Вартість радянських нагород перевищила розумні межі

Інвестування в фалеристику за останні п'ять років переконливо довело свою ефективність.

Особливо вражаючим стало зростання цін на антикварні ордени і медалі в період 2005-2008 рр.
 
Пояснень цьому декілька, головне, на наш погляд, те, що число колекціонерів постійно зростає, а отже, зростає попит на предмети колекційного рівня, при цьому предметів, які дійсно заслуговують уваги, стає менше. Ціни на ордени і медалі Російської імперії збільшуються на 40-50% в рік, що значно перекриваючи темпи зростання інфляції. Не варто забувати, що вищі нагороди, як правило, виготовлені кращими ювелірами своїх епох і привабливі не тільки постійним зростанням вартості, але і красою.
 

Ленін теж продається

Неймовірно, але в 1994 р. такі медалі, як «За оборону Москви» або «За перемогу над Німеччиною у Великій вітчизняній війні 1941-1945 рр .. » на чорному ринку можна було вільно купити всього за $2-5, а медалі Ушакова і Нахімова — за $120-150. Навіть військові ордени «Знак Пошани», «Бойового Червоного Прапора» або «Червоної Зірки» коштували в межах $5-10. Такі нинішні раритети, як орден «Олександра Невського» в середньому продавали за $120-150, «Орден Леніна» — за $320-330. Ордена «Суворова», «Кутузова» і «Хмельницького» вже тоді підбиралися до верхньої планки ($700-800). Однак ціни на дуже рідкісні ордени «Ушакова» і «Нахімова» вже перевищували $10 тис.


 
У травні 2001 р. «Орден Нахімова I ступеня», за всю історію вручавшийся всього 80 разів, коштував не менше $15 000, а виготовлений із золота, срібла і платини «Орден Ушакова I ступеня», якою було нагороджено близько 50 осіб, на закордонних аукціонах оцінювався в $20 тис.
 
На думку експерта в області фалеристики та нумізматики Олександра Городисского, інвестування в колекції нагород на сьогодні надзвичайно привабливо. Це не дивно, адже протягом року, наприклад, радянський «Орден Леніна» може вирости в ціні не менш ніж на третину, а з документами — то і на всі 100% і більше. Однак при тому, що в Україні і спостерігається стійке зростання цін на нагороди радянського періоду і часів Російської імперії, в даний час все ж вигідніше купувати іноземні ордени. «Справа в тому, що вартість радянських і російських нагород XIX століття внаслідок ажіотажного попиту стала перевищувати розумні рівні,— повідомив «і» пан Городиський.— Наприклад, «Орден Святої Анни III ступеня», заснований в 1735 р., можна придбати за ціною $3-8 тис. А ось гарний, з золотом, французький орден «Почесного легіону» того ж часу обійдеться вам у суму від $2,5-3 тис.».
 
У той же час вкладення в фалеристику, як і інші інвестиції в антикваріат, також схильні до певних ризиків. Був час, коли вартість того ж «Ордена Леніна» несподівано істотно впала. До речі, не секрет, що на Заході «Орден Леніна» цінується дешевше, ніж ордена «Кутузова», «Нахімова» або «Ушакова». Причина тут проста. У свій час наші «човники» з лишком наситили їх ринок нагородами з профілем вождя, так і їх тираж був незрівнянно більшим. Значно більш стійкі ціни на царські нагороди. Вони ж демонструють і найбільшу динаміку зростання. Наприклад, вартість такої порівняно простий нагороди, як георгіївський хрест, в залежності від екземпляра зросла за останні роки в середньому з $15-20 до $500-1000.
 

Ім'я завжди в ціні

Вартість антикварних нагород має сильний розкид за цінами в залежності від ряду якостей. Як правило, найдорожчі — це перші і рідкісні випуски орденів, медалей і знаків. Особливо це справедливо щодо нагород радянського періоду і XX століття загалом. Для старовинних орденів і медалей ціна переважно залежить від ступеня збереження, наявності або відсутності супровідних нагородних документів. Ціна нагороди завжди пов'язана з конкретним ім'ям власника. Вона також може коливатися в залежності від номерного знака: перші номери, як правило, завжди дорожче. Так, колекційна вартість «Ордена Червоної Зірки», однієї з перших радянських нагород, в залежності від року випуску і, відповідно, різного варіанти виконання може перебувати в дуже широких межах. Перші випуски «Ордена Червоної Зірки», починаючи з 1930-х років, вважаються досить рідкісними і цінними, придбати їх непросто. А ось для нагороджень під час Великої Вітчизняної війни було вироблено близько 3 млн. орденів, і в залежності від різновиду і збереження вони оцінюються від сотень до тисяч доларів. Зовсім недорого, приблизно за $70-100 можна придбати «Червону Зірку» афганського періоду. Необхідно зазначити, що ринковий оборот орденів і медалей, особливо бойових нагород радянського періоду, ускладнений категоріями морального порядку. 

Цікаве з сайту:

Актуальні Рейтинги інвестиційних фондів від компанії Простобанк Консалтинг (щотижневе оновлення!)

Які золоті злитки найбільш ліквідні?

Як вибрати інвестиційну або колекційну монету для подарунка на Новий Рік?

читайте Також найсвіжіші новини з інвестицій в Україні і світі

Як ворог нам доріг

Як не прикро, але в даний час високий інтерес до нагород гітлерівської Німеччини. Наприклад, непоказний, але досить рідкісний (всього випущено близько 200 тис. штук) нарукавний знак «Крим» (Krimschild) 1942 р., виготовлений з латуні, оцінюється в $400. «Почесний хрест німецької матері» (Ehrtnkreuz der deutschen Mutter) трьох класів — «в бронзі», «срібло» та «золото», що виготовляється з нікелю або томпаку, — заснований в 1938 р. за особистим розпорядженням Гітлера, продають за $250. Офіцерські ордена, особливо для військ СС, взагалі зашкалюють за тисячі доларів.
 
На відміну не лише від західних країн, але і від , ринок фалеристики в Україні перебуває в ембріональному стані. Наприклад, в в цьому розділі антикваріату працюють три аукціонних будинку. Найближчий з них буде проведено 18 жовтня на Петрівці. В якості топ-лоти виставлений комплект знаків ордена «Білого Орла з мечами» в оригінальному футлярі. Справжнім раритетом вважається і повний комплект знака ордена Святої Анни I ступеня з діамантами» роботи придворного ювеліра Карла Бланка. Вперше на продаж виставлений фрейлинский діамантовий знак останньої імператриці роботи фірми «К. Ган».
 
 

найдорожчою нагородою колишнього СРСР є орден «Перемога». Згідно з різними джерелами, нині він оцінюється в суму від $3 до 6 млн. При цьому «Перемогу», яку свого часу носив маршал Георгій Жуков, навряд чи купиш і за ці гроші. За ним слідують ордена «Кутузова», «Богдана Хмельницького», «Олександра Невського», «Ушакова» і «Нахімова» I ступеня — від $30 тис.


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Вартість радянських нагород перевищила розумні межі