Кращі депозити в банках України в 2013-2014 році
У 2013 році ринок банківських депозитів в Україні показав цікаву динаміку: середня процентна ставка за депозитами в україні зменшилася в гривні на суму від 0,5 до 0,7 пункту, в євро на 0,01 – 0,14 пункту, доларах США на 0,03 – 0,16 пункту, а ось вклади в російських рублях отримали підвищення ставки на 0,17 – 0,22 процентного пункту. Розрахунок проводився з початку 2013 року. В цілому в липні цього року максимальна депозитна ставка в гривні склала 22,5 %, а в доларах США – практично в 2 рази менше. Збираючи дані і розраховуючи кращі депозити, київ оприлюднив статистику, за підсумками якої складалися рейтинги.
Зовсім недавно, минулого тижня прес-служба Фонду гарантій вкладів фізичних осіб заявила, що за минулий місяць активи Фонду зросли на 3 мільйони гривень. Таким чином, в червні 2013 року сума активів склала майже 5 з половиною мільярдів гривень. Преса вже назвала цю новину гнітючою, адже в травні активи поповнилися на 64 мільйони гривень. У порівнянні з червнем сума астрономічна. Крім того, Фонд гарантування вкладів заявив, що фізичні особи, які мали вклади в банку «Таврика», на сьогоднішній день вже отримали 91,8 % належної їм суми відшкодування, що гарантується Фондом. Якщо перевести у гривневий еквівалент, виходить чимала сума – 1,8 мільярда гривень.
За результатами досліджень, опублікованих в поточному місяці, можна судити про динаміку та поточної ситуації в світі депозитних вкладів. Складений рейтинг банків за депозитами показав наступну картину. Максимальною ставкою, що існує на теперішній час, є 22,5 % річних у банку «Фінансова ініціатива», вклад «Пенсійний». Програма розрахована на пенсіонерів або вкладників, яким вже виповнилося 50 років, і передбачає виплату заявлених вище 22,5 % відсотків при внеску від 1000 гривень на термін 270 днів. При вкладі в доларах США сума стає вдвічі менше та становить 11,5 % річних.
Найбільш вигідним депозитним пропозицією вважається гривневе пропозицію від VAB Банку. Депозит «Англійський» передбачає, що, вкладаючи суму від 5 тисяч гривень строком від 9 місяців, клієнт отримує щомісячну виплату відсотків при відсотковій ставці 21,25 %, щоправда, без можливості поповнення або зняття засобів по частинах. Крім того, депозитом можна управляти через інтернет-банкінг, що істотно полегшує проведення банківських операцій.
Найбільш вигідним пропозицією в доларах США вважається пропозиція, вже описане вище – вклад «Пенсійний» від банку «Фінансова ініціатива». При інших вигідних умовах процентна ставка на 3 процентних пункти вище, ніж середньоринкова ставка.
В цілому відсоткова ставка найкращих депозитних пропозицій від банків як в гривні, так, звичайно, і в доларах США перевищує середньоринкову ставку практично на третину. Правда з початку поточного 2013 року гривневі депозитні процентні ставки вже знизилися на 4-6 пунктів. Доларові ставки лише на 2 пункти – з 12 % до 10 %.
Завдяки складеного рейтингу легко виділити кращі банки для депозиту. В підрахунок бралася одна програма від банку з мінімальної депозитної сумою до 20 тисяч гривень. Пенсійні внески не враховувалися.
Згідно з рейтингом, перше місце зайняв вже описаний вище депозит «Англійський» від VAB Банку – за найменшою сумою вкладу у 5000 гривень терміном на 2 роки клієнт щомісяця отримує відсотки в сумі 22,5 % від суми вкладу.
На другому місці депозит «Стандарт» від Південкомбанку. Вкладаючи від 500 гривень з мінімальним терміном в 1 рік, клієнт, крім щомісячної виплати відсотків у сумі 22,5 %, має можливість поповнення вкладу на суму від 200 гривень.
Третє місце з пошаною віддано Авант-Банку за депозитом «Стабільний прибуток». При вкладі суми від 1000 гривень терміном на цілий рік наприкінці терміну здійснюється виплата відсотків в сумі 22 % від суми вкладу. Але і можливість поповнити свій внесок немає.
Четверте місце займає банк «Фінансова ініціатива», пропонуючи своїм клієнтам депозитний вклад «Максимальний». Мінімальний термін вкладу становитиме 1 рік, при цьому мінімальна сума вкладу – 1000 гривень. При нарахуванні відсотків в кінці терміну при відсотковій ставці 22 % клієнт має можливість поповнювати свій депозитний рахунок.
Банк «Терра» пропонує депозит «Лояльний» з 21 % виплат від суми вкладу. Відсотки виплачуються щомісяця, а мінімальна сума вкладу – 1000 гривень. Правда немає можливості поповнення вкладу.
І нарешті, шостий в складеному рейтингу – Імексбанк з депозитною програмою «Стандарт», що пропонує виплати відсотків в сумі 21 % в кінці строку вкладу. Мінімальна сума вкладу залишає 500 гривень, крім того, на таку ж суму внесок можна і поповнити.
В іноземній валюті, в особливості в доларах США, картина дещо інша. Найприбутковішим визнаний банк «Фінансова ініціатива», який надає депозитну програму «Максимальний». Надаючи 11 % річних при мінімальній сумі вкладу у 200 доларів строком на 1 рік, банк також пропонує можливість поповнення вкладу.
Надра Банк надає програму «Сімейний капітал» з 10,5 % річних і мінімальним терміном вкладу всього півроку, при цьому мінімальна сума вкладу – всього 50 доларів США. Правда виплата в кінці строку і немає можливості поповнення вкладу.
Депозит «Стандарт» від Імексбанку дає 10 % річних при мінімальній сумі вкладу в сотню доларів США. При цьому виплати проводяться щомісячно і передбачена можливість поповнення рахунку на суму від 100 доларів. Мінімальний термін вкладу – 1 рік.
Депозитна програма «Стабільний прибуток» від Авант-Банку пропонує можливість вкладу з мінімальною сумою у 500 доларів США при мінімальному терміні в 1 рік. Виплати будуть проводитися в кінці строку вкладу. Не передбачена можливість поповнення вкладу.
Південкомбанк дає депозит «Стандарт» під 9,9 % річних з щомісячною виплатою відсотків. Термін вкладу становитиме лише 1 рік, а мінімальна сума вкладу становить 200 доларів США. Поповнення вкладу від 50 доларів.
Таким чином, враховуючи кращі депозити в україні, 2013 рік повторює динаміку попереднього 2012 року: підвищення процентних ставок взимку і спад до колишнього рівня влітку.
.