Процентні ставки довгострокових кредитів в США зростуть

Процентні ставки довгострокових кредитів в США зростутьСередній відсоток по іпотеці з фіксованою процентною ставкою підвищується вже 3 тижні поспіль, досягаючи свого максимуму з середини березня. Але, тим не менш, ставки за іпотечними кредитами залишаються близькі до свого історичного мінімуму, що позитивним чином повинно позначитися на ситуації в сфері житлового будівництва.

В іпотечному агентстві Freddie Mac відзначили, що в середньому відсоток за іпотечними кредитами, виданими на термін 30 років, за минулий тиждень зріс до 3,59. Минулого тижня цей показник становив 3,51%, це перевищує ставку на 3,31%, яка була зафіксована в листопаді, і стала найнижчою з 1971 року.

Відсоток по іпотеках, виданими на 15 років, збільшився до 2,77%. Тиждень тому цей показник досягав позначки 2,69%, а 2 травня ставка склала 2,56%, що стало найнижчим значенням для даного виду кредитування.

Основна причиною зростання продажів житла є низька відсоткова ставка та вигідні умови кредитування.

За даними Національної асоціації торговців нерухомістю, у квітні спостерігався найбільш стрімке зростання продажів на ринку вторинного житла за останні 3,5 року. Рівень продажів новобудов також зріс і посів друге місце за період з липня 2008 року.

Житло, що пропонується на ринку нерухомості, не здатне задовольнити зростаючий попит, що і викликало зростання цін. Це стало причиною того, що забудовники почали інвестувати кошти в будівництво нових будинків.

Такий різкий стрибок процентних ставок обумовлений тим, що вони знаходяться в залежності від доходів, одержуваних від 10-річного Казначейського білету. У середу цей показник вперше з 14 березня виріс більш, ніж на 2%, і до четверга склав 2,02%. У середу після наради у Федеральному резерві, в ході якого кілька високопоставлених чиновників заявили про зниження темпів продажів державних цінних паперів вже цього літа, інвестори почали продавати державні облігації.

Федеральний уряд щомісяця вкладає 85 мільярдів в купівлю цінних паперів Казначейства і облігацій із заставою нерухомості, що призводить до зниження процентних ставок довгострокових кредитів. Як тільки продажу облігацій падають, процентні ставки можуть зрости. Це зменшує значення цінних паперів з низькою прибутковістю.

Щоб розрахувати середній відсоток по іпотеці Freddie Mac з понеділка по середу опитує кредиторів по всій країні. В розрахунок не беруться додаткові комісії, які сплачує більшість позичальників, щоб отримати кредит під менший відсоток. Одна одиниця комісії прирівнюється до 1 відсотку від суми кредиту.

минулого тижня середньостатистичний збір для кредиту на 30 років незмінно стояв на позначці в 0,7 пункту. Такий же рівень встановився і для іпотеки, розрахованої на 15 років.

Середня ставка кредиту терміном на 1 рік з плаваючим відсотком трималася на рівні 2,55%, збір склав 0,4 пункту. Ставка такого кредиту, виданого на 5-річний термін, знизилася з 2,63% до 2,62%, комісія зафіксувалася на позначці 0,5.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Процентні ставки довгострокових кредитів в США зростуть