Що таке бізнес-консалтинг   повний огляд поняття та рекомендації як поліпшити бізнес за 5 кроків + огляд ТОП-3 консалтингових компаній

Що таке бізнес-консалтинг? Як поліпшити бізнес за допомогою коучингу? Де замовити послуги консультанта для оцінки стану бізнесу?

Популярний інтернет-журнал вітає своїх читачів! На зв'язку черговий автор і за сумісництвом редактор видання Денис Кудерин.

Почну з твердження, що не потребує доказів: успішний бізнес – це постійне підвищення прибутку, захоплення нових ринків і вічний рух уперед – до прогресу і досконалості. Досягти цього вдається не кожному бізнесменові. Причин маса – конкуренція, економічна нестабільність, ненадійні партнери, непрофесійні виконавці, інфляція, ентропія, дурні і дороги.

Але є відмінний спосіб якщо не усунути всі ці фактори, то мінімізувати наноситься ними шкоду. Потрібно просто звернутися за допомогою до знаючим людям, а точніше – замовити бізнес-консалтинг в авторитетною та компетентною компанії. Про те, що являє собою бізнес-консультування, з чим його подають і їдять, ми і поговоримо.

Отже, приступимо!

Бізнес-консалтинг

Зміст
  1. Що таке бізнес-консалтинг і для чого він потрібен
  2. Які послуги включає в себе бізнес-консалтинг – 5 основних послуг
  3. Як поліпшити бізнес за допомогою консалтингу – 5 простих кроків для підприємців-початківців
  4. Де замовити послуги консалтингу – огляд ТОП-3 компаній з надання послуг
  5. Як вибрати консалтингову компанію починаючому бізнесменові – 4 корисних ради
  6. Висновок

1. Що таке бізнес-консалтинг і для чого він потрібен

Будь-який діючий бізнес – це живий організм. І як всякий організм, він переживає стадії народження, дорослішання, становлення і зрілості. На будь-якому з перерахованих етапів можливі збої і помилки – назвемо їх захворюваннями.

Хвороби бувають короткочасними і тривалими, небезпечними і не дуже. Інші підприємці займаються самолікуванням свого бізнесу або застосовують народну медицину. Іноді це на час усуває симптоми, але не лікує саме захворювання. Ці методи неефективні.

Інша справа – професійна терапія. Консалтингова компанія – це і є кваліфікований лікар, який зцілює бізнес за всіма правилами. Спочатку він проводить лабораторні дослідження і діагностичні тести, потім визначає хворобу і лише після цього призначає курс лікування.

Методики, якими користуються фахівці – строго наукових і перевірені на практиці. Крім лікування бізнесу, консалтери займаються його профілактикою, щоб запобігти рецидиви.

Наукове визначення консалтерской діяльності звучить наступним чином:

Бізнес-консалтинг – це консультування керівників, управлінського штату та інших співробітників компанії з питань господарської, адміністративної, фінансової, юридичної та виробничої діяльності.

Зміни в сучасному бізнесі відбуваються стрімко і невпинно. Удосконалюються технології, з'являються нові ринки збуту, ростуть потреби клієнтів. Якщо підприємство вчасно не змінило тактику і стратегію у відповідності з умовами, це викличе застій і регрес. Іншими словами – вас обійдуть конкуренти, як гонщик обходить на віражі суперника.

Консалтинг – це інтелектуальна діяльність з практичною користю. Професійне консультування складається з виявлення проблеми, її аналізу, розробки «плану порятунку» та його впровадження на практиці.

Грамотний консультант не кидає клієнта, поки задача не буде вирішена. Хороші консалтери коштують дорого, але витрати на них майже завжди окупаються. Підвищуються прибутку, прискорюється виробничий процес, працювати стає простіше і веселіше.

У кожній консалтингової фірми свій інструментарій і свої методики роботи. Наприклад, популярний і затребуваний такий спосіб консультування, як коучинг .

Особливість цієї методики в тому, що коуч (тренер) не дає клієнту готових інструкцій та рекомендацій. Він ставить правильні питання, ставить його в такі умови, щоб клієнт сам знаходив спосіб вирішення поставленого перед ним завдання. Таким чином розвиваються особистісні і ділові якості учня.

