Арбітражний адвокат — поради як правильно вибрати юриста по арбітражним справах + огляд ТОП-3 компанії по наданню послуг в арбітражному суді

Як працює адвокат по арбітражним справах? Хто пропонує послуги з представництва в арбітражному суді? Які функції виконує адвокат по арбітражних спорах?

Вітаю вас, шановні читачі популярного бізнес-журналу . Мене звуть Валерій Чемакин. Надаючи консультаційні послуги в різних галузях права, я часто стикаюся з необхідністю пояснювати людям порядок вирішення господарських спорів. У зв'язку з цим виникла необхідність написати про це статтю.

Прочитавши матеріал, ви дізнаєтеся, що таке арбітраж і які питання розглядаються в арбітражному суді.

В якості бонусу в кінці статті я дам кілька адрес, де можна найняти досвідченого арбітражного адвоката.

Арбітражний адвокат

Зміст
 1. Хто такий арбітражний адвокат?
 2. Які функції виконує арбітражний адвокат — 7 головних функцій
 3. Як працює арбітражний адвокат — 7 основних етапів
 4. Як вибрати адвоката по арбітражним справах — 5 корисних порад
 5. Професійні послуги арбітражного адвоката   огляд ТОП-3 юридичних компаній
 6. Висновок

1. Хто такий арбітражний адвокат?

Будь-який бізнес, пов'язаний з фінансовими ризиками, які можуть призвести до необхідності звернення в судові органи. Причиною цього стає невміння досягати компромісу з контрагентами. Найчастіше неналежне виконання договірних зобов'язань призводить до таких конфліктів.

Якщо одна компанія заборгувала гроші, товари або послуги іншій компанії, а платити за рахунками відмовляється, в справу вступає арбітражний юрист. Про його діяльність на нашому сайті є окремий матеріал. Законодавчо визначено, що господарські і фінансові спори розглядаються в арбітражному суді.

Арбітражний суд   орган державної судової влади, який розглядає спори у сфері підприємницької та іншої економічної діяльності.

Послуги адвоката по арбітражним справах можуть знадобитися, коли вам або вашій фірмі буде потрібно:

 • визнати право на що-небудь або на власність;
 • захистити репутацію;
 • притягнути до адміністративної відповідальності контрагента;
 • накласти штраф за невиконання договірних зобов'язань;
 • змінити або зовсім розірвати існуючий договір;
 • стягнути заборгованість, яка утворилася;
 • встановити юридичні факти;
 • оскаржити угоди;
 • провести процедуру банкрутства або ліквідації;
 • визнати договори недійсними.

На допомогу арбітражного адвоката можуть розраховувати юридичні особи та індивідуальні підприємці, у яких виникли проблеми фінансового характеру.

Отже, арбітражний адвокат — це юрист з адвокатським статусом, який захищає права і інтереси громадян і організацій в арбітражному суді.

2. Які функції виконує арбітражний адвокат — 7 головних функцій

Для надання перерахованих вище послуг адвокат по арбітражним справах виконує безліч функцій. Деякі з них я опишу докладно.

Функція " 1. Юридична консультація

Вона надається в усній і письмовій формі. В останньому випадку її можна розглядати як правовий висновок по справі. Усну консультацію отримують по телефону або при особистій зустрічі з адвокатом з арбітражним справах. Письмова видається на фірмовому бланку.

В одній з наших статей ми докладно описали поняття юридичної консультації. Дозвіл фінансових і господарських справ вимагає глибокого розуміння відповідних процесів, тому без консультаційної допомоги фахівця тут не обійтися.

Функція 2. Складання позову до суду

Складання позовної заяви не така проста справа, як може здатися на перший погляд. Адже мало того, що його потрібно скласти у відповідності з усіма стандартами конкретного судового органу, в ньому ще потрібно грамотно послатися на інші документи, що обґрунтовують позовні вимоги.

Ось тільки деякі заяви і клопотання, які поряд з позовною заявою направляє в суд арбітражний адвокат:

 • про вжиття заходів забезпечення;
 • про витребування доказів або документів;
 • про виклик на засідання свідків;
 • про підозру у фальсифікації доказів або їх автентичності;
 • про компенсацію судових витрат;
 • про зміну розміру позовних вимог або відмови від них.

Функція 3. Переговори з відповідачем

Іноді вирішення конфлікту досягається в так званому досудовому порядку. Суть цього полягає у тому, що з опонентом ведуться переговори, йому направляються претензії, пропозиції, повідомлення чи вимоги. Якщо вдається досягти розуміння, це дозволяє уникнути витрат на проведення судового розгляду.

На початковому етапі арбітражний адвокат робить усе, щоб не довести справу до суду. Тим самим він заощаджує кошти і час клієнтів, а заробляє собі додаткову популярність. Пам'ятайте, перемогти у бійці можна навіть уникнувши її.

