Закордонні паспорти для дітей: плавний перехід в деталях

Уряд прийняв рішення про поступове скасування проїзних документів дітей та внесення даних про дитину в закордонний паспорт батьків. Які нові правила та перелік документів для оформлення дитячого документа для виїзду за кордон, в чому сенс змін, чи будуть у дітей брати відбитки пальців, що потрібно для того, щоб оформити паспорт нового зразка і скільки він коштує - дізнавався Prostobank.ua

Суть змін

З квітня-2015 єдиний документ, що можна буде оформити для перетину кордону України дитиною – це закордонний паспорт. Уряд скасував постанову Кабінету міністрів від 31.03.1995 р. № 231, яке передбачало можливість закордонних подорожей для дітей без закордонних паспортів.

Раніше щоб вивезти дитину за кордон можна було отримати відповідні документи двома способами:

  • внести ім'я та дату народження нащадка у власний закордонний паспорт;
  • оформити проїзний документ на дитину.

Багато медіа помилково повідомили, що з 1 квітня 2015 року виїзд дитини за кордон буде можливий тільки при наявності дитячого закордонного паспорта. Однак це твердження є хибним: обидві версії старих документів будуть дійсні при перетині кордону ще три роки – до 2018 р.

Зверніть увагу: у деяких випадках старі документи для перетину кордону стануть недійсними раніше, ніж в 2018 році:

  • проїзний документ дитини – якщо закінчиться термін його дії;
  • внесені дані у дорослий закордонний паспорт, якщо закінчиться термін закордонного паспорта;
  • внесені дані в дорослий закордонний паспорт – якщо дитині виповниться п'ять років, і при цьому його фото не було вклеєно на сторінку з даними в закордонному паспорті батьків.

Справа в тому, що наявність фото – обов'язкова умова перетину кордону для п'ятирічної дитини, а після 1.04.2015 р. вже не будуть вклеювати фотографії в паспорт батька чи матері.

У випадках батькам потрібно буде оформляти для дитини закордонний паспорт.

Небиометрический паспорт

За новими правилами, закордонний паспорт знадобиться навіть найменшим дітям – якщо їм пару днів від народження, і ви хочете вивезти їх за кордон. Звичайно, у такої дитини не будуть брати відбитки пальців – для нього оформлять просто бланк паспорта, без чіпа з біометричними даними.

Втім, при бажанні батьки зможуть зробити новий паспорт дитині вже з його відбитками – але тільки коли він підросте до 12-14 років.

Дитячий закордонний паспорт, як і колишній проїзний документ дитини, дійсний чотири роки. А в 16 років дитині можна буде оформити закордонний паспорт як у дорослого, дійсний 10 років.

До речі, працівники міграційних служб у приватній бесіді підказують, що біометричну процедуру зручніше робити також після досягнення 16-річного віку дитині – все одно тоді потрібно буде оформляти новий документ.

В цілому, дитячий закордонний паспорт не буде нічим відрізнятися від дорослого – та ж м'яка обкладинка, 32 сторінки, безконтактний електронний носій на правому форзаці (якщо дитина достатньо доросла).

Подаємо документи

Для закордонного паспорта вам потрібні будуть дві глянцеві фотографії дитини 3,5 на 4,5 см і одне фото 10 на 15 см – для сканування зображення. Обличчя повинно займати близько 80% всієї фотографії, фон – повинен бути нейтральним, бажано – білим.

Фото знадобиться навіть якщо дитині кілька днів від народження. Зазвичай у такому випадку фотографують дитину самі батьки. До речі, закордонні паспорти для самих маленьких – європейська практика. Жителі країн ЄС точно так само примудряються сфотографувати своїх новонароджених нащадків для паспорта, якщо збираються подорожувати.

Якщо дитині більше 12 років, то він повинен сам бути присутнім при оформленні та видачі закордонного паспорта – до речі, тоді його там же і сфотографують, тому в цьому випадку робити фото самостійно не знадобиться.

Важливо: ідентифікаційний код знадобиться вам тільки якщо дитина вже дорослий, йому виповнилося 14-16 років (у різних підрозділах державної міграційної служби називають різний вік).

У цілому ж, крім фото та ІПН вам потрібно подати при оформленні закордонного паспорту для дитини такий базовий список документів:

  • свідоцтво про народження з ксерокопією;
  • заява-анкета одного з батьків – для неповнолітньої дитини до 16 років (як правило оформляється на місці; якщо ви користуєтеся послугами посередників, то знадобиться нотаріально засвідчений примірник від одного або двох батьків);
  • копія паспорта іншого батька.
  • Для дітей, які живуть лише з одним батьком, список документів, які потрібно подати для отримання закордонного паспорта, збільшується – потрібно буде підтвердити документально або згода другого з батьків на виготовлення закордонного паспорта, або відсутність другого з батьків. Для цього вам знадобиться довідка про реєстрацію дитини разом з батьком, який подає на закордонний паспорт; свідоцтво про смерть другого з батьків або рішення суду про позбавлення його батьківських прав, визнання його безвісти зниклим недієздатною, або виписка з Держреєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначеними відомостями про батька «зі слів матері».

закордонний Паспорт для дитини обійдеться вам на 170 гривень дешевше, ніж для дорослого: державне мито для його оформлення не стягується.

Приблизна вартість дитячого закордонного паспорта – 348 гривень 15 копійок за виготовлення протягом тижня і ціна 291 гривня 15 копійок за виготовлення протягом 20 робочих днів.

ВАЖЛИВО: SOS: втратили паспорт за кордоном

Користь змін

Головний сенс скасування старих правил і переведення дітей на закордонні паспорти – перехід на європейські стандарти. Документ з фото дитини істотно полегшить проходження кордону – як української, так і будь-який інший. Прикордонники інших країн тепер не будуть нервувати, якщо дитина в'їжджає в їх держава на підставі двох рядків, записаних у паспорті батьків. Не доведеться їм і шукати якусь візу з фото дитини, вклеєною в паспорт батька чи матері.

Для батьків окремий дитячий закордонний паспорт зручний тим, що тепер сторінок в їх паспортах буде вистачати на довше: адже раніше дитячу візу вклеювали дорослим – якщо дитина вписана в їхній паспорт. Крім цього, тепер батькам буде простіше заповнити візову анкету для дитини – тому що в дитини буде свій, окремий номер паспорта. До речі, як і раніше, візову анкету для дитини потрібно буде заповнювати і оплачувати окремо. Нарешті, закордонний паспорт для дитини, такий же як у дорослого, набагато складніше підробити, ніж проїзний документ.

В цілому поява дитячих закордонних паспортів – позитивна зміна, особливо враховуючи поступове введення нововведення. А тим часом уряд анонсував перехід на новий вид внутрішнього паспорта – пластикову картку, також європейський вигляд документа.

Як скласти позовну заяву про надання дозволу на тимчасовий виїзд дитини за кордон

.

Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Закордонні паспорти для дітей: плавний перехід в деталях