Іпотека без первісного внеску в Україні

Іпотека без внескуОсобливості іпотечного кредиту

Людина, що живе не у своєму домі, не здатний відчути себе самодостатнім. Тому люди прагнуть придбати житло навіть на позикові кошти, і для них іпотека в Україні стала можливістю вирішити цю проблему.

Однак без розуміння суті іпотечного кредиту, його переваг і недоліків люди не в змозі вибрати самий оптимальний варіант і не знають, в який банк краще звернутися.

Відмінності іпотечного кредиту:

— цільове призначення: він може бути використаний тільки для придбання нерухомості;

— вид застави: надається під заставу нерухомості;

— досить низькі (порівняно з іншими видами кредитів) відсотки: ризики банків відчутно менше.

Показники найбільш вигідних іпотечних кредитів:

— низька процентна ставка;

— відсутність або мінімальний розмір одноразової й щомісячної комісій;

— порівняно низький річний відсоток за користування сумою кредиту).

Найбільш вигідною вважається іпотека, банки пропонують яку з розрахунку всього 15,23 відсотка (середній показник 19,67 відсотка) при ставці в 14,99 відсотка, разової комісії 1,49 відсотка, відсутність щомісячної комісії та першого внеску.

Але найвигідніші умови зазвичай пропонуються для придбання житла в конкретному житловому комплексі, який уклав партнерську угоду з банком. Як приклад можна привести мінімальні ставки, пропоновані БМ Банком і банком «Хрещатик».

іпотека україна

У разі якщо житло буде придбано в інших житлових комплексах або в окремому будинку, перелік яких не включено до угоди забудовників з банками, умови іпотеки виявляться значно менш вигідними.

Аналітики справедливо вважають найменш вигідними іпотечні кредити з розміром загального річного відсотка 24,98, ставкою 24,84 відсотка навіть при разовій комісії 0,99 відсотка і відсутність щомісячної комісії. Тим більше що обов'язковий перший внесок може складати третину від вартості житла.

Вибір іпотечного кредиту

З урахуванням високої вартості об'єктів нерухомості банківські іпотечні кредити з-за розмірів платежів за ним стають серйозним вибором. При покупці житла в столиці покупцеві доводиться вирішувати, чи доступна йому іпотека в Києві. Вибір не просто вигідного, але і посильного кредиту стає досить важким завданням.

Як вибрати вигідний іпотечний кредит? Слід врахувати основні характеристики:

— сума кредиту повинна бути такою, щоб виплати по ньому не перевищували половини сімейного доходу (важливі розмір офіційної зарплати і наявність інших джерел стабільного доходу, а також гарна кредитна історія);

— відсутність або мінімальний розмір першого внеску (незалежно від загальної процентної ставки);

— підсумковий річний відсоток (від його розміру залежить сума процентних виплат);

— наявність спеціальних пропозицій продажу обраного житла (акції, пільги для окремих категорій населення і т.п.);

— сукупність характеристик (вирішальний момент при виборі банку і виду іпотечного кредиту).

найкращим варіантом є іпотека без первісного внеску, оскільки дає можливість стати власниками житла навіть низькооплачуваним категоріям населення.

Уряд України вживає заходів щодо полегшення можливості отримати кредити на житло все більшій кількості громадян. Так, прийнято рішення про те, що вже в останньому кварталі поточного року ставки на іпотечні кредити знизяться: в середньому, від 4 до 17 %.

Програма сприяння держслужбовцям і пільговикам, які бажають придбати житло по іпотеці, передбачає можливість оренди цими категоріями житла з можливістю подальшого його викупу під 3 % річних. Українці, що відносяться до цих категорій, готові брати участь у цій програмі, і за сприянням вже звернулося більше мільйона чоловік.

Але для молодих сімей, які не входять у ці категорії, іпотека найчастіше виявляється недоступною. Однак уряд країни розробив програму допомоги молодим сім'ям. Зокрема, додатково виділено 150 мільйонів гривень, які будуть витрачені на завершення довго споруджуваних житлових об'єктів, квартири в яких будуть реалізовуватися за довгостроковими іпотечними кредитами молодим сім'ям – учасникам державної програми.

Банки, що видають іпотечні кредити

Іпотека в Україні в 2013-2014 році має набути нову популярність завдяки прийнятим з боку держави заходів. Крім різних державних програм, прийнято рішення про видачу іпотечних кредитів за зниженими ставками для придбання об'єктів вторинної нерухомості. Укладені спільні програми банків і ДІУ (Державної іпотечної установи) – дев'ять банків з п'ятдесяти, що видають іпотечні кредити, стали їх учасниками. В результаті реальні ставки за цим кредитним програмам з початку 2013 року знизилися на 2-3 процентних пункту ( з 19-23,2 % у січні до 17-20,3 % у серпні).

Таку іпотеку банки надають ще неохоче, в числі активних – Ощадбанк, Укрсоцбанк, UniCredit Bank. Але, враховуючи кількість позичальників, для яких такі пільгові ставки (11-17 %) стануть вирішальним чинником, банки в накладі не залишаться.

Молоді українські родини будуть щасливі обзавестися власним житлом, яке в обласних і районних центрах коштує на кілька порядків нижче, ніж у столиці. Особливо приваблива іпотека без первісного внеску, оскільки лише невелика частина молодих сімей має потрібну для першого внеску сумою. І хоча видають її лише деякі із загального числа банків, вона доступна у всіх регіонах країни, де є філії Укрсиббанку і Альфа-банку. Але, при умови що придбана нерухомість може бути використана в якості застави, цей вид кредиту можна отримати і у багатьох інших українських банках.

Однак банки ввели обмеження на характер покупки квартири в хрущовках і малогабаритні квартири (так звані гостинки) в якості застави не приймаються.

Досить помітне пожвавлення на іпотечному ринку України спостерігається завдяки політиці уряду, який забезпечив планомірне зниження ставок. Введення в дію спеціальних програм по іпотеці, багато інші фактори повинні допомогти багатьом мільйонам українців стати власниками житла.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Іпотека без первісного внеску в Україні