Топ-25 найбільших банків світу за версією Forbes

Журнал Forbes опублікував свій щорічний рейтинг найбільших компаній світу Forbes Global 2000.

banks-260516

Китайські банки є найбільшими корпораціями в світі. Тріо китайських банків, а саме Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank і Agricultural Bank of China, стали найбільшими компаніями в світі за підсумками 2015 році, очоливши щорічний рейтинг Forbes Global 2000.

Незважаючи на топ-позиції в рейтингу китайських банків, ВВП Китаю за останній рік уповільнив темпи зростання до 6,9%, що є найнижчим показником за останні 25 років. У зв'язку з прогнозом темпу зростання ВВП країни на рівні 6,5-7% в 2016 році, банківський ринок може почати консолідуватися, вважають експерти.

icbc

Наступають на п'яти китайським кредиторам американські банки. Четверте місце в рейтингу зайняв JPMorgan Chase, посунувши з цього місця ще один китайський банк Bank of China. Також Wells Fargo, Bank of America і Citigroup показали одні з кращих результатів в галузі.

Найбільший стрибок у рейтингу здійснив французький банк BNP Paribas, піднявшись на 344 позиції в загальному рейтингу, посівши 24 місце. Причиною цього стала стабілізація прибутку на тлі виплаченого штрафу в розмірі $8,9 млрд роком раніше. Австралійські і бразильські банки стали найбільшими аутсайдерами із-за падіння цін на сировинні товари. Бразильський банк Itau Unibanco втратив 21 позицію і посів 63 місце в рейтингу, а Westpac Banking Corporation і Commonwealth Bank of Australia втратили 11 і 12 позицій відповідно.

jpmorgan-260516

Серед 25 найбільших банків світу найбільше позицій у китайських банків — дев'ять. Далі йдуть США — чотири місця. Канада, Японія та Австралія мають по два банки в рейтингу. По одному у європейських країн: велика Британія, Іспанія, Швейцарія, Франція і Нідерланди.

Німеччина, незважаючи на те, що є провідною країною в Європі, в цьому році не потрапила в топ-25 списку Forbes Global 2000 зі своїми банками. Commerzbank зайняв 62 місце серед банків і 333 місце в загальному рейтингу. А Deutsche Bank після не дуже успішного року став 76-му серед усіх банків і опустився з 114 до 448 позиції в загальному рейтингу компаній.

Forbes 2000 — це список 2000 найбільших публічних компаній світу за версією журналу Forbes. Компанії оцінюються за чотирма показниками — виручки, чистого прибутку, активів (зі звітності за останні 12 місяців) і ринковою капіталізацією компаній. Середнє арифметичне зайнятих у чотирьох списках місць вибирається в якості інтегрального показника, згідно з яким компанії і розташовані в підсумковому рейтингу.

Повний список топ-25 найбільших банків світу

 1. Industrial and Commercial Bank of China
 2. China Construction Bank
 3. Agricultural Bank of China
 4. JPMorgan Chase
 5. Bank of China
 6. Wells Fargo
 7. Bank of America
 8. Citigroup
 9. HSBC
 10. BNP Paribas
 11. Mitsubishi UFJ Financial
 12. Bank of Communications
 13. Santander
 14. China Merchants Bank Co.
 15. Royal Bank of Canada
 16. UBS
 17. ING Group
 18. Shanghai Pudong Development Bank
 19. Commonwealth Bank
 20. Industrial Bank
 21. Itaú Unibanco Holding
 22. China Minsheng Banking
 23. TD Bank Group
 24. Sumitomo Mitsui Financial
 25. Westpac Banking Group

Читайте також: Топ-10 найстаріших банків світу


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Статті » Різне » Топ-25 найбільших банків світу за версією Forbes