Навіщо потрібен бізнес-консалтинг

Приклади завдань, які вирішує бізнес-консалтинг:

  • розробка ефективного бізнес-плану;
  • допомога в інвестиційних рішеннях (інвестиційний консалтинг);
  • повна ревізія бізнес-процесів;
  • створення маркетингового плану і впровадження в практику нових стратегій продажів;
  • посилення управлінського апарату компанії;
  • навчання новим технологіям.

Консалтер-профі здатний мінімально витратним способом за кілька днів усунути проблему, над якою директор фірми і його найближчі помічники билися місяцями. І це не тому, що консультант дуже розумний, а тому що дивиться на ситуацію під іншим кутом і вже стикався з подібною проблемою у своїй практиці.

Бажаючим заглибитися в тему рекомендую до прочитання оглядову статтю під назвою «Що таке консалтинг».

2. Які послуги включає в себе бізнес-консалтинг – 5 основних послуг

Головне завдання бізнес-консалтингу – підвищити ефективність роботи компанії. Засоби досягнення мети залежать від ситуації. В одному випадку потрібно кардинально змінити на підприємстві підхід до ресурсів, в іншому – налагодити взаємодію з клієнтами, в третьому – модифікувати структуру управління.

Розглянемо основні послуги, які включає в себе професійне бізнес-консультування.

Послуга 1. Оцінка бізнесу

Це основна форма діяльності консультантів. Фахівці аналізують і оцінюють роботу компанії, досліджують ринки збуту, визначають причини падіння доходів, виявляють ділянки, які потребують посилення.

Результат такої роботи – докладний список рекомендацій по підвищенню продуктивності, модернізації та розвитку компанії. Консалтери наводять на підприємстві ідеальний порядок: після їх візиту механізми бізнесу починають працювати в новому режимі – більш ефективно, економно і розмірено.

Окремий напрямок консультування – фінансовий консалтинг.

Послуга 2. Підготовка плану по поліпшенню бізнесу

На основі проведеного аналізу консультанти розробляють поетапний план щодо поліпшення роботи компанії і підвищення прибутку. У плані враховуються економічні і фінансові можливості підприємства, людські ресурси.

Ні один поважаючий себе радник не стане керуватися тільки досвідом або інтуїцію: всі висновки фахівців обґрунтовані й підкріплені доказовою базою.

Послуга 3. Створення маркетингового плану

Не у всіх фірмах є штатні фахівці з маркетингу – містити такого працівника не завжди рентабельно. В той же час кожен бізнесмен в курсі, що успішне просування продукції на ринок – головний двигун торгівлі.

Приклад

Підприємство «Сибірські пельмені» хоче запустити виробничу лінію по виробництву чебуреків. Однак новий продукт потрібно для початку грамотно просунути на споживчий ринок. Цю задачу керівництво делегує відомої в місті консалтинговій фірмі.

Фахівці з маркетингу вже займалися такими завданнями, тому знають, як організувати рекламну кампанію, які маркетингові заходи слід провести і як залучити до новинки увагу споживачів.

В результаті до моменту запуску лінії вже готова ринкова ніша. Жваві продажу багаторазово перекривають виробничі витрати, а заодно і витрати на залучення консалтерів.

Створення маркетингового плану

Консультанти з маркетингу зуміють оптимізувати бюджет на рекламу, знайти нові медіа канали для просування послуг і товарів. Правильне позиціювання продукції на ринку – половина успіху. Друга половина – результативна взаємодія з цільовою аудиторією.

Послуга 4. Допомога в управлінні персоналом

Злагоджена робота управлінських структур – це каркас, на якому тримається вся робота підприємства. Без управління бізнес розпадеться на елементарні частинки, і їх поглине первозданний хаос.

Управлінський консалтинг підвищить якість управління, мінімізує витрати часу на виконання розпоряджень, ліквідує зайві інформаційні потоки. Фахівці впровадять на виробництві нові техніки управління, навчать керівний склад, налагодять оперативний зв'язок між відділами.

Можливо, в процесі модернізації управління знадобляться кадрові перестановки, з якими найкраще впорається кадровий консалтинг.

Послуга 5. Консультування з розвитку бізнесу

З англійської «консалтинг» так і перекладається – «консультування». Радники дають рекомендації всім, хто цього потребує – директорам, начальникам відділів, технологам, юристам, бухгалтерам і вахтерам компанії.