Функція 4. Робота з скаргами і клопотаннями

Часто потрібно оскаржити рішення суду або чиїсь дії. При необхідності зробити це адвокат по арбітражним справах направляє скарги до судів вищої інстанції. Його обов'язок   вносити клопотання про відвід судді, про ознайомлення з протоколом засідання і т. д...

Функція 5. Розробка правової позиції по арбітражному спорі

Перед тим як стати адвокатом по арбітражним справах, юрист зобов'язаний навчитися аналізувати наявні у нього відомості, а також матеріали судової практики по аналогічних справах і трактувати їх на користь клієнта. Потрібно вміти чути і розуміти, що потрібно довірителю.

Які функції виконує арбітражний адвокат

Арбітражний адвокат формує правову позицію клієнта на підставі всіх фактів і доказів, після чого розробляє стратегію і тактику ведення судових баталій. Він зобов'язаний передбачити всі варіанти реагування на свої аргументи протилежної сторони, і продумати контрзаходи.

Функція 6. Участь у судових засіданнях

Представництво в арбітражі передбачає глибокі знання не тільки у галузі юриспруденції, а також у фінансових і господарських питаннях діяльності підприємства. В ході судового засідання повинна вестися аудіозапис з метою оперативного реагування на зміну ситуації.

На нашому сайті є стаття про тонкощі представництва в суді. У ній розказано про те, як захисник повинен вміти красиво й аргументовано говорити. Арбітражний адвокат — це той, хто володіє даром переконання бездоганно. Він повинен вміти вловлювати всі настрою судді і супротивників, після чого обертати це на користь клієнта.

Функція 7. Збір доказів

Так як арбітраж — це змагальний процес, у ньому виграє той, хто надає більше неспростовних доказів на свою користь. Адвокат оцінює доказову базу клієнта і у разі її недостатності намагається посилити його правові позиції. Це досягається шляхом збору додаткових відомостей.

Які докази і як повинен добувати арбітражний адвокат:

 • відомості, отримані в результаті опитування свідків;
 • документи, витребувані у опонента чи третіх осіб;
 • відео чи аудіозапису, протоколи зборів акціонерів, установча документація.

Важливий момент у цій справі   виправлення (якщо це ще доречно і можливо) старих помилок клієнта, які можуть обернутися проти нього.

3. Як працює арбітражний адвокат — 7 основних етапів

Тепер розглянемо алгоритм роботи арбітражного адвоката.

Етап 1. Правовий аналіз матеріалів по справі

Перше, що робить арбітражний адвокат після звернення клієнта, це проводить правовий аналіз всіх наявних документів.

На його основі він визначає, чи потрібно витребувати додаткові матеріали, призначати експертизи, вносити клопотання. Це дозволяє оцінити перспективу справи і визначити орієнтовну вартість послуг адвоката по арбітражним справах.

Етап 2. Юридична консультація

На цьому етапі адвокат розмовляє з клієнтом про перспективи справи, дає усну консультацію про можливі шляхи розв'язання проблеми та ризики. У разі необхідності консультація оформляється письмово у формі результатів правової експертизи. Після цього клієнт визначається, залучати в подальшому адвоката чи ні.

Етап 3. Перевірка процесуального опонента

Якщо прийнято рішення про подальшу співпрацю та досягнута домовленість про ціну, арбітражний адвокат проводить перевірку процесуального опонента. Для цього він одержує необхідну інформацію про нього як з відкритих джерел, так і шляхом направлення запитів в державні органи.

Як працює арбітражний адвокат

Поки триває процес, адвокат здійснює щоденний контроль та моніторинг стану справ опонента з метою отримання відомостей, які можуть мати вирішальний вплив на результат справи. По мірі необхідності він користується послугами юристів, що працюють в якості помічників і виконують окремі доручення.

Етап 4. Формування доказової бази

Після вивчення документації клієнта і додаткових відомостей, отриманих від опонента і третіх осіб, адвокат по арбітражним справах визначає, які з них можуть служити доказами на користь клієнта. Якщо доказів недостатньо для успішного результату справи, приймаються міри до розширенню доказової бази.

Етап 5. Розробка правової позиції і лінії спору

На цьому етапі виробляється належна лінія спору, концепція якої залежить від зібраних даних і наявних доказів у справі. Формулюється правова позиція кожної з сторін стосовно не тільки ведення процесу, але і можливих його результатів.

Етап 6. Підготовка до судового засідання

Перед першим засіданням проводиться підсумковий аналіз усіх наявних даних, заготовлюється вступна промова з підтримання позовної заяви. Надалі, перед кожним засіданням вивчаються всі знову надійшли дані, докази опонента, документи, на основі чого коригується лінія поведінки.

