Як перед відпусткою перевірити, чи не встановлені для вас обмеження щодо виїзду за кордон?

Яким чином українець може дізнатися, чи є його ім'я в списку тих, кого мали затримати на кордоні з-за заборгованості по кредитах, штрафів за порушення правил дорожнього руху або по комунальним послугам? Скільки часу потрібно, щоб це з'ясувати? Дізнавався Prostobank.ua.

відповідно До п. 4 ст. 20 Закону україни «Про Державну прикордонну службу України» до повноважень названої служби належить право не пропускати через державний кордон осіб, яким за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду.

Підстави для тимчасового обмеження у праві виїзду громадян України за кордон зазначаються у ст. 6 Закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України». Слід відмітити декілька найбільш поширених підстав:

  • по відношенню до громадянина України діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання (наявність заборгованості за кредитом, борги по комунальним послугам або несплачені штрафи за порушення ПДР), - до виконання зобов'язань;
  • така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань;
  • якщо проти боржника подали цивільний позов (стягнення кредиту, аліментів), у зв'язку з чим просить суд заборонити йому виїзд за кордон.

Громадянину, який бажає отримати інформацію про те, чи не встановлені для нього обмеження щодо виїзду за кордон, варто звернутися в Адміністрацію Державної прикордонної служби України. Саме цей орган веде список боржників, які тимчасово обмежено у праві виїзду за межі України. Постановка на контроль боржників або їх зняття з контролю здійснюється Окремим центром управління ризиками Державної прикордонної служби України (контактний телефон (044) 239-85-86).

Безпосередньо ж здійснює цю процедуру Окремий відділ обробки даних ЦП ГАІС "Гарт" Державної прикордонної служби України (контактний телефон (044) 239-84-36).

Для отримання інформації  щодо наявності або відсутності особи в списку «невиїзних» громадян, особі слід звернутися з письмовою заявою до Адміністрації Державної прикордонної служби України. Така інформація надається безкоштовно. При розгляді заяв Адміністрація ДПСУ керується Законом України «Про звернення громадян», згідно з яким заяви розглядаються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник даного відомства встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала заяву. При цьому загальний термін розгляду заяви не може перевищувати сорока п'яти днів. На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.

Таким чином, громадянам, щодо яких було винесено рішення суду про виконання, в першу чергу, матеріальних зобов'язань, або щодо яких розглядається цивільний позов, перед виїздом за кордон бажано завчасно отримати інформацію від Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо наявності або відсутності такої особи в списку «невиїзних».


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як перед відпусткою перевірити, чи не встановлені для вас обмеження щодо виїзду за кордон?