Сьогодні всі прагнуть зберігати заощадження в валюті, але зробити це легально дуже проблематично. Зв'язок з чорним ринком може обернутися обманом і проблемами з законом, але є способи убезпечитися. Дізнайтеся, як зробити обмін валюти на чорному ринку максимально безпечним.
Ціна на валюту в країні піднялася практично в три рази, але все одно зберігати і збирати кошти надійніше саме в нею. Але тут ми стикаємося з такою проблемою, що відшукати цю саму валюту досить складно. Зараз не можна прийти в банківське відділення і спокійно купити, припустимо, кілька тисяч доларів. Тут-то і не сама приємна картина: попит є, а задовольнити його законно немає можливості, з-за чого людям і доводиться мати справу з курсами чорного ринку. І під чорним ринком маються на увазі не тільки вуличні міняйли, але і досить безпечні інтернет-майданчики з оголошеннями приватників. Подібна дошка оголошень є навіть у Мінфіну, а ім'я їй Валютний аукціон. У цій статті ми розвіємо сформовані навколо чорного ринку легенди і навчимо вас як убезпечити себе.
Обмін валюти на чорному ринку: є чи небезпека?
Небезпеки немає, але тільки якщо робити все обережно. Особистий досвід і фахівці кажуть, що уникнути шахрайства досить просто, головне пильність. Найстрашніше в подібних угодах — це адміністративна відповідальність, до якої вас можуть залучити правоохоронні органи. Але це відбудеться тільки якщо зможуть довести, що ви порушили правила валютообмінних операцій, а зробити це дуже складно.
Закон говорить, що незаконний обмін, скупка, продаж валюти, застосування валютних цінностей в ролі застави або платіжного засобу повинні спричинити за покарання, а саме попередження або штраф (близько 500-750 гривень). Також будуть конфісковані валютні цінності. Звучить страшно, але проблема цього закону полягає в те, що визначення відповідальності за прийняття участі конкретно в Валютному аукціоні чітко не сформовано.
Як можна довести незаконний обмін валют?
Зробити це досить складно. Як мінімум необхідно зловити учасників на «гарячому». У ролі докази можуть виступити показання підставних осіб, які проводять такі операції з чіткою метою повідомити в правоохоронні органи. Так що варто бути уважним.
Як чинити, якщо впіймала міліція?
словами юристів, у Цивільному кодексі зазначено, що приватні особи мають право на проведення операцій з валютою. Але це при тому умови, що при операції буде присутній авторизований суб'єкт. Наприклад, нотаріус, а документами це буде дарування валюти. Але мало хто готовий так перейматися, адже найчастіше люди купують валюту просто на вулиці.
Якщо правоохоронні органи все-таки вас упіймали, можна розповісти міліціонеру, що це попередня угода. І далі ви плануєте проведення основної угоди, але вже дотримуючись законодавства і відповідні процедури. Ще можна сказати, що це не купівля/продаж валюти, а угода позички.
будь-якому разі при оформленні протоколу вам піде на користь, якщо ви постараєтеся максимально себе виправдати, пояснити вашу термінову потребу в такої операції. У у такому випадку вам може повезти і суд винесе тільки попередження.
Як уберегтися від шахрайства?
Шахраї і обманщики є і будуть завжди. Ні одна інтернет-майданчик не може гарантувати вам, що людина, з яким ви домовилися про купівлі/продажу валюти, буде чесний і доброчесний. У цій справі варто покладатися тільки на себе. Ось які рекомендації:
- Ніколи не відправляйте частина суми наперед. Якщо від вас вимагають передоплату, значить, хочуть обдурити.
- варто робити операцію в чужій машині або темному провулку. Велика ймовірність, що вас не тільки пограбують, але і тілесні ушкодження завдадуть.
- Найкраще призначати місце зустрічі самостійно, це буде більш безпечно.
- Гарне місце для проведення подібних операцій — це відділення банку. Виганяти вас звідти ніхто не та і звертати увагу теж: там кожен другий з валютою або великий гривневої сумою.
- Безпечніше купувати валюту у знайомого або рекомендованого кимось людини.
- Обов'язково перевіряйте валюту на справжність. Це можна зробити майже в кожному відділенні банку. Процедура буде коштувати приблизно 2-3% від суми, зате ви будете впевнені в результаті.
А якщо все-таки обдурили?
першу чергу варто взяти себе в руки і розслабитися. Після цього слід звернутися в міліцію, особливо якщо сума велика. У заяві обов'язково вкажіть всі факти, що підтверджують шахрайство.