших валют світу. На її купюрах зображений національний квітка — гібіскус.

ringgit

7. 5 000 танзанійських шилінгів.

Почесну 7 рядок зайняла валюта Танзанії — шилінг. На банкноті номіналом в 5 000 шилінгів зображений чорний носоріг і золотий рудник Geita.

tanzanian_shilling

8. 10000 індонезійських рупій.

Індонезійська рупія посіла 8 місце рейтингу. На лицьовій стороні купюри номіналом в 10 000 зображено портрет султана Бадаруддина II. На звороті показані традиційні будинки в місті Палембанг.

rupiah

9. 5 канадських доларів.

На цій купюрі намальовані діти, що грають в хокей, і наведені рядки з оповідання Роха Каррира: «У моєму дитинстві зими були довгі, довгі. Тоді ми жили в трьох місцях — школі, церкві та на ковзанці. І тільки на ковзанці у нас була справжня життя».

canada_dollar

10. Катарський ріал.

найкрасивішою банкнотою валюти Катару є 1 ріал. На лицьовій стороні зображений Герб Емірату Катар, на зворотному — деякі птахи країни: чубатий жайворонок, золотиста щурка і монгольський зуйок.

qatar_riyal

11. Єгипетський фунт.

Валюта Єгипту має непривычний вигляд. Всі банкноти єгипетського фунта двомовні. На лицьовій стороні номінал вказаний східно-арабськими цифрами, текст арабською, і зображений якийсь шедевр мусульманського архітектурного зодчества. На звороті обов'язково англійська переклад тексту, звичні нам європейські цифри і зображення якого-небудь пам'ятника стародавнього Єгипту.

egypt_pound

12. 100 дірхам ОАЕ.

Всі банкноти валюти ОАЕ оснащені водяним знаком у вигляді зображення сокола. Банкнота в 100 дирхамів також демонструє Всесвітній торговий центр в Дубаї.

uae_dirham

13. 1 багамський долар.

На лицьовій стороні банкноти номіналом в 1 багамський долар зображено портрет Сера Ліндена Пиндлинга. На звороті не стали використовувати популярні теми тварин і рослин, а замість цього розмістили зображення оркестру Королівської поліції Багамських островів.

bahamas_dollar

14. 1 гондураська лемпіра.

Лемпіра була введена в 1931 році і названа на честь правителя 16-го століття, який очолив опір проти іспанських конкістадорів.

honduras

15. Нігерійська найра.

На останньому — 15-му місці рейтингу — офіційна валюта Нігерії — найра. На купюрі в п'ять одиниць зображені місцеві племена.

naira


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » У кого найкрасивіші гроші: огляд цікавих банкнот зі всього світу