Таблиця наочно показує практичну цінність консалтингових послуг:

Послуги Користь
1 Оцінка бізнесу Клієнт отримує всебічний аналіз і оцінку власного бізнесу
2 Розробка бізнес-плану Фахівці складають грамотний бізнес-план
3 Маркетинговий консалтинг Консалтери розробляють ефективну рекламну компанію
4 Управління персоналом Змінюється на краще структура управління фірмою
5 Консультації з розвитку бізнесу Компанія переймає корисний досвід

Більше подробиць по темі розділу ви знайдете у статті «Консалтингові послуги».

3. Як поліпшити бізнес за допомогою консалтингу – 5 простих кроків для підприємців-початківців

В першу чергу послуги консалтингових агентств будуть корисні тим компаніям, у яких є конкретні проблеми   виробничі, управлінські, фінансові та юридичні. Але навіть цілком прибутковий бізнес завжди можна поліпшити і модернізувати.

Тому великі компанії співпрацюють з консультантами на регулярній основі. Наприклад, раз у півроку на підприємство приходять консалтери, проводять повномасштабну ревізію, виявляють слабкі місця і усувають недоліки на початковій стадії.

Тепер – детальна інструкція для початківців бізнесменів.

Крок 1. Вибираємо консалтингову компанію

Знайти компетентних консультантів непросто, враховуючи той факт, що в консалтингова індустрія тільки починає входити в стадії інтенсивного розвитку.

Якщо продовжувати медичну аналогію, то шукати хорошого радника слід так само, як хорошого лікаря. Найкраще запитати у знайомих, друзів і колег по бізнесу (не конкурентів). Реальні відгуки – у 150 разів цінніше і надійніше, ніж захоплення анонімів в інтернет-джерелах. Хоча і відгуками в мережі нехтувати не варто   іноді там можна відшукати ексклюзив і компромат.

Критерії вибору консалтингової фірми:

  • досвід роботи (більше 10 років – беремо на замітку);
  • кількість реалізованих проектів;
  • наявність постійних партнерів з числа відомих і великих компаній;
  • кваліфікація і авторитет окремих співробітників;
  • грамотно оформлений і функціональний сайт.

І пам'ятайте, що працювати вам доведеться з конкретними фахівцями, а не абстрактної організацією. Так що головне – підібрати розумних людей.

Ваша мета на цьому етапі – відрізнити дипломованого лікаря від шарлатана. Задавайте питання кандидату, будьте настирливі. Професійні консалтери люблять розмовляти з клієнтами, дилетанти воліють відмовчуватися, а якщо відповідають, то невлад.

Крок 2. Укладаємо договір і оплачуємо послуги

Обов'язкова умова – укладення договору з компанією.

В документі повинні бути вказані:

  • терміни проведення робіт;
  • повний список послуг та їх вартість;
  • умови дострокового розірвання контракту;
  • обов'язки обох сторін.

Практикуються як разові угоди, так і довгострокові контракти на основі абонементної. Спосіб оплати – в залежності від домовленості.

Крок 3. Надаємо необхідні дані для аналізу

Консультантів знадобляться документи, які допоможуть усебічно вивчити і проаналізувати всі аспекти діяльності компанії. Довіряйте радників, і вони дадуть відповідь вам ударною працею.

Чим більше інформації буде у розпорядженні фахівців, тим результативнішою буде їх робота.

Крок 4. Затверджуємо план реалізації змін

Після розробки плану змін радники погоджують його з замовником.

На цьому етапі варто перевірити, чи вистачить у компанії ресурсів для впровадження запланованих змін в практику.

Крок 5. Впроваджуємо зміни і організовуємо систему контролю

Фінальна стадія – реалізація проекту. Керівництву треба взяти на себе контроль над виконанням завдання. При необхідності співробітників необхідно навчити новим навичкам і пояснити їм зміст і завдання нововведень.

4. Де замовити послуги консалтингу – огляд ТОП-3 компаній з надання послуг

Ринок консалтингових послуг порівняно молодий в . Далеко не всі фірми такого профілю компетентні і досвідчені.

Щоб полегшити нашим читачам вибір, ми підготували огляд трійки кращих організацій, що спеціалізуються на бізнес-консалтингу.

1) Бізнес консалтинг

Бізнес консалтинг група компанійГрупа компаній «Бізнес консалтинг» надає клієнтам юридичні, кадрові, аудиторські, бухгалтерські послуги. Співробітники допоможуть розробити бізнес-план, підвищать ефективність діючого бізнесу, допоможуть компанії з реорганізацією структури.

