Як в кіно: ТОП-5 ідеальних пограбувань банків

Ці випадки пограбувань банків вражають своєю продуманістю і зухвалістю

ТОП-5 ідеальних пограбувань банків. Кадр з фільму «11 друзів Оушена»

Пограбування банків є однією з найпопулярніших тем в кінематографі та літературі. Безліч, здавалося б, вигаданих історій засновані на реальних подіях. Приміром, саме 19 березня 1831 року відбулося перше за всю історію пограбування банку. Жертвою став City Bank of New York. Тоді англійської іммігранту Едварду Сміту вдалося винести 245 тисяч доларів. Однак використовувати награбоване Сміту не вдалося — дуже скоро його схопили правоохоронці. Злодій сів у в'язницю на п'ять років і примусово повернув все до єдиного цента.

Редакція Payspace Magazine вирішила згадати кілька зухвалих і яскравих пограбувань банків як минулого століття, так і нового. Деякі з них, до речі, не розкриті по сей день.

1. «Стильне» пограбування в Ніцці

Societe-Generale_1808121a

Будівлю банку Societe Generale в Ніцці. Фото: Telegraph

Ця історія сталася в Ніцці 16 липня 1976 року і відома скоріше не через суми вкраденого («» 9,8 млн доларів), а завдяки екстравагантного стилю. Група шахраїв на чолі з відомим злочинцем того часу Альбертом Спаджиари у святковий день розкрила підлогу в будівлі банку і проникла в сховище Societe Generale в Ніцці. Але замість того, щоб поспішно покинути банк зі своєю здобиччю, грабіжники провели в будинку кілька днів, влаштувавши пікнік і розпиваючи вино. За легендою, перш ніж піти, Спаджиари залишив напис на стіні: «Без ненависті, без насильства і без зброї».

2. «Легкі» 113 мільйонів

bank robbery

Фото: magmens.com

Наступне пограбування сталося в Лондоні 12 липня 1987 року. Банком-жертвою став Knightsbridge. Легкість вчиненого злочину ніяк не в'яжеться зі значною викраденою сумою. Грабіжники під виглядом клієнтів проникли в приміщення банку і, погрожуючи зброєю, яке охорона не помітила при вході, винесли 113 мільйонів доларів.

3. Пограбування по-бельгійськи

afp

Пограбування алмазного сховища в Антверпені. Фото: Forbes

Не так давно, а саме в 2003 році, в бельгійському порту Антверпен було пограбовано алмазне сховище. Злочин стало одним з найбільших серед подібного роду. Шахраї змогли проникнути до клітинок, в яких алмазні брокери зберігали коштовності, через підземний хід. З 160 клітинок грабіжники зламали 123. Точна сума збитку досі невідома. За деякими оцінками, мова йшла про мільярди доларів. Самі коштовності також не вдалося знайти — організатори крадіжки так і не відкрили свій сховок. Ватажок угруповання був засуджений до 10 років ув'язнення, інші учасники отримали по 5 років в'язниці.

4. Бразильські «умільці»

caso-assalto-banco-central-fortaleza

У Бразилії злочинці грабували банк старим відомим способом — прорив тунель. Фото: oestadoce.com.br

Ще одне яскраве пограбування банку сталося 6 серпня 2005 року в бразильському місті Форталеза. В результаті ретельно підготовленої операції з сейфів банку було вкрадено 76 мільйонів 800 тисяч доларів. Злочинці в ході підготовки до пограбування орендували невелику віллу по сусідству з банком і звідти прокопали тунель до сховища. При цьому, бажаючи досягти мети в повному комфорті, грабіжники провели в тунель електрика і вентиляцію.

5. Шведська продуманість

chopper

«Пограбування століття» у Швеції було здійснено з допомогою вертольота. Фото: www.financialjesus.com

У вересні 2009 року зухвале пограбування вразило і Швецію. За 20 хвилин грабіжники викрали зі сховища банку мільярд крон (116, 6 млн доларів) і відвезли гроші на вертольоті. Діло було так. Під ранок цей транспорт зловмисників приземлився на будівлю банку. Четверо озброєних грабіжників спустилися в операційний зал банку через світлове вікно у вигляді скляної піраміди на даху, підірвали сейфи з готівкою і підняли гроші на дах за допомогою спеціальної лебідки. Ще мить — злочинців і слід прохолов.

Поліція прибула на місце злочину вже через кілька хвилин після його початку, однак нічого не змогла зробити. Поліцейські вертольоти не змогли вилетіти з аеродрому в передмісті Стокгольма, оскільки на дверях ангара була підвішена сумка з написом «бомба». Це виявився муляж, але час вже було втрачено. А патрульні автомобілі не змогли вчасно кинутися в погоню, бо на дорогах, що ведуть від будівлі банку, хтось розкидав сталеві «єжи». Таким чином, злочинці продумали все до дрібниць.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У наш час злочинці все частіше використовують методи дистанційного злому систем підприємств, у першу чергу банків, для викрадення великих сум грошей. Приміром, на початку 2015 року експерти «Лабораторії Касперського», Європолу та Інтерполу розкрили киберпреступную операцію, в рамках якої зловмисники викрали мільярд доларів зі 100 фінансових операцій по всьому світу.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пограбування банку за 85 секунд

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їх розшукує ФБР: найнебезпечніші кіберзлочинці


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Як в кіно: ТОП-5 ідеальних пограбувань банків