Коригування повинна враховувати прогноз можливих подальших кроків опонента і його аргументів. У неї включаються відповідні заходи щодо спростування доказів опонента чи пред'явленням своїх, більш вагомих.

Етап 7. Представлення інтересів клієнта в суді

Цей етап   кульмінація всієї роботи з відстоювання прав клієнта.

Арбітражний адвокат в ході судових засідань:

 • зачитує позовні вимоги та обґрунтовує їх;
 • вносить клопотання (про долучення додаткових матеріалів, про виклик свідків, призначення експертиз);
 • заявляє протести;
 • пред'являє докази;
 • вимовляє підсумкову мова.

У разі незадоволення позовних вимог адвокат пише скаргу у вищу судову інстанцію, а при необхідності бере участь і в подальших судових засіданнях.

4. Як вибрати адвоката по арбітражним справах — 5 корисних порад

До вибору арбітражного адвоката потрібно підходити максимально серйозно, так як від його кваліфікації та досвіду залежить успіх всієї справи, де на кону стоять великі гроші. Пропоную кілька порад для пошуку хорошого фахівця.

Порада 1. Не намагайтеся заощадити

Немає місця скупості там, де на кону стоїть престиж компанії і вирішуються найважливіші фінансові питання. Вартість адвоката по арбітражним справах багато в чому говорить про його кваліфікації. Новачки беруть недорого, але їм можна довірити тільки прості справи. Загальна рекомендація така   чим більше сума позову, тим більш дорогого юриста варто шукати.

Якісні юридичні послуги в сфері арбітражу коштують недешево, але потрібно розуміти, що у разі вашої перемоги ця сума буде стягнуто з опонента. Тому економити не варто. Ваша мета   виграти процес, а впевненіше зробити це зможе тільки досвідчений дорогий юрист.

Порада 2. Робіть вибір на користь юриста з вузькою спеціалізацією

Як ви думаєте, хто вам швидше і якісніше видалить хворий зуб, стоматолог або терапевт? Обоє вони лікарі, але перший всю свою життя смикає зуби, а другий лікує все потроху. З зубом ви не вагаючись підете до дантиста. Так і в юриспруденції   юристів багато, але вузьких фахівців знайти важко.

Приклад

Індивідуальний підприємець Алексєєв Микола звернувся в адвокатську контору з метою найняти арбітражного адвоката для стягнення боргів з ТОВ Північ, яка не виконала договір поставки продуктів в ресторан Алексєєва і заборгувало понад 2 млн. рублів.

В конторі Миколі запропонували недорогого юриста загальної практики та арбітражного адвоката, вартість послуг якого була вище очікувань Миколая. Він обрав першого, а його опоненти другого. Суд було програно через елементарне незнання тонкощів арбітражного процесу.

Порада 3. Відмовтеся від послуг адвоката, який гарантує успіх

Підсумки будь-якого судового процесу, тим більше арбітражного передбачити неможливо, так як на нього впливає безліч різноспрямованих факторів. Куди в підсумку винесе це протягом, жоден адвокат знати не може, якщо він не ясновидець шаман. Юрист може тільки оцінити ймовірність того чи іншого результату на основі глибокого аналізу даних.

Як вибрати адвоката по арбітражним справах

Якщо адвокат вам гарантує успіх на всі 100%, однозначно слід відмовитися від такої допомоги. Тільки не досвідчений і невпевнений у своїх силах людина буде вдаватися до прийому дешевої самореклами, заснованої на видачі нічим не обґрунтованих гарантій.

Про те, що собою являє юридична допомога, читайте в окремій публікації.

Порада 4. Попросіть адвоката показати рішення суду по справах, які він вів

Професійні адвокати завжди збирають портфоліо з рішеннями судів, в яких вони брали участь.

Перш ніж розпочати співпрацю, попросіть юриста показати вам їх. Вже сама наявність такої папки говорить про відповідальність. Вивчивши ці матеріали, ви зрозумієте, в яких справах успішний людина, що сидить перед вами.

Порада 5. Послухайте, як говорить адвокат

Адвокат повинен володіти високим рівнем ораторської майстерності. Це вміння дозволяє домогтися високих результатів в суді, іноді навіть при нестачі фактичних даних і доказів. Адже судді теж люди, з емоціями та почуттями, які нерідко впливають на прийняття рішення.

5. Професійні послуги арбітражного адвоката   огляд ТОП-3 юридичних компаній

Як і обіцяв на початку статті, ось вам 3 надійні юридичні компанії, в яких можна отримати консультації та найняти арбітражного адвоката за помірну ціну.

1) Правознавець

Правознавець руЦя компанія використовує в роботі нові сучасні підходи, пов'язані з інтернет телекомунікацій. Сайт компанії служить сполучною ланкою між клієнтами і численними незалежними юристами, що співпрацюють з Правознавцем.

