Як використовувати банки в кризу

Зміст:

  • Як використовувати банки в кризу: розміщуємо депозити правильно
  • Як можна використовувати банки в кризу: наочні приклади
  • Корисні поради

чи Можна довіряти свої гроші банкам в кризу? Або краще зберігати заощадження під подушкою? Пропонуємо з'ясувати, як використовувати банки в кризу.

Минулий рік побив усі рекорди за кількістю банків, яких позбавили ліцензії: в Україні у 32 банки будуть ліквідовані, а в Росії – 73. У 2015 ліцензії втратили 6 фінансово-кредитних організацій РФ і введена тимчасова адміністрація в 5 українських банків. І подальші прогнози аналітиків не дуже втішні.

Як використовувати банки в кризу: розміщуємо депозити правильно

Ми вже радили, як вибрати надійний банк ось тут. Але, яку суму йому можна довірити без ризику? По-перше, не можна розглядати депозити як інструмент для заробітку. Нинішня ситуація в банківському секторі це підтверджує.

як використовувати банки в кризу

Депозит повинен бути тільки засобом для первинного накопичення грошей, а потім їх грамотного розподілу. Ідеально зберігати на депозитному рахунку в банку не більше 20% всіх своїх заощаджень. Чому? У 2014-2015 став катастрофою для тих, хто вважав депозити інструментом для гарантованого доходу, адже вони втратили частину заощаджень. Головною помилкою є вибір банку за принципом «чим більше %, тим краще банк».

Як можна використовувати банки в кризу: наочні приклади

Розглянемо одну депозитну «історію»:

Вкладник має на депозит в українському банку 200 000 грн. Накопичувальний термін закінчився в серпні 2014. Сума на рахунку в еквіваленті до доларів дорівнює 15 385 $ (за курсом 13,00 гривень за долар). У банку введено тимчасову адміністрацію, і виплата вкладів почалася в 2015, в лютому. Сума на рахунку до цього часу вже 10 000 $ (за курсом 20 гривень за долар). У лютому ж депозит по відношенню до західної валюті зменшився до 6 667 $ (за курсом 30 гривень за долар).

У Росії ситуація аналогічна. Тільки тут тимчасова адміністрація в банку з'являється швидше. Але у вкладників є інша проблема – збереження на депозиті банку суми, що перевищує страхову. Наприклад, попередня страхова сума – 700 000 рублів, а сума від 29.12.14 – 1 400 000 рублів.

На прикладі це виглядає так:

Клієнт звик отримувати стабільний дохід від вкладу (у великому банку країни) протягом кількох років і забуває про можливі ризики. До цього часу з суми, наприклад, 500 000-700 000 рублів депозит виріс до 1 500 000-2 000 000 рублів або навіть більше. На момент настання страхового випадку (29.12.14) Агентство Страхування Вкладів зможе повернути клієнту тільки 700 000 руб., а 800 000-1 300 000 рублів просто втрачається.

Висновки: криза наочно продемонструвала, що потрібно користуватися послугами тільки надійних банків і не розміщувати на депозити понад 20% своїх заощаджень!

Корисні поради

Нестабільний період в економіці доводить, що важливо розподіляти гроші за різними фінансовими інструментами, щоб у разі форс-мажору не втратити все. Західні мільйонери структурують свій капітал приблизно так:

як використовувати банки в кризу

Щоб не втратити під час кризи гроші, дотримуйтеся простих рекомендацій:

  • оцініть банки, яким довірили свої заощадження, на надійність ще раз;
  • звірте, чи не перевищує сума банківських депозитів 20% всього капіталу;
  • не використовуйте депозити як інструмент доходу, тільки накопичуйте з його допомогою первинний капітал;

Тепер ви знаєте, як використовувати банки в кризу правильно!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінансові питання та відповіді » Як використовувати банки в кризу