Переробка вторсировини з пластмас: числа і нюанси стартапу

В рік одним жителем викидається близько 300 кг сміття. З цієї кількості приблизно одну третю частину становлять вироби з пластмаси (найчастіше це ПЕТ-пляшки). Використані пластикові пляшки можна використовувати як сировину для виробництва флексу. Флекс – це вторинної сировини для виготовлення хімічного волокна, з якого робляться ті ж самі пластикові пляшки, тобто можна вийти на безвідходне виробництво. На вигляд він схожий на білі або кольорові пухнасті пластівці.

З флексу можна робити й інші речі, наприклад, щетину у щітках для прибиральних машин або для автомийок, з нього також роблять плівку, тротуарну плитку і багато всього іншого. Це дуже вигідний бізнес ще й тому, що для того, щоб розклалася 1 пластикова пляшка, необхідно понад 200 років. У нашій країні даний тип галузі не розвинений, тому його відкриття буде економічно вигідним вкладенням.

Процес переробки пластикових відходів

Спочатку, пластикові пляшки сортуються на кольорові і білі. Кожний колір сортується окремо. Далі йде переробка пляшок від не потрібних сторонніх предметів, як етикетка, метал, скло і так далі. Далі пляшки спресовуються і відправляються на лінію з переробки, на виході виходить перероблений матеріал – флекс. Спочатку пляшки потрапляють в машину, де відокремлюється від них етикетка і кришки, а потім пляшки дробляться з допомогою спеціальних ножів. Далі, спеціальним обладнанням, подрібнена маса потрапляє в паровий котел, де з допомогою парів видаляються залишки етикеток і так далі. Далі пластикова маса потрапляє в полірувальну машину, а потім у машину полоскання. Після всіх водних процедур, коли пластик вважається повністю очищеним, його поміщають в осушувальну машину, де відбувається водовідділення і повітряна сушка. Вже повністю очищений і висушений флекс складається в спеціальному бункері.

Розрахунок початкових інвестицій

Повністю укомплектована і оснащена всім необхідним лінія буде коштувати приблизно 130 000 доларів. Продуктивність такої лінії приблизно 1 тонна на годину. На виході готової продукції флексу виходить приблизно 80% від всієї ваги пластикового сміття. Енергоспоживання лінії становить – 73 кВт на годину.

Обслуговувати таку лінію мають приблизно 8 працівників, вони ж будуть зайняті при обробці тільки що надійшов сировини (первинна обробка, сортування, відбір шлюбів), завантаженні сировини на лінію та під час вивантаження готового продукту. Приблизна швидкість одного робітника - це обробка 130 кг пластикових пляшок у годину. Заробітна плата робітника становить приблизно 700 доларів. Вартість сировини для переробки дорівнює 100 доларів за 1 тонну. 1 тонна це приблизно 24 000 пластикових пляшок.

Крім стаціонарної лінії, можна придбати портативний міні-завод по переробці пластикових пляшок. Повністю міні-завод міститься в шести метровому контейнері. При підключенні його на місці необхідна вода, електроенергія і каналізація. Вартість такого міні заводу в межах 180 000 доларів. Такий завод зручний для тих, хто хоче організувати цей бізнес в декількох містах. В кожному місті на звалищі, за місяць можна зібрати не одну тонну таких пляшок. І таким чином, переїжджати з міста в місто і переробляти їх.

Рентабельність даного бізнесу

Для покупки такої лінії або міні-заводу потрібні значні початкові інвестиції, але якщо буде короткий термін окупності, то цілком можна ризикнути відкрити такий бізнес. Вся заробітна плата працівникам буде становити 5 600 доларів в місяць. Якщо брати 8-годинний робочий день і 24 робочих дня в місяці, то всього валовий прибуток буде дорівнювати приблизно 19 200 доларів в місяць.  Звичайно, є ще й такі витрати, як комунальні платежі – приблизно 25% від валового прибутку, тоді чистий прибуток буде дорівнює 14 400 доларів. Окупність такого бізнесу в середньому настане через півтора року. Це дуже швидкий і привабливий варіант.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Бізнес » Переробка вторсировини з пластмас: числа і нюанси стартапу