Фірма заснована в 2002 році. Це одна з провідних консалтингових компаній . Основні переваги – професійний підхід, залучення передових технологічних ресурсів, оптимальні терміни надання послуг, доступні ціни, сувора конфіденційність.

2) Future Access

Future AccessРік заснування – 2006. Основні напрямки діяльності – стратегічний, управлінський, оперативний, консалтинг, ІТ-консалтинг, бізнес-тренінги, навчання персоналу. Слоган   «Ми робимо світ кращим!». Девіз – «У вас є проблема, у нас – рішення».

Фахівці компанії не бояться складних проблем і використовують інноваційні методики власної розробки. На рахунку фірми понад 800 закритих проектів з оптимізації та управління бізнесом. В рамках бізнес-консалтингу співробітники зобов'язуються на 50% скоротити витрати і на 80% збільшити зростання продажів. Середня вартість послуг – 100 000 руб. за проект.

3) Оцінка-Консалтинг

Оцінка-КонсалтингКомпанія створена в 2005 році. Надає підприємцям консультації з ділових питань, а також послуги оцінки бізнесу, машин і обладнання, акцій і нематеріальних активів.

Якщо вам потрібен професійний юридичний консалтинг, фінансово-економічний аналіз підприємства, ефективний бізнес-план – сміливо звертайтеся до фахівців «Оцінка консалтинг». Співробітники компанії проведуть повний аудит вашої компанії, допоможуть автоматизувати бізнес-процеси і реорганізувати управління.

5. Як вибрати консалтингову компанію починаючому бізнесменові – 4 корисних ради

Наймати для консалтингу першу-ліпшу фірму – згубна практика.

Вибір консультантів вимагає вдумливого підходу – від кваліфікації партнера безпосередньо залежить майбутнє вашої компанії.

Як вибрати консалтингову компанію починаючому бізнесменові

Читайте, запам'ятовуйте і застосовуйте експертні поради на практиці.

Порада 1. Зверніть увагу на термін діяльності компанії

Чим довше працюють консультанти в своїй сфері, тим більше у них практики. Нехай новачків вибирають ті, кому не шкода власних коштів.

10 років в консалтингу – це мінімум, на який слід орієнтуватися.

Порада 2. Аналізуйте відгуки про компанії

Попередні замовники розкажуть вам про рівень сервісу і якості послуг набагато більше, ніж безособова інформація на сайті постачальника послуг.

Відгуки краще отримувати з перших рук – тримайте зв'язок з колегами по бізнесу і дружніми партнерами.

Порада 3. Не економте на консалтингу

Якісні послуги не бувають дешевими. Провідні зарубіжні консалтингові фірми беруть сотні тисяч доларів за один візит, при цьому майже завжди окупають свою зарплату.

Компанії з «демократичними» цінами часто тримають у своєму штаті новачків з мінімальною практикою і помірними здібностями. Такі фахівці люблять працювати за готовими схемами і часто пасують перед складними і нетрадиційними завданнями.

Це не означає, що потрібно шукати фірму за принципом «чим дорожче, тим краще». Керуйтеся іншим принципом – розумної доцільності.

Порада 4. Отримуйте безкоштовну консультацію

Солідні агентства дорожать своєю репутацією. Якщо вони обіцяють детальну безкоштовну консультацію, гріх не скористатися такою пропозицією.

Попередня бесіда допоможе визначити рівень обізнаності фахівців, правильно оцінити масштаб своєї проблеми і приблизно розрахувати майбутні витрати.

Рекомендую до перегляду короткий ролик по темі публікації.

6. Висновок

Отже, тепер ви знаєте, навіщо потрібен бізнес-консалтинг і як скористатися послугами консалтингових фірм. Навіть самому успішному підприємцю іноді потрібен тверезий погляд з боку – це допомагає вчасно усунути недоліки і скоригувати подальший розвиток бізнесу.

Команда нашого журналу бажає читачам фінансового благополуччя і процвітання! Ставте оцінки, пишіть коментарі, зауваження та міркування. Нам важлива ваша думка! До нових зустрічей!


Путівник у світі фінансів і бізнесу » Фінанси » Бізнес для підприємців » Що таке бізнес-консалтинг   повний огляд поняття та рекомендації як поліпшити бізнес за 5 кроків + огляд ТОП-3 консалтингових компаній