Рейтинг споживчих кредитів в Україні

рейтинг кредитів 2014

Кредит являє собою певні суспільні відносини між економічними суб'єктами і виникає у зв'язку з позикою, що надається в грошовій, товарній або змішаній формі кредиту. В умовах сучасної економіки переважає грошова форма кредиту. При цьому відбувається передача обумовленого умовами договору кількості грошей кредитора у тимчасове користування позичальнику.

Хто може надавати кредит

Кредити надають фінансові установи, у ролі яких найчастіше виступають банки. Іншими фінансовими установами, які можуть давати грошові кошти в борг, є ломбарди, кредитні спілки, а також інші кредитні і фінансові компанії. Кредит надається юридичним і фізичним особам під відсоток та на визначений строк.

Окремі фінансові послуги, у тому числі видачу грошових коштів з оплатою послуги у вигляді відсотків, можуть надавати юридичні особи, які не є фінансовими компаніями. Фізичні особи мають право надавати лише безвідсоткову позику.

Банківський кредит

Банківський кредит є фінансовим інструментом, що стимулює економіку, а також механізмом підтримки споживчого попиту. Без банківських кредитів складно успішно працювати товаровиробникам. В умовах розвиненої економіки кредитами широко користуються і пересічні громадяни. Банк використовує кредитування для отримання прибутку.

При наданні кредиту банк використовує кілька основних принципів: зворотність і забезпеченість ссуженной вартості, платність, терміновість і цільовий характер. При оформленні кредиту обов'язково вказується цільове призначення позики. Щоб запобігти або зменшити ризик неповернення позик банки перевіряють платоспроможність позичальника, вимагають гарантії його повернення або забезпечення позики.

Які види кредиту надають банки

Банки надають кілька різновидів кредиту. Найпоширенішими є:

  • іпотечний кредит – надається на купівлю нерухомості;
  • споживчий кредит – дуже популярний сьогодні вид кредитування, надається на невідкладні потреби;
  • овердрафт – це короткострокове кредитування, призначене для покриття тимчасової нестачі коштів для поточних розрахунків. Надається в національній валюті, погашається за рахунок надходять на поточний рахунок клієнта коштів;
  • автокредит – надається, як і випливає з назви, на придбання автомобіля;
  • кредит малому бізнесу – видається невеликим підприємствам і приватним підприємцям на розвиток бізнесу;
  • інвестиційний кредит – надається для різних видів капіталовкладень (будівництва, реконструкції, технічний парк та ін.).

Порядок видачі кредиту

Юридичним особам кредит може бути наданий шляхом зарахування безготівкових коштів на поточний, розрахунковий або кореспондентський рахунок. Фізичним особам можуть надати банки кредити готівкою через банківську касу або в безготівковій формі. В іноземній валюті кредити готівкою в Україні не надаються, їх видають тільки в безготівковій формі як юридичним, так і фізичним особам.

Споживчі кредити

Споживчі кредити є зручним способом отримання коштів на різні цілі. Для фізичних осіб це один з найбільш затребуваних видів кредитування. Це може бути велика покупка, давно запланований відпустку за кордоном, дорогий ремонт квартири та інші витрати, що потребують значних фінансових витрат. За спостереженнями експертів, споживчі кредити в банках становлять приблизно 68 % від усього обсягу позик фізособам. Споживчі кредити громадяни можуть оформити в банку в безготівковій чи готівковій формі. Такі кредити можуть бути надані з забезпеченням або без, вони можуть бути цільовими або нецільовими.

Вартість споживчих кредитів

На вартість споживчих кредитів можуть впливати багато факторів: сума і строк кредиту, набір наданих документів, вид валюти, кредитна історія та інші параметри. Більш вигідні умови поширюються на клієнтів, які розмістили депозит у банку, який звертається за кредитом. Особи, дохід яких дозволяє віддавати на оплату кредиту не більше 40% в місяць, що мають позитивну кредитну історію, можуть претендувати на мінімальну процентну ставку. Часто знижка надається позичальникам, які оформлюють кредит через банк, в якому отримують заробітну плату.

Гранична сума кредиту

Максимальна сума, яку може надати банк фізичній особі, становить нині 250 тис. грн. Але така велика сума не може бути надана будь-якому клієнту. На велику суму від 100 тис. грн. може розраховувати позичальник, який надав об'ємний пакет документів і підтвердив високий рівень офіційного доходу. Але і процентні ставки для таких видів кредитів нижче, ніж для тих, які можуть бути видані без довідки про доходи.

Рейтинг споживчих кредитів в Україні

Ось як виглядає станом на липень 2013 року рейтинг кредитів п'ятірки найбільш щедрих банків, які можуть надати у позику великі кредитні суми:

Банк Максимальна сума Ефективна ставка Річна ставка по кредиту Щомісячна комісія Критерії відбору
ВТБ Банк 250 тис.грн. 47,98%
річних
18% (+0,25%
страховка)
1,39% Вік 22-65 років, щомісячний дохід 15-20 тис. грн.
(останні 6 місяців)
Альфа-Банк 212 тис.
грн.
44,45%
річних
14,99% 1,36% Ідеальна кредитна історія, щомісячний дохід 10-15 тис. грн. (останні
6 місяців), згода чоловіка
Ідея-Банк 100 тис.грн. 31,1%
річних
11,5% 0,9% Вік від 30 років,
щомісячний дохід от4,5 тис. грн. (останні 9 місяців), поручитель
Дельта Банк 100 тис.грн. 33,23% 1,5% Замість довідки про доходи може бути представлений закордонний паспорт з візою за минулий рік або
техпаспорт на іномарку
ОТП Банк 100 тис. грн. (акція до кінця літа 2013 року: 250 тис. грн.) 47,49% 15% 1,5% Стандартний пакет документів (плюсом буде документ
на нерухомість або автомобіль)

Отримати кредит сьогодні досить просто. Але потрібно вміти правильно вибрати не тільки банк, але і програму кредитування. Найпривабливіші пропозиції, легкі і швидкі кредити при найближчому розгляді може виявитися непосильною ношею для позичальника.

Багато банків зараз, конкуруючи між собою в залученні нових клієнтів, надають кредити без довідки про доходи. Рейтинг споживчих кредитів в червні 2013 року (лідирують 5 кредитних програм):

Банк

Максимальна
сума кредиту

Максимальна
ставка

Максимальний термін кредитування

Програма

Дельта Банк

100 тис.грн..

35,03%

4

Готівочка 2012

Фидокомбанк (Ерсте Банк)

20 тис.грн.

42,36%

3

Оптимальний

СЕБ Банк (Фідобанк)

50 тис.грн.

54,08%

3

є Можливість

Platinum Bank

20 тис.грн.

51,42%

3

Мій гаманець Максі

Альфа-Банк

19999,99 грн.

51,94%

1-3 роки

Кредит готівкою

Треба врахувати, що перевірка позичальника в банках все одно є і замість довідки про доходи банку можуть зажадати закордонний паспорт з візами за останній рік або техпаспорт на іномарку. Крім того, може знадобитися документ, що підтверджує офіційне працевлаштування позичальника або відомості про компанію-роботодавця.

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Банки » Рейтинг споживчих кредитів в Україні