Топ-10 найдорожчих валют у світі

Представляємо вам рейтинг найдорожчих валют світу, який багато в чому вас здивує.

scrooge mcduck

Рейтинг найдорожчих валют у світі. Фото: digitaldeconstruction.com

У цей день 1948 року в ФРН (Федеративна Республіка Німеччина) була введена нова валюта — німецька марка. Після переходу на євро в 2002 році марка перестала бути законним платіжним засобом в Німеччині, але назавжди залишилася в історії як стабільна і «тверда» валюта. Надихнувшись сьогоднішньою подією, ми підготували добірку найбільш дорогих валют у світі. Ви здивуєтеся, але перше місце в цьому рейтингу займає долар США і навіть не швейцарський франк.

10. Сінгапурський долар

1 SGD = 0,74 USD *

сінгапурський долар

Сінгапурський долар. Фото: valutaworld.ru

Після придбання Сінгапуром незалежності в 1965 році, його валюта, сінгапурський долар, існував як валюта, прив'язана спочатку до британського фунта, потім до долара США. Тим не менш, через 20 років влада відпустили сінгапурський долар у вільне плавання. Його вартість злетіла після того, як Сінгапур став інтелектуальним і технологічним центром Сходу. Завдяки стабільному зростанню ВВП Сінгапуру, валюта цієї країни є на сьогоднішній день дуже сильною.

9. Брунейський долар

1 BND = 0,74 USD

брунейський долар

Брунейський долар. Фото: val.ru

Бруней — це маленька країна в Південно-Східній Азії. Розташована між Малайзією і Південно-Китайським морем, вона має дуже високий показник ВВП на душу населення. Незважаючи на невелике падіння вартості (пік був досягнутий п'ять років тому на рівні 1 BND=0,83 USD), брунейський долар залишається досить міцною валютою і практично не схильний до інфляційних процесів.

8. Австралійський долар

1 AUD = 0,75 USD

австралійський долар

Австралійський долар. Фото: vestifinance.ru

Австралійський долар, як і канадський долар, відноситься до вільно конвертованих сировинних валют, оскільки його курс сильно залежить від цін на товарних ринках. Причиною є те, що Австралія — це по суті експортна країна. Вона продає на зовнішніх ринках золото, залізну руду, нафту, газ, вугілля і різну продукцію сільського господарства. 2015 рік був найуспішнішим для сектора природних ресурсів в Австралії, з-за чого і вартість австралійського долара впала. Але він як і раніше входить в топ-10 найдорожчих валют світу.

7. Долар США

долари сша

Долари США. Фото: manlymenstuff.com

Всім відомий з юних років американський долар стабільно зберігає свій статус головної світової валюти. У 1973 році після укладення угоди між Саудівською Аравією і США з'явилося таке поняття, як «нафтодолари». А в 1975 році Організація країн-експортерів нафти взяли долар США в якості єдиного грошового кошти для покупки нафти. Це і породило сильний попит на долари. Існує багато думок про те, що чергова хвиля кризи в найближчі роки похитне фінансову систему США, у зв'язку з чим впаде і долар. Однак експерти впевнені, що ймовірність цього дуже мала.

6. Швейцарський франк

1 CHF = 1,04 USD

швейцарський франк

Швейцарський франк. Фото: novilist.hr

Банківська система Швейцарії є однією з найстаріших і найбільших у світі. Це зробило швейцарську національну валюту, швейцарський франк, безпечним притулком для міжнародного капіталу. Центробанк Швейцарії ввів жорстку прив'язку курсу франка до євро після вступу країни у валютний союз. Однак у минулому році франк відпустили у вільне плавання, що буквально протягом наступних 10 хвилин викликало небувалий ріст франка до всіх валют світу до 20-30%.

5. Євро

1 EUR = 1,13 USD

євро

Євро. Фото: pmg.ua

Відома валюта єврозони, незважаючи на безліч різних економічних і політичних проблем, залишається однією з найдорожчих валют на планеті. Євро як і раніше дорожче долара США.

4. Британський фунт

1 GBP = 1,47 USD

британський фунт

Британський фунт. Фото: aoweibang.com

Фунт стерлінгів, або британський фунт став сильною валютою ще під час колоніальної епохи. З тих пір він залишається однією з головних розрахункових одиниць для ощадних рахунків. В середині 2006 року фунт став третьою найбільш поширеною резервною валютою, отримавши сплеск популярності в останні роки.

3. Оманську ріал

1 OMR = 2,60 USD

оманську ріал

Оманську ріал. Фото: business.vesti-ukr.com

Економіка Оману ґрунтується на експорті нафти. Також в країні розвивається видобуток газу, металургійна промисловість та туристичний бізнес. Середня щомісячна зарплата в Омані становить $4,100, ВВП на душу населення в 2015 році склав $15 232. В Омані немає безробіття і немає бездомних. Враховуючи всі факти, не дивно, що валюта країни, оманську ріал, входить в трійку найдорожчих валют світу.

2. Бахрейнський динар

1 BHD = 2,65 USD

бахрейнський динар

Бахрейнський динар. Фото: mirkrasiv.ru

Стійкість бахрейна динара залежить від зв'язків країни з Саудівською Аравією і ринком нафти. Але у нього є ще один козир. У Бахрейні розташована американська військово-морська база, що має вирішальне значення для впливу США в регіоні.

1. Кувейтський динар

1 KWD = 3,32 USD

кувейтський динар

Кувейтський динар. Фото: currencycenter.eu

Отже, найдорожча валюта в світі — це кувейтський динар. При цьому, своє лідерство ця валюта утримує вже не один десяток років. Вся справа в тому, що Кувейт користується плодами бурхливо розвивається економіки, заснованої на торгівлі нафтою.

*курс валют станом на 21.06.2016

Дивіться також: «Топ-10 найменш цінних валют у світі»

Читайте також:

У кого найкрасивіші гроші: огляд цікавих банкнот зі всього світу

10 найбільш незвичайних альтернатив грошей в світі


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Топ-10 найдорожчих валют у світі