Всі усні консультації даються через портал. Через нього можна замовити і правовий висновок у письмовому вигляді. Домовленості про особисту зустріч досягаються там же.

Послуги, які надає фірма Правовед.ги юридичним особам та ІП:

Корпоративне право Арбітраж Підприємницьке право
1 Реєстрація юридичних осіб і індивідуальних підприємців Консультування з арбітражних спорах Питання незаконного підприємництва
2 Банкрутство Апеляція до арбітражного суду Бухгалтерський облік
3 Фіктивне банкрутство Оскарження судового рішення Тендери, державні закупівлі
4 Ліквідація компаній із заборгованістю Послуги арбітражного адвоката Розірвання договорів 44 ФЗ

Важлива особливість порталу   наявність великої кількості безкоштовних консультацій. Крім того, на сторінках сайту можна знайти відповіді на багато питань. Вони дано у загальних формулюваннях, але цілком можуть бути корисними для практичного застосування.

Якщо вам треба у відповіді більше конкретики, то потрібно буде заплатити, але зовсім невелику суму. Середня вартість усної консультації знаходиться в межах 600 рублів.

Арбітражний юрист надасть первинну консультацію безкоштовно, що дозволить самостійно проаналізувати обставини справи. Якщо ви вирішите продовжити співпрацю, адвокат візьметься за вирішення вашої проблеми: напише позовну заяву, дасть поради щодо економії коштів на судових витратах, буде представляти вас в суді і вирішить всі інші питання в рамках арбітражного процесу.

Популярні питання, які вирішують арбітражні адвокати Правознавця:

 • стягнення боргів за судовими рішеннями;
 • стягнення неустойки та пені;
 • арбітражний спір;
 • оскарження не влаштував клієнта рішення арбітражного суду;
 • стягнення з контрагентів дебіторської заборгованості.

Щоб знайти через портал Правознавця хорошого арбітражного адвоката, краще зателефонувати за телефонами: у  — 8 (499) 348-93-89, в Санкт-Петербурзі — 8 (812) 602-78-84. Є і безкоштовний номер для дзвінків з будь-якого регіону — 8 (804) 333-72-89.

Правознавець телефони

Інший варіант   звернутися на сайт Правознавець.ру через форму зворотного зв'язку. У будь-якому випадку з вами зв'яжеться оператор, який перенаправляє звернення потрібного фахівця.

Щоб краще познайомитися з діяльністю компанії Правовед.ги пропоную подивитися відео.

2) Фокін і партнери

Фокін і партнериЦя фірма спеціалізується на наданні допомоги юридичним особам. Основні напрямки: податкове, житлове, корпоративне право, а також питання кримінальної відповідальності за економічні злочини.

Кандидат юридичних наук Фокін Володимир Маратович готовий надати експертну допомогу в наступних питаннях:

 • структурне упорядкування та захист корпоративних інвестицій;
 • безпека бізнес-процесів;
 • формування та юридичний захист холдингів;
 • податок та управління податковими ризиками для бізнесу;
 • юридичні можливості захисту активів;
 • охорона та ефективне використання інтелектуальної власності.

Адреса компанії: Росія, р. Москва, Ленінградський проспект д. 37, корпус 9, 3 під'їзд, офіс 619, телефон: +7 (495) 150-01-07 і безкоштовний по 8 (800) 500-52-27. Є можливість зв'язатися через онлайн чат на сайті.

3) Статус Груп

Статус ГрупКомпанія працює з 2015 року, але вже встигла об'єднати адвокатів серйозного рівня. Вона пропонує якісні послуги для корпоративних клієнтів за рішенням арбітражних спорів і не тільки. Основна спеціалізація фірми — це представництво в судах загальної юрисдикції та арбітражні, а також захист при проведенні різних перевірок з боку контролюючих органів.

В компанії зібралася команда однодумців, які закінчили престижні юридичні вузи та мають досвід роботи у державних органах. Тому, якщо ви вирішите довірити свою справу, то не помилитеся. Тут ви знайдете досвідченого адвоката та арбітражного керуючого. Потрібно лише зателефонувати: +7 (495) 500-77-96 або замовити зворотній дзвінок на сайті.

6. Висновок

Арбітражний процес сильно формалізований і дуже складний. У ньому безліч нюансів, розібратися в яких без досвіду просто неможливо. Тому арбітражний адвокат абсолютно необхідний. Як його вибрати і куди звернутися, зрозуміло з цього матеріалу.

Бажаю вам не потрапляти в ситуації, коли необхідно вирішувати питання в арбітражі, але якщо це сталося, знайти відмінного адвоката по арбітражним справах. Прошу оцінити цю статтю і залишити свій коментар.


» » » Арбітражний адвокат — поради як правильно вибрати юриста по арбітражним справах + огляд ТОП-3 компанії по наданню послуг в арбітражному суді