Створення логотипу: крок за кроком

Prosto про ключові властивості успішного логотипу бренду, необхідних етапах і правила його розробки, а також про те, як це роблять лідери ринку і як створити логотип для компанії або команди своїми руками – розповідає Prostobiz.ua

Як всі знають, логотип – це оригінальне зображення повної або скороченої назви бренду або особливий небуквенный малюнок. Психологи кажуть, що логотип є справжнім показником успішності проекту в очах відвідувача, а його успішність (загальновідомість і оригінальність) є в якійсь мірі сигналом довіряти компанії.

Іноді логотип відображає крім імені бренду його слоган, основну ідею, заклик до аудиторії і так далі. Варто зазначити, такий варіант використовують тільки у разі, якщо назва і девіз не дуже довгі (3-4 слова), інакше логотип буде виглядати перевантаженим.

При самостійному створенні логотипу або підготовці завдання дизайнерам зафіксуйте наступні дані:

 • Чим займається, що виробляє компанія, хто є цільовою аудиторією.
 • Зробіть начерки на папері: ключові слова, замальовки.
 • Емоційна ідея логотипу. Наприклад, символіка сувора – або, навпаки, іронічна (як звірятко-зубастик у київського бензинотрейдера «Кло» або стилізований ірокез у «Шкоди»). Абстрактно-геометрична (типу ромба «Рено») – або, навпаки, містить впізнаваний образ, що існує в природі або в культурі (типу геральдичного лева «Пежо»). А то і синтез цих двох варіантів (приклад: круглий значок «Альфа-Ромео» з гербом роду Вісконті, у лівій половині якого – стяг хрестоносців у формі хреста, в правій – змія, глотающая немовляти). Це залежить від основної мети логотипу: що ви хочете донести клієнтам.
 • Для бізнесменів-початківців-недизайнеров, створюють логотип особисто, нагадаємо, що логотип повинен бути векторним – тільки це дозволить його масштабувати до будь-яких необхідних розмірів без втрати якості. Ваші програми тут – Adobe Illustrator або Corel Draw.
 • Не включайте в свій логотип чужі знаки, які можуть бути захищені законодавчо (герб і прапор країни або міста, партійні прапори, загальновідомі логотипи) або погоджуйте таке включення з відповідними представниками.
 • Переконайтеся, що логотип збалансований. Якщо він складається, як мінімум, з двох елементів, - вони повинні перебувати в рівновазі і гармонії (перевірте це відчуття на як можна більшій кількості незалежних спостерігачів).
 • Вирішіть: чи використовувати складні графічні ефекти в логотипі. Наприклад, якщо логотип планується використовувати у веб-дизайні, градієнт допоможе йому стати більш об'ємним, глибоким. У випадку з печаткою на бігбордах або відливі в металі, пластмасі, у вишивці і тканинах – градієнт, швидше за все, не доречний.
 • Приміряйте до свого логотипу принцип «Хороший логотип повинен працювати і в одному кольорі». Складний, багатобарвний логотип має безліч обмежень. Правильний логотип повинен не програвати від реверсу кольорів, від монохромності, від використання його на підкладці різних кольорів.

Класифікація логотипів, залежно від їх компонентних складових, представлена на інфографіці.

 1. текст. Логотип являє собою назву фірми обраної шрифтової гарнітури. Ніколи не використовуйте стандартні шрифтові набори – це несмак.
 2. Тільки знак.
 3. Комбіноване: Знак + текст. У разі необхідності, знак може використовуватися окремо від тексту.

Які ефекти можна застосувати, щоб урізноманітнити найпростіший, текстовий логотип:

 • Залити літери фарбою, спектром фарб, що допоможе оживити логотип і зробити його менш офіційним. Краще всього для заливки підходять літери, що володіють великою площею закраса (якщо видалити внутрішній контур): Q, О, D. Спроба залити якусь іншу літеру з малою площею забарвлення, може призвести до розмиття. Використовуючи структурну заливку, краще всього вибрати кілька базових кольорів, не більше.
 • Використовуємо геометрію. Наприклад, укласти напис в якусь геометричну фігуру: коло, еліпс, квадрат і т.д. На перший погляд, метод примітивний, але можна застосувати асоціативний підхід: наприклад, глобусоподобный коло або овал з лініями паралелей і меридіанів вдало застосовується в сфері міжнародних відносин або подорожей.
 • Абревіатура. Цей спосіб полягає в обіграванні перших букв назви організації. Він по праву вважається лідером за кількістю вироблених логотипів.

Велику роль у сприйнятті логотипу грає колір. Якщо необхідно створити витриманий і діловий стиль, то прийнято використовувати холодні відтінки (синього, фіолетового, блакитного), або градації від чорного до білого через відтінки сірого. Для створення більш емоційного, «живого» дизайну застосовують, відповідно, теплі тони (наприклад, відтінки помаранчевого, зеленого, жовтого, червоного).

Якщо дизайн необхідно зробити більш емоційним, «живим», що запам'ятовується, то підвищують ступінь насиченості кольору, якщо навпаки - краще дотримуватися слабонасищенних тонів. Візуально створене відчуття глибини і простору підкреслює реалістичність «зображення» (будь то сайт або логотип), її «масштабність», робить акцент на перспективу. Цим прийомом користуються не так часто, але, тим не менш, він дуже ефективний.

А наостанок перерахуємо фактори, які можуть негативно вплинути на сприйняття логотипу:

 • соціальний: логотип, занадто явно націлений на багатих, дратує інших;
 • географічний: порушення логотипом традицій народів, в середовищі масового поширення яких проходять його продажу;
 • політичний;
 • і нарешті, релігійний фактор: кожній релігії притаманна своя символіка і лексика, використання якої залучає або засмучує прихильників і відштовхує або дивує інших. Наприклад, схильність виробників алкоголю до церковних і навіть чернечим темами брендування і, відповідно, в логотипах марок напоїв (особливо якщо напої не призначені для літургічного використання – пиво, квас, настоянки) насправді, для більшості віруючих несе меседж грубого нерозуміння виробниками таких марок християнства взагалі і стрижневої для неї ідеї аскетики зокрема, має відтінок блюзнірства і святотатства – що продажах категорично не сприяє.
.

» » » Створення логотипу: крок за кроком